up
ara

FÂSIK İMAM

arkamda namaza duran şerefsizdir
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

soru
Edebiyatı çok seviyorum. Tam bir kitap kurduyum. Kitaplar bir yana dünya bir yana. İnsanlara ihtiyac duymuyorum çünkü kitap kahramanları var. Harika bir kütüphanem var arada sırada resmini çeker sosyal medyada paylaşırım. Kahve ve kitap vazgeçilmezimdir. Bu arada hiç anal denediniz mi?
7 beğeni · 12 yorum beğen ikon
kader.cmln (@naturmort)
Anal derken?
05.09.18 beğen cevap
BUKALEMUN (@karacurin)
İmam amca baya güldüm.:)
05.09.18 beğen cevap
Mehmet BaraN ? (@visalengiz)
Bu kadar karektersizliği nereye sığdırıyon be fasık bende bunu merak ettim ?
05.09.18 beğen 2 cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Şu an okuduğum kitap paylaşım fotoğrafı
Tuba Ezici Adam Sandıklarımız.

Çok akıcı bir kitap tavsiye ederim. De birleşik. Okuyun okutturun. ehtiyar kitap kurtları da bir el atsın, yazar akrabam olur.
8 beğeni · 1 yorum beğen ikon
gizem canver (@gizemcanver)
Bu kitAbı bu gün görmüştüm kitapçı da henüz almadım ama
26.09.18 beğen cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Deli İmamın Günlüğü
Bu bana özel postta koleksiyonluk şarkıları paylaşmaya devam ediyorum. Kılıçdaroğlu
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Deli İmamın Günlüğü
Yeni bir grup keşfettim çok sağlam. Sizin için özel seçtim. Kendime de özel seçtim. Başlık da özel. Bundan sonra bu postta sevdiğim türküleri paylaşacam
7 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Merve 🗡 (@mtrv)
Korecanlar eqlesin. Takip edeni takip ederim.
03.09.18 beğen 2 cevap
Milena (@masalperisi)
eyvallah hacı
03.09.18 beğen 2 cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Louis Büchner paylaşım fotoğrafı
Louis Büchner
Tam da ikindi namazını kıldıracakken hilkate dair bu mülahazalar zihnimi bulandırdı. Namazda sürekli aklıma bunlar geliyor. Yardıma ihtiyacım var.
ataç ikon Madde ve Kuvvet
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 1 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Güzel bir paylaşım Sn.@fasikimam; aklımdayken sorayım imamlığını nereden geldiğini tahmin ediyorumda Fasıklığın nereden kaynaklanıyor?
02.09.18 beğen 1 cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

kitap önerisi paylaşım fotoğrafı
kitap önerisi
Ernst Haeckel bu kitabında insan denilen eşref-i mahlukatın nasıl yaradıldığını anlatarak ateistlerin cevap veremeyeceği sorular ortaya koyuyor.

"... İnsân, şimdi nesli münkariz bulunan katariniyenler silsilesinden zuhûr etmiştir. Bu silsile esâsen beş fıkralı ve kuyruksuz bulunan bir maymûn cinsine mensûb idi ki, onlara antropoid tesmiye olunurdu. Antropoidlerin dahi ceddi aranacak olursa bunların da üç yahûd dört fıkraya mensûb maymûnlar olduğu anlaşılır.

Bu dört esâs benim i'timâdıma göre hiç tezelzül kabûl etmeyecek derecede sağlam ve bundan sonra gerek teşrîh ve gerek müstehâse ilmine dâ'ir zuhûra gelecek hiçbir keşif ile tebeddül edemez bir hâldedir."
9 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Ah hocam ne güzel aydinlatmissiniz bizleri ufleseniz bu kadar teessir etmezdi gülüm 🤳 gülümseyin hocam zira resminizi çektim
31.08.18 beğen 1 cevap
bilent doğan (@bilentdogan)
İsmin tam sana yakışır durumda,FASİK ne demek fasik biliyormusun? Bilmiyorsun tamam anlamını sana izah edeyim.en büyük günahkar-allahın emrine sürekli karşı gelen-biraz hayasız-biraz utanmaz demekmiş.yanlış anlama bunları ben söylemiyorum.sözlüklere göre böyle.ya fasik böyle anlamını bilmediğin kelimelerle oynamak hiç hoş değil. Birde gidip ateistlere laf yetiştirmeye çalışıyorsun,bu kafayla.Şimdide kendi sözümü söylüyorum. Her kim ki ağzıyla değil de kulağıyla konuşursa,her zaman rezil rusva olmaya mahkumdur.
31.08.18 beğen 5 cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Ucuz Edebiyat Saati : Bir Avuç İman İçin
Birazdan anlatacaklarım, uzun yıllar evvel mesleğime ilk başladığım yer olan T. kasabasında başıma geldi. O zamanlar genç, heyecanlı ve hayata toz pembe gözlüklerle bakan bir imamdım ve uzun yıllar içinde bulunacağım ve de beni fazlaca değiştirecek olan taşra hayatı hakkında zerre kadar fikir sahibi değildim. Ve eminim pek çok şehirli de bu hayat hakkında fikir sahibi değil. Ah şu köy eşeklerinin dili olsa da bir konuşsalar. O zaman o twitter'dan görüp de dehşete kapıldığınız hikayelerin kaç mislini dinler de küçük dilinizi yutardınız. Neyse bu konuları ruh ilimleriyle meşgul arkadaşlar incelesin; incelesin de hayatta her türlü iyiliğin de kötülüğün de insan denilen mahlukun içinden çıkabileceğine hükmetsin. Bu bizim vazifemiz değil. Bize olayları hikaye etmek; size de bu hikayeden türlü türlü hükümler, türlü türlü tahliller çıkarmak düşüyor.

1978 yılı ilkbaharında harcırahımı alarak T. kasabasına vasıl oldum. Kasabada in cin top oynuyordu. Ellerimi havaya açıp: "Aman Yarabbi bizi insanın az olduğu yerlere yollayıp vicdanımızla baş başa bıraktın" diyerek köyün kahvesini aramaya koyuldum. Birazdan eskimiş, üzeri kir bağlamış sandalyeleri görmekle feraha erdim ve kahvenin kapısına yöneldim. Bir de ne göreyim: kapı duvar! "Hey Allah'ım nasıl bir yere düştük" diyen iç sesimi kapıyı yumruklayarak çıkardığım gürültülerle ve de ağzımdan dökülen "Hey kimse yok mu" gibi lakırdılarla bastırdıktan sonra birazdan kapı açıldı. Beni karşılayan köyün kahvecisine kendimi tanıttıktan sonra içecek bir şeyler olup olmadığını sordum. Birazdan adının Fahrettin olduğunu öğrendiğim kahveci önüme bir ayran getirdi ve " Ayranını içip git, burada namaz kıldıracağın bir cemaat yok" dedi. Bu işe iyice şaşırmıştım. "Nasıl olur diye" ünlemişim. Fahrettin bir şey göstermek üzere beni üst kata çağırdı ve birlikte balkona çıktık. Fahrettin " Eskiden bu kasaba hayat dolu bir yerdi, fakat sonradan bir şeyler oldu ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Eskiden bu mevsimde yayla şenliği hazırlığı yapardık, kahvem ağzına kadar dolup taşardı, şimdi ise tek iş yapan tabutçu" diyerek aşağıdaki cenaze levazımatçısını işaret etti. "İyi ya cenaze olan yerde imama her daim ihtiyaç vardır" diyerek neşemi gizleyemedim. Fahrettin sert bir üslupla "Artık kimse burada cenazeleri kaldırmaya gerek duymuyor" dedi. Eliyle sağ taraftaki büyükçe çiftliği göstererek "bunlar Raho Aşireti, kaçakçılık yaparlar en akıllıları abileri Ramazan Raho" sonra eliyle sol taraftaki büyük konağı göstererek " Bunlarda Bastırlar Aşireti; Alaattin Bastır köyün muhtarı olur. Bastırlar besicilik yaparlar. İlk başta her şey iyiydi fakat sonra bu iki aile birbirine düştü, sonra da kasaba savaş alanına döndü, her ikisinin de kiralık katilleri var" dedi. Dişlerimin arasından " Bir tarafta Bastırlar, öteki tarafta Raholar, ortada ben..." demişim. Fahrettin "Bir şey mi var" diye sordu. "Yok hayır sadece akıllı bir adamın bu köyde iyi paralar kazanabileceğini söyledim" dedim.

1. Bölüm sonu
8 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Hocam ailecek beğenerek takip ediyoruz 😉 sizin gibi ehli bütün hocalara ihtiyacımız var gülüm 😁
31.08.18 beğen cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

kediler ne güzel paylaşım fotoğrafı
kediler ne güzel
harika
5 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Ayyy çok ponçik hocam 😍😋💐🌷🌼🌼💮🌹🥀 sen ne kadar yufka yürekli bir hocasın 🤗🤗
28.08.18 beğen cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

özel müzikler
sizin için seçtiklerimden dinleyin bana dua edin
4 beğeni · 2 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Telefon muzigim yaptim hocam 😍😍😍
28.08.18 beğen cevap
istenmeyen tüy (@istenmeyentuy2)
çok güzel
28.08.18 beğen 2 cevap
FÂSIK İMAM

FÂSIK İMAM

@fasikimam

Önemli Soru
Kim götümü elledi benim? Hangi şerefsiz?
2 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Pelinsu (@pelinsu480)
Ahahah bu nasıl bir soru böyle hocam? 🤐😶😄
29.07.18 beğen 2 cevap
PİP! (@nusretk)
Bi kerecikten birşey olmaz
29.07.18 beğen 1 cevap
Enis (@dusundurucudusunce)
Bari link atsaydın da insanlar daha iyi anlasaydı
29.07.18 beğen 1 cevap
/ 2