up
ara

ElestirmenAdam

Her İnsan küçük bir devlettir. Her insanın kendine göre yasaları ve kuralları vardır. Eleştiri, inceleme, tavsiye ve motivasyon yazıları yazan bir yazarım. İş ve Ortaklık İçin İletişim: [email protected] websitem:http://www.elestirmenadam.com/
Katılım Tarihi : 6 Aralık Çarşamba 2017 11:26 - 589 gün
Cinsiyet : Erkek
Şehir : Sakarya / Türkiye (Turkey)
Her İnsan küçük bir devlettir. Her insanın kendine göre yasaları ve kuralları vardır.
Eleştiri, inceleme, tavsiye ve motivasyon yazıları yazan bir yazarım.
İş ve Ortaklık İçin İletişim: sinanacar14654@gmail.com
websitem:http://www.elestirmenadam.com/
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Kadınların Kendini Ezdirmesi paylaşım fotoğrafı
Kadınların Kendini Ezdirmesi
Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugün kadınların kendini ezdirmesi hakkında eleştiri yazısını yayınladım. İyi okumalar dilerim.

Eskiden kadınları anladığımı sanıyordum. Ta ki onları gerçekten anlamaya çalışana kadar. Bazı kadınlar neden parası olan erkeklerle sevmese de evleniyor ve evlendikleri kişinin onlara eziyet etmesine katlanıyorlar anlamıyorum. Düşünsenize dünyaya bir sefer gelme hakkınız var ve o hakkınızı da para uğruna eziyet çekerek harcıyorsunuz. Bazı kadınlar neden bu kadar çabuk kandırılıyor? Sevgilisi veya kocası ne yaparsa yapsın onlar özür dilediklerinde hemen onları tekrar kabul ediyorlar (bu arada hatadan kastım küçük hatalar değildir, herkes hata yapar.) Karşısındaki adamı gerçekten tanımadan evlendikten sonra apar topar çocuk yapıyorlar. “Biz zayıf değiliz” diye bağırıyorlar fakat neden kendilerini hep ezdiriyorlar? Kocası onu ne kadar döverse dövsün ne kadar eziyet ederse etsin neden boşanmıyorlar? Çünkü kocaları onları öldürüyor da ondan. Bu yüzden hiçbir kadın kendini ezik, güçsüz ve saf görmemeli. Kendini eğitmeli, ne olursa olsun bedenini satmamalı. Kendi gibi akıllı, zeki biriyle evlenmeli. İçinin ısınmadığı insanları çevresine bulaştırmadan hemen uzaklaştırmalı. Çalışmalı, çabalamalı, kendini işe yaramaz biri gibi görmemeli. Fakat kendini de diğer insanlardan üstün görmemeli (Bu her cins için geçerlidir.) İnsanların onu vücuduyla değil de zekasıyla anması için çok okumalı, kendini geliştirmeli. Hayatı sanki başkasına bağlıymış gibi düşünmek yerine, ÖZGÜR yaşamalı.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
benim için değerlisin, kendine değer ver.
Görüşmek üzere, hoşça kal… (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.

Websitesi:http://www.elestirmenadam.com
1 yorum
E.A. (@ea)
Çok kötü yazı, okumuş bulundum. Kendi çevrenden yola çıkıp kadınların kendilerini ezdirdiği kanısına varman, parası için biriyle birlikte olanı, zekası için biriyle birlikte olanla aynı şey olarak göremeyip eziyet çektiğini düşünmen, kendince kadınların neyle anılması gerektiğine karar vermen falan çok vahim..Vücuduyla anılmanın nesi kötü? ya da zekayla anılmanın nesi daha güzel?..isteyen zekasıyla anılmak ister bu yönde çaba gösterir isteyen vücuduyla, isteyen ikisiyle..Öyle bi demişsin ki sanki erkelerin hepsi atomu parçalıyor, uzayı keşfe falan çıkıyor da kadınların erkeklere yetişmesi için zekasını geliştirmesi gerek gibi...Özgürlük demişsin, özgürlükten kastın "kadınların zekasını geliştirmek için çabalaması" haliyle bu birine özgür düşüme yolunda tavsiye vermek değil, kendi fikrini empoze etmeye çalışmak oluyor. Birisiyle parası için birlikte olan bi kadının da özgür olabildiğinin farkında değilsin ayrıca.. durup dururken sinirlendim yine.
01.05.18 beğen 7 cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Şöhret Ve Şan paylaşım fotoğrafı
Şöhret Ve Şan
Şimdiki gençlerin istediği sadece şöhret ve şan
Elde edemezler yaptıklarıyla şöhret ve şan
Bunu anlatırken onlara,
Oldum ben perişan.

Sözlerimle aldım cahillere nişan
Bilgiyi kabul etmeyenin değeridir kaşan*
En sevdiğim insandır bilgiye koşan
İnsanları bilgilendirmek eder beni huruşan*.

Kaşan: Binek Hayvan Sidiği
Huruşan Coşmuş Olan


Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Görüşmek üzere, sağlıcakla kal... EleştirmenAdam.
4 yorum
Gökdeniz mert (@pote)
Tam söylediğiniz gibi
29.04.18 beğen 1 cevap
Melike (@hiiccc)
Kendi kendine okuyor musun bunu hiç. Sonra “evlat olsa sevilmez” diyor musun şiire ..
29.04.18 beğen cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda senaristi Quentin Tarantino olan Rezervuar Köpekleri İngilizce ismiyle Reservoir Dogs filminin incelemesini yapacağım. Keyifli okumalar dilerim.

Filmin Adı: Rezervuar Köpekleri
Filmin Orijinal Adı: Reservoir Dogs
Tür: Polisiye, Gerilim
Ülke: ABD
Filmin Yönetmeni: Quentin Tarantino
Filmin Senaristi: Quentin Tarantino, Roger Avary
Filmin Süresi: 1 Saat 39 Dakika
Gösterime Gi,riş Tarihi: Mayıs 1993 (Türkiye)
Imdb Puanı: 8,3/10
Beyazperde Imdb Puanı: 4,3/5
Sinemalar.com Imdb Puanı: 8,4/10
Imdb Top 250 Sırası: 75
Filmin Konusu
Büyük bir soygun yapmak için bir araya gelen ekip, birbirlerinin ismini bile bilmeyen bir ekipten oluşuyor. Soygun sırasında polislerin tahmin ettiklerinden daha hızlı gelmesi sonucunda ortalık kan gölüne döner ve kurtulanlar daha önce soygun sonrası buluşma yeri olarak belirlediği yere gelir. Buraya gelen adamlar aralarında bir köstebeğin olduğuna kanaat getirirler. Bu sırada ki gerilim ve psikolojik baskı kendi aralarında bir savaşa dönüşüyor.
Film Hakkında Düşüncem
Filmleriyle kendi tarzını yaratmış olan Quentin Tarantino’dan yine kendi tarzında bir film. Daha önce izlediğim filmlerini de beğenmiştim. Bütün filmlerinde diğer filmlerde olmayan aykırı fakat güzel bir anlatımı var. Bu filmin çoğu sahnesi sadece bir depoda geçse de sıkılmadan izleyeceğiniz ve izlerken acaba kim? Diye kendi kendinize soracağınız bir film. Filmin içinde ufakta olsa Dramda var ve filmi daha da güzel, daha da akılda kalıcı yapmış. Bütün sinema severlere ısrarla tavsiye edeceğim bir film.
Filmi izleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
Rezervuar Köpekleri
filme puan vermedi
6 yorum
halit avcı (@halitavci)
filmleriyle kendi tarzını yaratmış diyorsunda yaratmak Allah'a masustur. [ hiç bir art niyetm yok sadece yorum olsun dıye yazıyourm bılgınıze ]
20.04.18 beğen 1 cevap
Hannidex (@hannidex)
Elinize sağlık ? Çok iyi bir film incelemesi olmuş.
21.04.18 beğen 1 cevap
Serkan Kaçar (@serkankacar)
Dostum güzel paylaşım öncelikle yalnız sinemalar.comve beyazperde.com ımdb puanı diye bir şey yok bildiğim kadarıyla.O sitenin kullanıcılarının puanıdır onlar.Imdb de ımdb kullanıcıları ve bazı eleştirmenlere göre olması lazım.
01.06.18 beğen cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda yazarı CICERO olan Yaşlılık ve Dostluk kitabını inceleyeceğim. Keyifli okumalar dilerim.

Kitabın Adı: Yaşlılık Ve Dostlu
Kitabın Yazarı: CICERO
Çevirenler: Dr. Ayşe Sarıgöllü – Türkan Tunga (Latinceden Çevrilmiştir)
Yayınevi: Cumhuriyet (Cumhuriyet gazetesi yanında verilmiştir.)
Sayfa Sayısı: 127
Kitabın Konusu
Yaşlılığı gençlik zevklerinden kopardığı, yaşlılığın elden ayaktan kestiği, yaşlıların hiçbir iş yapamayacağını söyleyenlere Cato’nun azından cevap ve yine insanlar tarafından bilge görünmüş Laelius’tan dostluğun tanımı.
Kitap Hakkında Düşüncelerim
Eğer kendinizi yaşlı hissediyorsanız mutlaka okumanız gerekir bu kitabı, o kadar bilgece bir anlatış var ki hayran olacaksınız, belki de kendiniz için başucu kitabı yapıp kendinizi her yaşlı hissettiğinizde açıp okuyacaksınız. Aynı şekilde dostluğun tanımına da hayran olacağınıza eminim. Kitap’ta o kadar bilgece sözler var ki not almaktan kitabı okuyamayacaksınız diye bilirim. Çoğunlukla yetişkin insanların okuması gereken bir kitap. Sizde kitaplardan ders çıkartmak ve kendinizi dostluk ve yaşlılık konusunda daha bilgili yapmak istiyorsanız tam size göre bir kitap. Okuyacaklara şimdiden iyi okumalar dilerim.

Alıntılar
“Şurası kesindir ki hiçbir maddi zevk, manevi zevkten üstün değildir.”
“Bence altın sahibi olmak değil, altın sahibi olan insanlara egemen olmak onurlu bir şeydir.”
“Öleceğimiz kesin; kesin olmayan bir şey varsa, o da bugün ölüp ölmeyeceğimizdir.”
“Dostluğun gücü özellikle şundan anlaşılabilir: Doğanın insanları bir birlerine yaklaştırıp oluşturduğu sayısız insan toplulukları içinde dostluk, o denli sıkışmış, o denli dar bir alana sığınmıştır ki ancak iki ya da birkaç kişi tam bir sevecenlikle birbirine bağlanır.”
“İyi günlerinde senin kadar sevinecek biri olmasaydı mutluluğundan ne zevk alırdın? Öte yandan, kara günlerinde senden çok üzülecek bir dostun olmasaydı, o günlere katlanmak güç olurdu.”
“Dostluk mutlu günleri daha aydınlık yapar, yıkımları dağıtıp paylaşarak hafifletir.”
“Utanç verici bir şeyi istememeyi, istendiği zamanda yapmamayı dostluğun kutsal bir yasası olarak kabul edelim.”
“Hem iyi hem kötü günde ciddi, direngen, değişmez bir dostluk gösteren insanın pek seyrek, tanrılaşmış gibi bir soydan geldiğine inanmalıyız.”
“Biri göğe yükselip evreni ve yıldızların güzelliğini seyretseydi, bu seyir ona hoş gelmeyecekti, ama yanında, gördüklerini anlatacak bir dostu olsaydı, bundan çok hoşlanacaktı.”
“Kimileri için, acı sözlü düşmanları, yumuşak görünen dostlarından daha çok işe yarar; düşmanları çok kez doğruları söyler, ötekiler hiçbir zaman.”
Okuduğun için teşekkürler, kendine iyi bak.
benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj sadece iyi insanlara yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
ataç ikon Dostluk ve Yaşlılık
kitaba 9 verdi
1 yorum
PİP! (@nusretk)
Düşünmeniz yeterlidir Ne mutlu iyi günlere??
16.04.18 beğen 1 cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda Guguk Kuşu yani orijinal adıyla One Flew Over the Cuckoo's Nest filmini inceleyeceğim. Keyifli okumalar.

Filmin Adı: Guguk Kuşu
Filmin Orijinal Adı: One Flew Over the Cuckoo's Nest
Tür: Dram
Ülke: ABD
Filmin Yönetmeni: Milos Forman
Filmin Süresi: 2 Saat 9 Dakika
Imdb Puanı: 8,7/10
Sinemalar.com Imdb Puanı: 8,7/10
Beyazperde Imdb Puanı: 4,5/5
Filmin Konusu
Bazı suçlardan dolayı ceza evinde tutuklu olan Randle P. McMurphy tutuklu olduğu ceza evinde deli taklitti yaparak deli hastanesine teşhis için yollanır. Randle P. McMurphy tımarhanede hastaların morallerini düzelterek onları eğlendirerek ve değer vererek onların sevdiği kişi halini alır. Bu durumdan rahatsız olan hemşire Ratched dikkatini onun üzerinde tutar. Randle tımarhanede edindiği arkadaşlarına çeşitli faaliyetler yaptırarak iyileşme yolunda götürürken onu engellemek isterler.
Film Hakkında Düşüncelerim
İzleyerek ders çıkartabileceğiniz bir film daha karşınızda. Filmin konusu güzel, oyuncuların yetenekleri ve oynayışları daha da güzel. Deli hastanesindeki insanların daha çok delirmesine hatta sağla bir insanı bile nasıl deli ediyorlar, görmek için bu filmi izlemeniz gerekiyor. Randle tımarhanedeki delilerin aslında deli olmadığını ve tımarhanede durarak daha çok delirdiklerini gösteriyor. Sistemi anlatan, insanın gözünü açan bir yapıt. Eğer sinema severseniz mutlaka izlemeniz gereken bir film. Imdb top 250 listesinde 16. Sırada. İzleyeceklere şimdiden keyifli okumalar dilerim.
Replikler
“Denedim. Pes etmeden önce, hiç olmazsa denedim. Bu kadar da yeter.”
“Şimdi kalkmışlar bana delisin diyorlar. Neymiş efendim, lanet bir bitki gibi yerimde durmuyormuşum. Bu bana çok anlamsız geliyor. Eğer delilik buysa… o zaman ben kafayı yemişim, zıvanadan çıkmışım, tırlatmışım. Ama ne çoğu, ne de azı. ”

“-Başkalarıyla geçirilen zaman, çok iyileştiricidir. Oysa yalnız başına kara kara düşünmek yalnızca kopukluk hissini arttırır.
-Yani demek istiyorsunuz ki, kendi başına olmayı istemek hastalıktır?”

“Ne yani, hepiniz durmadan buranın dayanılmazlığının yakındığınız halde, dışarı çıkacak kadar yüreğiniz yok mu? …Tanrı aşkına, siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Deli falan mı? Değilsiniz işte. Değilsiniz! Sokakta dolaşan ortalama gerzeklerden daha deli değilsiniz… ”

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar içindir.) EleştirmenAdam.
Guguk Kuşu
filme puan vermedi
1 yorum
Betül Zeyrek (@betulzeyrek)
??
13.04.18 beğen 2 cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Üşüyor musun ?
Bu hafif rüzgar çiçeklerin nefesidir. Sana dokunmaz değil mi?
ataç ikon Sergüzeşt
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Cumhuriyet paylaşım fotoğrafı
Cumhuriyet
CUMHURİYET ŞİİRİ
İnsan akıllanmadıkça olmaz tabi dünyada HÜRRİYET
Girer düşman ülkene kalmaz tek bir MAHREMİYET
Sarmışsa ülkenin dört bir yanını CAHİLİYET
Sen uyanmadıkça ne İSLAMİYET kalır ne CUMHURİYET

Varsa içinde ülkene karşı bir NEFSANİYET*
Sende ne akıl vardır ne de küçük bir İNSANİYET
Düşmanına karşı bile olsun içinde ADALET
İşte o zaman görünür yüzünde ve duruşunda ASALET

Göster ülkenin toprağına her adımda HASSASİYET
Okuyarak, Çalışarak ve düşünerek ulaşacağın yerdir HAKKANİYET
Devir değişti diyerek gösterme Atalarına MAZARET
Kanla kazanıldı ve asla kaybedilemez CUMHURİYET !

*Nefsaniyet:Düşmanlık duygusu, kin besleme

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
Görüşmek üzere... (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
0 yorum
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Yazarlık Hakkında - Eleştiri paylaşım fotoğrafı
Yazarlık Hakkında - Eleştiri
Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugün yazarlık hakkında düşüncelerimi bir Eleştiri yazısı olarak sizlerle paylaşıyorum. Keyifli okumalar dilerim.

Yazarlık nedir? Yazarlık sadece yazmak mıdır? Hayır değildir. Yazarlık çok yüce bir kavramdır. Önüne gelen herkes yazar olamaz. Yazar denilen kişi insanların geleceğini aydınlatması gerekir. Eğer bir yazar bir insanı geriletiyorsa o yazar değildir. Bu gerileme sakın yanlış anlaşılmasın bazı doğrular, hatta çoğu doğrular geçmişte kaldı. Bu yüzden “geriletiyorsa” değil de “yanlış yönlendiriyorsa” demek daha doğru olur. Yazarlık, öyle iki güne olunacak bir şeyde değildir. İnsan yazar olmak istiyorsa bütün hayatını buna adamalıdır. Yani ben “gerçek bir yazar” değilim. Ben sadece kendimi yazmaya mecbur hissettiğim için yazıyorum. Yazar olan bir insan hissetmelidir. Öfkeyi, adaletsizliği, ahlaksızlığı, insanların doğru bildiği yanlışları, yanlış bildiği doğruları, aşkı, sevgiyi, yalanı, ihaneti, cahilliği bilmelidir. Görmelidir dünyadaki her ayrıntıyı. Yaşarken dünyanın derdini görüp acı çekerek yorulmalıdır. Yazar olmak kolay değildir. Yazar denilen insan zeki olmalıdır. Benim için çoğu gerçek yazarlar eski yazarlardır. Dönüp bir bakalım eski yazarlara: edebiyat mezunu, felsefe mezunu, sanat bölümlerinden mezunlar ve birçok dil biliyorlar sadece kendi dillerindeki kitapları değil birçok kitabı çevirip okuyabiliyorlar. Tabi yazar olmak için çok dil bilmeniz ya da üniversiteler bitirmeniz gerekmez. Gerçekten hissetmeli ve hissettiklerinizi yazmalısınız. Yazmaya aşık olmalısınız. Eski yazarlar eğitimli insanlardır, sanattan anlayan insanlardır. Bu insanların kitaplarını okursanız size bir şey katar. Fakat birde yeni nesil yazarlara bakalım: bazıları şarkıcı, bazıları sosyal medya fenomeni, kimi Survivor yarışmasında tuhaf hareketler sergiliyor. Kitaplarına bakarsak da bomboş, insana bir şey katmayan saçma sapan aşk hikayeleri. Bu kitapların çoğu ticari amaçlarla yazılmıştır, eski kitaplar ise yol gösterme amacıyla yazılmıştır. Bu kendi işlerinden başka işlere karışan insanlar yüzündense yeni nesilin düzgün yazarları yok oluyor. İşin kötüsü insanlar gerçek yazarların kitaplarını değil, bu ticari amaçlarla yazılan kitapları alıyorlar. Böyle olduğu içinde toplum salaklaşıyor, salaklaştıkça da yok oluyor. İnsanların görmesi ve gerçek yazarların çoğalması dileğiyle…

Not: Bu eleştiri bütün yeni nesil yazarlara değil, kendini yazar sanan asalaklar için yazılmıştır.

Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak.
benim için değerlisin, kendine değer ver. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
0 yorum
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Bir gün padişah vehbi efendi’yi yanına çağırır ve: “bana öyle bir şiir yaz ki bir mısrasını okuyunca içimden seni öldürmek, bir sonrakini okuyunca ise ödüllendirmek gelsin” der. Padişahın emri üzerine Vehbi’nin hazırladığı divan edebiyatının en güzel ve en eğlenceli “rücû” örneği ortaya çıkar.

Azm-u hamam edelim, sürtüştürem ben sana,
Kese ile sabunu, rahat etsin cism-u can.

Lal-u şarap içurem ve ıslatıp geçirem,
Parmağına yüzüğü, hatem-i zer drahsan.

Eğil eğil sokayım, iki tutam az mıdır?
Lale ile sümbülü kakülüne nevcivan.

Diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
Bir gümüş ibrik ile destine ab-i revan.

Salınarak giderken arkandan ben sokayım,
Ard eteğin beline, olmasın çamur aman.

Kulaklarından tutam, dibine kadar sokam,
Sahtiyenden çizmeyi, olasın yola revan.

Öyle bir sokayım ki, kalmasın dışarda hiç,
Düşmanın bağrına, hançerimi nagehan.

Eğer arzu edersen, ben ağzına vereyim,
Yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman.

Herkese vermektesin, bir de bana versene,
Avuç avuç altını, olsun kulun şaduman.

Sen her zaman gelesin, ben Vehbi’ye veresin,
Esselamun aleyküm ve aleykümselam.

(Mynet.com dan alıntıdır.)
0 yorum
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda Kimse Fark etmiyor, İngilizce adıyla Nobody Knows ve orijinal adıyla Dare Mo Shiranai filmini inceleyeceğim.

Filmin Adı: Kimse Fark Etmiyor
Filmin Orijinal Adı: Dare Mo Shiranai
Filmin Türü: Dram
Filmin Yönetmeni: Hirakazu Koreeda
Filmin Süresi: 2 Saat 21 Dakika
Imdb Puanı: 8,1/10
Sinemalar.com Imdb Puanı: 8/10
Beyazperde Imdb Puanı: 3,3/5
Filmin Konusu
Babaları farklı 4 kardeş, hayat kadını olan anneleriyle birlikte kaçak yaşıyorlar. Anneleri bir gün onları bırakıp gittiğinde en büyükleri olan Shigeru onlara bakmaya başlar, annesinin ara sıra gönderdiği paralarla yiyecekler alıp onlara bakar. Fakat her geçen gün hayatları daha güçleşir ve daha da kötüleşir.
Film Hakkında Düşünlerim
Dram filmlerini sevdiğimden dolayı benim için harika bir film. İzlediğinizde pişman olmayacağınız, zamanınızın çalındığını hissetmeyeceğiniz güzel bir yapıt. Oyuncuların küçük olmasına rağmen muhteşem bir oyunculuk sergilemişler. En çok beğendiğim oyuncu ise kardeşlerin en küçüğü olan Yuki. Onu her gördüğümde ekrandan elimi geçirip sevesim geldi. Kısaca Dram filmi seven insanı drama doyuracak bir film. İzleyecek olanlara şimdiden keyifli izlemeler.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
Dare Mo Shiranai
filme 10 verdi
2 yorum
LastHarbourFreedom (@liberty)
Teşekkürler Eleştirmen Adam...
Gönlüne sağlık.
16.04.18 beğen 1 cevap
PİP! (@nusretk)
İyi niyetliyim kalbim be kadar kirli olsada, Teşekkürler?
16.04.18 beğen 1 cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba ben, EleştirmenAdam. Bugünkü İnceleme yazımda Mehmet Rauf’un yazdığı ve ilk psikolojik roman olan EYLÜL kitabını inceleyeceğiz. Bütün edebiyat sevenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Kitap Adı: Eylül
Yazar Adı: Mehmet Rauf
Türü: Roman, Edebiyat, Türk Klasikleri
Sayfa Sayısı: 365
Yayın evi: İnkılap Yayın evi
Kitabın Konusu
Bir kadınla, kocasının yakın arkadaşı olan bir adam arasında yaşanan yasak aşk ve bunlardan habersiz kocanın ruhsal durumları, kadının ve erkeğin toplumsal rolleri çarpıcı bir şekilde anlatılmaktadır. Yasak aşkın heyecanı, imkansızlığı, şüpheler, kıskançlıklar, vicdan azapları, öfke ve tutku, “Kadınlık” ve “Erkeklik” halleri… kaderimizi biz mi seçeriz yoksa çevremizdekiler mi? ya da kaderin önüne geçilemez mi? (KİTABIN ARKASINDAKİ AÇIKLAMA)
Kitap Hakkında Düşüncelerim
Türk okurlarının ve kendini geliştirmek isteyen insanların bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum. Kitabın konusuna bakarak ön yargıyla bakmayın, ön yargılarınızı kırıp kitabı okuyarak içinden kendinize ders çıkartın. Kitaptaki karakterlerin psikolojilerini her ayrıntıyla her ince detayına vararak anlatarak okuru da sanki o psikolojideymiş gibi hissettiriyor. Ayrıca kitap Türk edebiyatının: ilk psikolojik romanı olduğu için ayrı bir değeri var. Sonu aklınızdan çıkmayacak bir kitap. Bu önemli ve okunması gerekli eseri okumanızı tavsiye ediyorum. Kitabı okuyacaklara şimdiden iyi okumalar dilerim.

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.
Okuduğun için teşekkür ederim, kendine iyi bak. (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
ataç ikon Eylül
kitaba 10 verdi
1 yorum
PİP! (@nusretk)
Ben kendimce iyi bir insanım, teşekkürler?
13.04.18 beğen 1 cevap
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Şurası kesindir ki hiçbir maddi zevk, manevi zevkten üstün değildir.
ataç ikon Dostluk ve Yaşlılık
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Hasta bir köpek kadar yalnız...
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum