up
ara
Katılım Tarihi : 29 Aralık Perşembe 2016 16:28 - 966 gün
Enise İrem ÇOLAK

Enise İrem ÇOLAK

@eniseiremcolak

İki Buçuk Saat
Bak kaç gün oldu. Saymıyorum. Seni son kez görmemin üstünden 3-4 gün geçti belki. Ama o sen benim olan sen değildi, saymam onu. Ben seni en çok benimken severim. Ve seni benimken en son haftalar önce gördüm.

Sinirlendim sana. Hesap sormak istedim, neden diye. Ama hükmü yoktu cevabının. Sormadım. Durumu kabullendim. Yoktun artık ve olmayacaktın, bununla yaşamam gerekiyordu. Günlerce depresyonda olmamın bir anlamı yoktu. Bilirsin, sevmem ben gereksiz uzatmaları. Ben de hüznümü uzatmayacaktım. Özlemiyordum seni.

Ama bugün... Bugün 2,5 saat kadar seni özledim. Yanlış anlama, öyle ara ara değil. 2,5 saatin her saniyesi hatta her salisesini yıllarca yaşayarak. Sadece seni özleme eylemine tutunarak. Nefes almayı unutup ağlamaya dalmışım bir ara. Seni özlemeyi, sana olan sevgimden çok olmasın, öyle çok sevmişim ki kendimi unutmuşum. Unutkanımdır bilirsin, seni severken de hep kendimi unuturdum. Tabii ki hala kendimi hatırlamıyorum.

Her anı tekrar tekrar yaşamaya başladım o 2,5 saatte. Yetmez tabii o 2,5 saat ama ben elimden geldiğince uzattım dakikaları. Zaman görecelidir demişti bir bilge abimiz ve ben o 2,5 saatte kaybolduğuma yemin edebilirim. Öyle çok yaşadım ki anıları yeni kelimelerini keşfettim.

Hangi cümlede nerde nefes almıştın, o an sesinin güzelliğinden dikkat etmemişim, bu kez onu öğrendim. Nerde gülmüştü sesin? Unutmamak için kendime tekrar ettim. Bir insanın sesi güler mi? Sesin gülerken lavanta bahçesi sererdi önüme. Düşününce sesinin gülüşünü lavantalar canlandı gözümde. Ama kokusunu alamadım.

Yüzüne dokunmanın heyecanıyla elime batan sakallarını saymayı unutmuşum özür dilerim. Bugün o 2,5 saatte saydım. Sana bu sayıyı söyleyemeyecek olmak bir miktar üzdü.

Durdum ve uyurken duyduğum nefesini saydım. Ben de uyuyordum o an, sayamamıştım, bahane olmamalıydı bu bana ama işte. İnsanlık hali. Bugün bilinçaltımdaki seni çıkarıp uyurkenki nefesini saydım.

2,5 saat kadar seni özledim. Öyle ara ara değil ama, her saniyesini yıllarca yaşayarak özledim. Sonra geçti. Yarın 2 saat özlerim belki.
0 yorum