up
ara
Doğum Tarihi : 7 Eylül Salı
Katılım Tarihi : 19 Ekim Pazartesi 2015 17:00 - 1407 gün
Şehir : İstanbul / Türkiye (Turkey)
Eylül

Eylül

@eylul14

Her şeyin başka bir şeye dönüştüğü bu uğursuz dünyada kendin olarak kalabilmektir asıl mesele.
ataç ikon Butimar
8.5 (35 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Yaşayamadığım her şeyi evcilleştirmeliydim. Aramanın bulmaktan kutsal olduğunu bilenler dünyanın hazinelerine değil, sırlarına meylederler. Ben de öyle yapmak niyetindeydim ve bu ancak her şeyi unutturacak, şuurumu durultacak bir rüya ile mümkündü.
ataç ikon Butimar
8.5 (35 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Tam da böyle oldu aslında . Görsel olarak da konu olarak da çok beğenmiştim . Özellikle hayvanların içgüdüsel yaklaşımı ile ilgili bir sahne vardı ki etkilenmemek elde değil. Gerçek mana da inanmak ve başarmak bu diyebileceğiniz bir seyir.
Pi'nin Yaşamı
8.6 (668 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Yağmurun nefes almadan yağdığı bir öğle öncesiydi . Sanki gökdelenler sahiden sonunda amaçlarına ulaşmış , kalabalıktan ve hatta kendinden kaçan insanların son sığınağı olan göğü delmişti .
ataç ikon Butimar
8.5 (35 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Ne bekliyordunuz ki yerden yere vuranlar.. İzledim, gayet keyif aldım, düşündüm, bol bol güldüm, duygulandım. Bana zevkle geçirdiğim dakikalar verdi. Animasyonlu, atmasyonlu, bol bol güldüren yanıyla sağladı bunları. Demet Akbağ nasıl bir oyuncu olduğunu bu filmde bir kere daha göstermiş.Elbette eksikleri vardır ama gömülecek bir film değil. Ön yargılardan arınmış olarak izleyebilirsiniz.
Nadide Hayat
8 (104 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Tarif edebilseydik, bunca imaya gerek kalmazdı.
ataç ikon Butimar
8.5 (35 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

İlk okumaya başladığımda kitabı ağır geldi dili ve bıraktım . Sonra merak ettiğim bu kitabı tekrar elime aldığımda aheste bir edayla devam ettim . Tahmin ettiğim gibi , merakım arttıkça dil akıcı gelmeye başlamıştı . Buradan çıkacak bir sonuç olarak eklemek isterim ki , bazen ilk başlarda bazı eserler hakkında ön yargılarımız olsa da , biraz zorlama ile bunun üstesinden gelinebilir .

Zira üstüne gittiğim bu eserde gerçekten sonrası benim için her gün keşfettiğim bir hazine gibi oldu . Dönemi anlatması , eski İstanbul hakkında bilgi sahibi olmak , lalenin tarihi , yaşanan aşkın boyutu , polisiye anları Pala tarafından güzel bir biçimde ele alınmış .

Bir kitap sonunda size başka kapılar açılıyorsa , daha fazla şey öğrenme ihtiyacı duyuyorsanız şayet , o kitaptan kazandığınız pek çok şey var demektir. Benim için Katre-i Matem böyledir .
ataç ikon Katre-i Matem
8.4 (538 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

İlk olarak Joaquin phoenix 'i " Truva" adlı filmde tanımıştım . Kötü karakter O'na çok yakışıyor gerçekten . Sonrasında duyguların bu kadar öne çıktığı bir filmde kendisini görmek beni çok şaşırttı doğrusu . Elbette daha bir çok oyunculuğu vardır izlediğim ama bu filmde gerçekten bir başkaydı .Oscar ' da en iyi senaryo ödülünü almış bu filmde çıkardığı performans , senaryonun son dönemin en büyük sorunlarından biri olan yalnızlık üzerine kurgulanmış olması bana göre bu kadar durağan olan filmi izlemek için yeterli . Herkesin kendinden bir şey bulabileceğini düşünüyorum .
Aşk
8.1 (182 oy)
0 yorum
Eylül

Eylül

@eylul14

Uzun zaman önceleri okumuştum Canan Tan'ın bu kitabını; Yüreğim Seni Çok Sevdi sonrası etkilenip de. Zaman kaybı diyerek çok silik bir ifade ile ele almak istemiyorum ama tv de izlediğimiz aşk dizilerinden hallice değil hani. Klasik kavuşamama, engeller seremonisi. Okumamış olmak bir şey kaybettirmez, okumayı düşünüyorsanız da akıcı dili sayesinde, şifreler çözmeye gerek kalmayacak şekilde seri ilerliyorsunuz.
ataç ikon Piraye
7.6 (1253 oy)
0 yorum