up
ara

Erva

Kelimelerin üzerine basa basa yürümek ne soğuk.
Doğum Tarihi : 17 Eylül Salı
Katılım Tarihi : 27 Temmuz Cumartesi 2013 22:54 - 2220 gün
Cinsiyet : Kadın
Üniversite :
Kelimelerin üzerine basa basa yürümek ne soğuk.
Erva

Erva

@erv4

Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap
"Mutlu Noeller!"
"Baksana - Harry de bir kazak almış!"
Fred de, George da birer mavi kazak giymişlerdi; birinin üstünde kocaman sarı bir F ötekinin üstünde de kocaman sarı bir G vardı.
Harry'nin kazağını kaldırıp göstererek, "Ama onunki bizimkinden güzel," dedi Fred. "Aileden biri değilsen daha özen gösteriyor."
George, "Sen niye kazağını giymiyorsun, Ron?" diye sordu."Hadi giy şunu, hem güzel, hem sıcacık tutuyor."
Ron kazağı gönülsüzce kafasından geçirirken, "Nefret ediyorum vişne çürüğünden," dedi.
"Seninkinin üstünde harf yok,"dedi George. "Adını hiç unutmadığını düşünüyor herhalde. Ama biz de aptal değiliz ya birimizin adı Gred,birimizin adı Forge."
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

"Abi burası Amerika değil, bize pilot çekelim diye para vermezler."
"Kendi paramızla çekeriz."
"Erdal Abi öncelikle cebindeki para hakkında ' kendi paramız' diyerek buna beni de dahil etmen göğsümü kabarttı. Çünkü bende para mara yok. Aylarca kredi borcu ödedim. Üç kuruş biriktirdim Çalgı Çengi'yi çektim. İstifa ettim sayılır, birkaç aya tekrar vericem dilekçeyi,para bende bu ara baya bir sıkıntı. THY'nin Sarıyer servisine binerek geldim yanına. Sordum sabah 6.20'deymiş dönüş servisi,o saate kadar sizdeyim,yola para harcamak benim için israf, âdeta şımarıklık. Bu arada eğer senin paran benim de paramsa, benim payıma düşeni ver bana dağılalım, ben kendi paramı böyle şeylere çarçur edemem. Kolay mı kazandım o parayı? Düşün daha kazanamadım bile yedirmem onu senin heveslerine abi! Selçuk pilot çekecekmiş,siktirsin göt! Bir türlü vazgeçmedi! Anlasın artık ya, kiminin kumara düşkünlüğü vardır, kiminin karşı cinse zaafı vardır, kiminin uyuşturucuya, Selçuk'un da bu huyu var illa bir şey çekecek,yeter da," dedim gülmedi.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

peygamberin aynaları paylaşım fotoğrafı
...yüreği dayanmıyor Resulullah'ın! Gözyaşları süzülürken "Ey Resulullah'ın amcası Hamza! Ey Allah ve Resulü'nün arslanı Hamza! Ey hayırlar işleyen Hamza! Ey Resulullah'ın koruyucusu Hamza! Allah sana rahmet etsin! Eğer yas tutmak gerekseydi, sana yas tutardım!"
Bu öyle bir tabloydu ki çok geçmeden bir melek dâhil oldu içine: Cebrail Aleyhisselam. Bir haber getirdi o büyük melek. Göklerde, "Allah ve Resulü'nün arslanı Hamza" yazdığını bildirdi Hz.Peygamber'e.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Tarık Tufan paylaşım fotoğrafı
Bir gün var ya, bir gün...
Üstü açık,altmış sekiz model kırmızı bir Mustang'a ağlayıp, alt üst edeceğiz ortalığı. New York sokaklarında naralar atıp Harlem'i selamlayacağız.
Şamaroğlanına döndüreceğiz, sümüklü beyaz veletleri.
Allah büyük!
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

biraz vicdan, biraz bahar,
biraz yağmur, biraz hayâl,
bir kaç kitap, çokça umut
herkese iyi gelir.
‪#‎faridfarjad‬
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Hobbit
"İyi günler!" dedi Bilbo.
"Ne demek istiyorsun?" dedi Gandalf.
"Bana iyi bir gün mü diliyorsun, yoksa istesem de istemesemde iyi bir olacağını mı demek istiyorsun; yoksa bugünün iyi bir gün olduğunu mu, yoksa aslında iyi bir olunabilecek bir gün olduğunu mu?"
#hobbit
ataç ikon Hobbit
9.3 (259 oy)
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Hünkarım
İnsan-ı kâmil gibi gönül gözüyle gayb âlemini müşahede edeceksin. Büyük bir sadakatle bağlanacak ve asla doğru yoldan şaşmayacaksın.
Binbir düşman olsa da karşında kalkan olacaksın, teslim olmayacaksın.
Sadakatinle gönül gözü olacaksın yoldaşına.
Kalbin temiz bir ırmak gibi olacak, içinde her türden parlak nesne barınacak. Suyun yüzeyine yansıyacak sadakatin.
Vücutsuz sıfat olmaya bak.
Dünyadaki en mutlu insan inançlı insandır. İnançlı bir adama sırdaş olacaksın. Hadi gaza mübarek olsun.
#hünkârım
ataç ikon Hünkarım
9.3 (3 oy)
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Burak, "Belime kadar kar var," diyerek Sadi ile birlikte girdi eve. Elindeki poğaçaları masaya bıraktı. Gerçekten beline kadar ıslanmıştı, Sadi diz kapağına kadar ıslanmıştı.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

İbrahim paşalı öğle uykusu paylaşım fotoğrafı
Kibar ve net konuşmayı önemsiyor olmamız, söyleyeceklerimizin hafif olacağı anlamına gelmiyor. Kibar ve net ve gerektiğinde ağır konuşmalıyız.
Hedef saptırtan insanlara, İslam dünyasının Batı dünyasından geri kaldığını söyleyenlere, gözlerinin içine bakarak, sesimizi yükseltmemize gerek yok, kibar ve net olarak, anlama özürlü olduklarını söylemeliyiz.
#ibrahimpaşalı
.
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Sosyal medyayı iyi kullanan fakat kafası itlik çuvalında büyüyen, kalbi lağımda çarpan ucube, hödük, arsız bir nesil büyümüş yanı başımızda.
|ali emre
0 yorum
Erva

Erva

@erv4

Kesinlikle her öğrencinin- sadece mühendislik değil- izlemesi gereken bir film. Bu filmi tek bir kategoriye koymak imkansız. İçinde aşk,dostluk,azim,başarı,aile her şey var.
3 Ahmak
9.5 (1248 oy)
0 yorum