up
ara

Elif Tuğçe BALABAN

Adaletine soktuğumun yüreğinde kaç katil vardı ki bana tek bir hücreni bile ayıramadın!
Elif Tuğçe BALABAN

Elif Tuğçe BALABAN

@eliftugcebalaban

Her şey yolundaydı. Ve sakindi. Sonra birden çok uzaklardan bir ses duyar gibi oldu. Belli belirsiz ama bir o kadar da hoş bir ezgi. Duyuyor muydu, hissediyor muydu yoksa hayal mi ediyordu. Bilemiyordu. Ama ezginin ne olduğunu kesinlikle anlamıştı.

Vivaldi'nin 'İlkbahar' parçasının neşeli ezgisiydi bu.


Şeytanı Uyandırma kitabı da diğer tüm kitapları gibi kendi kendini aşan kitaplardan biriydi. Fakat 535 sayfalık bu kitabın son sayfasına geldiğimde Vivaldi'nin Spring(İlkbahar)'nın olması son derece seveni olarak beni, inanılmaz memnun etti. Sanki tüm kitabı on dakika içerisinde okuyup bitirmiş ve özümsemişimcesine bir keyifle kitaba veda ettim.


-Bazen delirmek istersin Vivaldi yardım eder-

https://www.youtube.com/watch?v=l-dYNttdgl0
ataç ikon Şeytanı Uyandırma
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Elif Tuğçe BALABAN

Elif Tuğçe BALABAN

@eliftugcebalaban

Aşk sahiden nedir ki? Nerede başlar ve nerede biterdi? Bunca yıldır, dünya üzerindeki muhtemelen en kuvvetli duygu aşkken ve bu adına şiirler şarkılar kitaplar yazılacak kadar büyük bir hissin simgesi olan aşk, hala adı tam anlamıyla konulamamış olan koca bir muammayken, durup bir düşünüyor insan. En çok sorulan sorulardan biri belki de bu şekilde ortaya çıkıyor:
‘Şimdi ne olacak?’
Aşık olunca, evrendeki her şey, dünya da dahil olmak üzere insanın gözünde un ufak oluyor.
Aşık olunca, kaybedeceğini bile bile koskocaman orduları olan bir düşmanla tek başına savaşabilecek kadar güçlü hissedebiliyor kendini insan.
Aşık olunca, şiirlerin içine gizlenmiş olan sayısız harften, okunsa da hiçbir şekilde bitmeyecek kitaplar yazabilecek kadar şair olabiliyor insan.
Aşık olunca, ‘asla yapmam’ dediği her şeyi ‘iyi geceler’ dermişçesine doğal bir tavırla yapıyor insan.
Ama ya sonra?
Ayrılık!
Ya sonra?
Acı!

Bu kitapta kendini defalarca kaybetmiş bir adamın, kendine –şimdi ne olacak- diye sorup yeniden kaybetmemek için, kendiyle yaptığı yasak aşkının savaşını okuyacaksınız.

Hayatınızda bir kere bile ‘KEŞKE’ dediyseniz, bu kitapta altını çizme isteği duyduğunuz satırlara dikkat edin.
Çünkü, o cümleler sizin gerçek KEŞKE’lerinizdir.
ataç ikon Keşke
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum