up
ara

Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Arkadaşlar iyi akşamlar. Yeni bir kısa hikaye daha yazmış bulunmaktayım. Yazmış olduğum kısa hikayemi, vakti olanların okumalarını rica ediyorum. Şimdiden okuyan herkese teşekkür ederim. Yazımın linki: http://engnshnsh.blogspot...-sokak.html?m=1
3 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
.
29.11.16 beğen cevap
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Duyuru
Arkadaşlar iyi geceler. Kendi çapımda bir blog açıp orada deneme ve hikaye tarzı yazılar yazıyorum. Yazılarımı okuyup eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim. Link: http://engnshnsh.blogspot.com.tr/?m=1
15 beğeni · 7 yorum beğen ikon
Adem ŞEN (@ultradem)
Okunası yazılar mevcuttur.Şiddetle tavsiye edilir :)
26.10.16 beğen 1 cevap
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
Eyvallah Adem, sen hepsini okudun üşenmeden. Senden bunu duymak önemli :)
27.10.16 beğen 2 cevap
Gülcan (@gulcann)
Ben üşendim. Evet okuyamadım hepsini. Ama sor bakalım neden üşendim :/ vardır mutlaka sebebi :)
27.10.16 beğen 2 cevap
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Sait Faik Abasıyanık paylaşım fotoğrafı
Sait Faik Abasıyanık
Sait Faik Abasıyanık vefat edeli 62 yıl oldu bugün.
12 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

3 Mayıs paylaşım fotoğrafı
3 Mayıs
Miraç Kandilimiz mübarek, Türkçülük Günümüz kutlu olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene!
13 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Köşe Yazısı - Servet Avcı paylaşım fotoğrafı
Köşe Yazısı - Servet Avcı
Pahalı bulan Körfez'i dolaşsın

Devlet böyle yönetilir, vatandaşa böyle bakılır değil mi?

Boğaziçi ve Fatih Sultan Köprüleri'nden geçiş 5 TL bile değilken, Osman Gazi Köprüsü'nden geçişin niye 117 TL olduğunu soranlara Binali Yıldırım'ın verdiği cevap: "Bedava bir şey yok. Alternatifi var. Pahalı bulan Körfez'i dolaşır veya gemiyle geçer…"

Neyse ki "Yüzerek de geçebilirler" demedi… Zaten bu teklifin bir sonraki aşaması kanat takıp uçarak veya mancınık marifetiyle geçmek!..

***

Yap-İşlet-Devret projeleri sunulurken, hep "Devletin kasasından bir kuruş çıkmayacak" diye halka pazarlama yapılır…

Öyle mi gerçekten? Müteahhit firmaya günde 40 bin araç geçişi garanti verilmiş… Geçmezse farkı devlet ödeyecek!.. Diyelim 25 bin araç geçti… Aradaki 15 bin araçlık farkı devlet ödeyecek… Para o köprüden belki de hayatı boyunca hiç geçmeyecek olan vatandaşın cebinden çıkmış olacak… Yıl sonunda aradaki fark hesaplanacak, müteahhit firmanın hesabına devlet parayı aktaracak…

Hadi kamulaştırma bedeline harcanan para 2 milyar TL civarında ve o para Uruguay devletinden çıktı… Bu farkı hangi devlet ödüyor da Türkiye Cumhuriyeti devletinin kasasından bir kuruş çıkmamış oluyor?

***

Ne güzel model… Eksik geçiş olursa, parayı devlet ödüyor… Fazla geçiş olursa, fazlanın tamamı müteahhit firmaya kalıyor!.. Yılda 511 milyon Dolar garanti para!.. O da sadece Osman Gazi Köprüsü'nden… Yapım aşamasıyla birlikte süre 22 yıl 4 ay… Epeyi havuz doldurabilir toplam rakam!.. 3. köprüde olduğu gibi süre uzatımlarıyla sağlanan ekler de cabası…

Sözde dış krediyle yapılacaktı… O krediler sağlanamayınca değişiklikler yapıldı, garantiler verildi, ayrıca sanki dış krediymiş gibi bir kamu bankamızın New York şubesinden kredi aktarıldı…

Osman Gazi Köprüsü'nün geçiş ücreti yüksek bulununca Binali Yıldırım "Yine de bir güzellik yapacağım" diyor… Bunlar bu 'lütufkâr' dili pek seviyorlar… Ne de olsa vermeye gelince kendileri verir, almaya gelince devlet alır!..

Köprünün geçiş ücretinde indirim yapabilirler… Müteahhit garanti paradan vaz geçmeyeceğine göre, aradaki fark yine devlete, yani halka mı fatura edilecek, yoksa sözleşmenin süresi mi uzatılacak?

***

"Yolsuzluk olsaydı bu kadar yatırım yapılır mıydı?"sorusunun temizliğe serlevha yapıldığı bir ülkenin gururlu vatandaşlarıyız biz!..

Bir çoğumuz hayatında borsanın önünden geçmesek de, Zarrab'ın operasyonel kullandığı kamu bankamız yolsuzlukla anılınca ve de borsadaki hisseleri düşünce üzüntüden kafalarımızı taşlara vurmuş, çay parasını zor ödediğimiz kahvehanelerde 'Yedirmeyiz' türünden konuşmalar yapmış bir topluluğuz!..

Cebimizde ay sonunu getirecek para olmasa da Euro-Dolar paritesini hep merak ettik!.. Memleketin kredi notunu öğrenmeden uyuyamadık!.. Ters bir not geldiğinde 'Bu bir komplo' diyenleri ağzımız açık hayranlıkla dinledik!..

Kızılelmamız tedavülden kalksa da 'yeşilelma'mız oldu… Frankfurt havaalanını bastıracak büyüklüğü bekledik!.. Kanal İstanbul'u beklediğimiz gibi buğulu gözlerle!.. O derste de ifade etmiştik: Biz Marmaray'la denizin altından hızla geçme mutluluğunu doyasıya yaşarken, denizin altından üstünden, havadan, karadan el çabukluğu ve 'müteşebbis ruh'la gidenleri görmek işimize gelmedi... "Gördüm" diyenlerin boynuna 'darbeci, ajan, Gezici' yaftası astık...

Dolayısıyla hak ediyoruz Osman Gazi Köprüsü'nün gururunu!.. Köprüye, yola, baraja, havaalanına karşı olamayacağımıza göre bunun küçük bir bedeli de olacak!.. Yap-İşlet-Devret modeliyle, cebimizden bir kuruş çıkmadan üstelik!..

Çıkarsa devletten çıkacak!.. Gelirse ülkeyi yönetenlerden gelecek!.. Biz niye kendimizi kasalım ki? Pahalı bulan Körfez'i dolaşsın!..

***

Ve bir ilâve: Yazıyı yola çıkmadan yazmıştım... Yolda MHP kurultayıyla ilgili haber geldi... Değişim talebi önünde hiç bir gücün (büyük küçük saray fark etmez) duramayacağı sosyal bir gerçektir... Bu sadece MHP için değil Türkiye için de zarurettir... Ertelenemez, yok sayılamaz, engellenemez bir yol haritasıdır... Bunu Allah'ın izniyle ümitle bekleyenler de, korkanlar da görecek...

Servet Avcı
1 Mayıs 2016 / Yeniçağ
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı paylaşım fotoğrafı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
10 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Hayalimdeki evlilik paylaşım fotoğrafı
Hayalimdeki evlilik
SA. Hayalimdeki evlilik. İyi geceler
23 beğeni · 17 yorum beğen ikon
Fakat Müzeyyen ? (@buderinbirtutku)
AS. Iyiymis. Iyi geceler
28.03.16 beğen 2 cevap
Erkan Karaağaç (@eczamylnzlk)
Bana göre metroda kitap okumak bir saçmalık. Tamam vaktimize iyi değerler verelim . Fakat metroda ne bileyim kitap okumaktan sonra evet yaparım diyebildiğimiz şeyleri yapalım. Kitap okumak dışında ne olursa artık. Kitap okumayı daha sakin yerlere bırakmalıyız. Mesela kütüphane yada kendi sakin sessiz odamız . O gürültü kalabalığın içinde kendimizi kitaba vermek çok zor. Dikkat bozucu bir dünya şey. Bazen itiş kakış. Zaten metrolar da pek zaman almıyor ki çok seri. Sanırım metroda kitap okumak bir modaydı ve bu her metrosu olan şehre bulaştı. Iyi geceler.
28.03.16 beğen 4 cevap
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
Erkan kardeşim saygılar :)
28.03.16 beğen 2 cevap
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Muhsin Yazıcıoğlu paylaşım fotoğrafı
Muhsin Yazıcıoğlu
Söze, nereden nasıl başlayacağımı bilemediğim bir gece. 14 yaşından 59 yaşına kadar tam 45 yılını Türk Milleti'ne feda etmiş ve bu yolda canını kurban etmiş bu insanın kıymetini hangi cümleleri kurarak açıklayayım? İçimizdeki acının, buzdan dağları eritecek olan bu acının ateşini nasıl kelimelere dökeyim? Bakın, Muhsin Başkan sadece bir parti ve teşkilat başkanı değildi. O bize dürüstlüğün, kişilikli olmanın, doğruluğun, dik durmanın, korkmamanın, vazgeçmemenin, ümitsizliğe düşmemenin, şikayet etmemenin, şükretmenin, tertemiz yürekli olmanın ve bunlar gibi sayacağımız yüzlerce erdemin yaşayan en somut, gözlerimizle görebildiğimiz, kulaklarımızla duyabildiğimiz, kalbimizde hissedebildiğimiz şahsiyet devinin kendisiydi. Başka bir tabir ile; "Ashabı Kehf'in Delikanlısı" idi. Yaşadıklarını, yaptıklarını, yapamadıklarını anlatmaya, tanıtmaya gerek olmadığını düşünüyorum. "Allah Muhsinleri sever." ayetinde geçen "Muhsin" kelimesinin bize en güzel karşılığı idi Muhsin Başkan. Ve ben inanıyorum ki Allah'ın en sevdiği kullarından birisi olacaktır o...

Bizim kalbimizi, ruhumuzu, umutlarımızın çoğunu aldılar bizden 7 sene evvel bugün. Başkanımızı şehid ettiler. Allah'ın takdiri gereği tabii ki o saatte sonsuzluğa doğru yola çıkacaktı ama Hakk düşmanları buna en haysiyetsiz şekilde sebep olarak Başkanımızın katili oldular. Bu cinayette zerre kadar desteği olan, yardımı olan kim varsa hesap gününde gücümün sonuna kadar onlardan şikayetçi olacağım ve olacağız! Şehidim hakkım varsa helaldir, sen de hakkını helal eyle! Yazıyı okuyanlardan Başkan'ım için birer Fatiha okumalarını rica ediyorum.

https://youtu.be/eI1ocLI_0qY
15 beğeni · 8 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
Yastığımız mezar taşı
Yorganımız kar olsun!
Biz bu yoldan dönersek
Namus bize ar olsun!
25.03.16 beğen 2 cevap
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
Muhsin Başkan'la alakalı bugüne kadar yapılmış olan en güzel belgesel filmi, "BAŞKAN MUHSİN YAZICIOĞLU" Bu gece 23.45'te TRT 1 Ekranlarında... İzlemenizi tavsiye ederim. İyi geceler herkese.
25.03.16 beğen cevap
kemal kırcalı (@kemalkircali)
bahçeli evler ve balgat olaylarınıda hatırlayanlar var unutmadık trt o olaylarıda verecekmi acaba ?
25.03.16 beğen cevap
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Mhp'nin çocuk istismarının önlenmesi için araştırma komisyonu kurulması önerisi Akp tarafından reddedildi
MHP'nin "çocuk istismarının önlenmesi için araştırma komisyonu kurulması" önerisi AKP oylarıyla reddedildi. Daha söyleyecek bir şey yok kardeşim. Buyrun izleyin. Birisi çıkar "bir kereden bir şey olmaz." der. Parti olarak çıkarlar, komisyon kurulmasını engellerler... Hâlâ yapılan yanlıştan dönülebilir. Haksızlığa karşı sessiz kalmak dilsiz şeytanlıktır.

https://youtu.be/wDzk5XAdiSo
9 beğeni · 13 yorum beğen ikon
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
Maide-8. Ey iman edenler! Allah için adaleti (hakkı) ayakta tutan (hâkimler), adalet timsâli şâhitler olun.(3) Bir kavme duyduğunuz kin sizi adaletten sapmaya sevketmesin. Âdil davranın, takvâya daha yakın olan da budur. Allah’a karşı takvâlı olun (emirlerine uygun yaşayın). Şüphesiz ki Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
24.03.16 beğen 2 cevap
... (@gerenimo)
Bir öneri reddediliyorsa bunun bir açıklaması olmalı. Neden sonuç ilişkisi ortaya konulup anlatılmalı. Salt reddetmek kafalarda başka sorularıda beraberinde gündeme getirir. 1- kabul edilirse kimlerin canı yanabilir? 2-kimlerin pislikleri ortaya çıkabilir? 3- kimler bu durumun altından kalkamaz? Şüphesiz ki Allah herşeyi bilendir. Siz Allah tan bile korkmayanlardansınız..
24.03.16 beğen 1 cevap
Engin Şahinşah (@enginsahinsah)
@sudeirem tam olarak ne demek istedi?
24.03.16 beğen cevap
Engin Şahinşah

Engin Şahinşah

@enginsahinsah

Nevruz Bayramı paylaşım fotoğrafı
Nevruz Bayramı
Nevruzumuz kutlu olsun, yürekler kor dolsun, Tengrim Büyük Türk Milleti'ne yar olsun, nice cenke şan olsun. Bayram hırsızlığı yapanlara bugün dar olsun.
13 beğeni · 2 yorum beğen ikon
ruhadam (@ruhadam)
nevruz hakkında gerçek bilgilere ulaşmak isteyenler göndereceğim linkleri inceleyebilirler

https://tr.wikipedia.org/...nl%C4%B1_takvim
21.03.16 beğen 2 cevap
/ 25