up
ara

Emre Edim

Emre Edim

Emre Edim

@emreedim

Tasavvuf geleneğinde "sohbet" olarak bilinen, insanı "aşk"a düşüren ve tüm varlığını dönüştüren süreci; tüm dinleri, felsefeleri, disiplinleri kapsayacak şekilde ve bu denli evrensel olarak anlatan bir kitaba rastlamamıştım. Yaşam, varoluş, dinlerin kökenindeki anlamlar, insan, arayış, mutluluk ve maneviyat üzerine muhteşem bir eser. Yazarının (Çağrı Dörter) tüm bu disiplinleri araştırmakla kalmayıp, bu geleneğe dahil olması ve uzun yıllar geçirmesi nedeniyle, yazanlar tam yerini buluyor.

Devam kitabı olan "Aşk ve Ejder" ise bambaşka bir yazım tarzına bürünerek, neredeyse günlük hayatta gördüğümüz tüm zihin tiplerini ele alıyor ve onların sıkıntılarının nedenlerine teker teker cevap veriyor. Okur, kitabın içinde hem kendini hem de çevresindeki hemen herkesi bulabiliyor. 80'e yakın şiirsel cevap içeren kitabı ne kadar okursanız okuyun, her seferinde başka bir mana açıyor. "Ben kimim?" sorusuna gerçekten cevap arayan ve insanın sırrıyla ilgilenen herkesin başucu kitabı olabilecek bir seri.

Bildiğim kadarıyla "Anka'nın Kanatları", "Wings of The Phoenix" ismiyle İngilizce'ye çevrilerek tüm dünyada satılmaya da başlamış. Yeni kitapların yolda olduğunu yazar sosyal medyada aktarmıştı. Alıntıları okudum, her seferinde kendini aşıyor. Yazarın takipçisiyim. Hayat üzerine derinlemesine bir anlayış geliştirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.
ataç ikon Anka'nın Kanatları
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum