up
ara

Fatolina

Fatolina

Fatolina

@fatolina

Üniversiteli hayatlar
Erzurum da üniversite okuyan bir gencin hikayesi.. Anlattığı şeyler oldukça gerçekçi.. Van da üniversite okuyan biri olarak anlattıklarına bayıldım.. Sanki benim ev arkadaşımmış gibi.. Sanki o yaşarken bende yanındaymışım gibi.. Keşfedilmemiş olması kötü.. 2 TL ye aldım kitabı.. 2 TL ye inanılmaz bir keyif yaşadım.. Tavsiye ederim..
ataç ikon Önsevişmesiz Çocuklar
kitaba puan vermedi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Sabır İmanlı İnsanların Kuvvetidir
İsa Peygamber'in öncesini ve sonrasını anlatan bir kitap.. Yormadı, sevdirdi, etkiledi..
ataç ikon Ay ile Güneş Arasında
kitaba 10 verdi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

çift dil
ya ben şımardım ya da son dönemde okuduğum kitaplar fiyasko.. sevmedim.. hiç gerek yok.. mesaj almak istemediğim bir dönemde olduğum için de olabilir..
ataç ikon Araba Sevdası
kitaba 1 verdi
9 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Bir_çok basımı var bu kitabın ki geçen süreyi buna eklerseniz konunun büyüsü ve örgüsü kaybolmuş olabilir! ancak ben beğendim ve bu eser alanın da ilkler arasın yer alır .
18.02.19 beğen 2 cevap
Çizmeli Kedi (@cizmelikedi)
sn @fatolina, sihizbaz gibisin valla, bu yazının neresine gizledin incelemeyi, aşk_olsun bulamıyorum, ee meşk_olsun o zaman.
18.02.19 beğen 1 cevap
RUHASTASI (@ruhastasi679)
araba sevdasından ne bekliyosun ki romanların sadece ilklr
18.02.19 beğen cevap
RUHASTASI (@ruhastasi679)
ilklerini temsil ediyor ilk realis roman
18.02.19 beğen cevap
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Hayat Kısa Karamazov Kardeşler Uzun
İki günlük bir meseleyi 800 sayfaya yaymış sevgili Dostoyevski.. Kitabın adı karamazov kardeşler değil de betimleme kardeşliği olmalıydı.. bir köydeki herkesle tanıştık, kim ne yer, ne sever, nerde doğmuş, hangi sokakta oturuyor, aynı havayı solumuş mu, ordan geçmiş mi ve bunun gibi bir sürü detayı öğrendik.. Benim gibi kitabın sonunu merak edip heyecanlananlar ve tez canlılar için önerilecek bir kitap değil.. Eğer öyleyseniz kitap sizi hırpalar.. Ama yok ben sabırlıyım beklerim diyorsanız anlatımı şahane tabi ki.. Konu da güzel.. Günlerdir bitsin de şu yorumu yapayım diye bekliyordum.. Üstümden bir yük kalktı.. 😌 Bu arada dil öğrendim.. Mesela adın Ayşe ise Ruslar seni Ayşoşka diye sever muhtemelen.. Ayşecim gibi oluyor kitaptan anladığım kadarıyla.. Şu sıralar birini seversem öyle sesleniyorum.. Liloşka gel kızım, babişka yemek hazır, sevdoşka abloşka naber.. gibi gibi.. 😌
ataç ikon Karamazov Kardeşler
kitaba 5 verdi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Kırıldım
Evet kimseye zararı olmadan yaşamışlar ama ben kırıldım.. Hep diyorum aşklı maşklı şeyler okumayacağım diye ama oldu yine.. Böyle hikayeler bende şüphe uyandırıyor.. Ulan ya benim kocamda böyle şeyler yaşarsa.. Yıllarca beni uyutursa.. Çok onur kırıcı.. Boşan sonra napıyorsan di mi.. Üzmeyin bizi..
ataç ikon Romantika
kitaba 10 verdi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

TANITIM
Yitik Bir Aşkın Gölgesinde - Mehmed Uzun

Ülkesinden sürgün edildikten sonra hep onun özlemiyle yaşayan, dönüş umudunu hep içinde taşıyan, sonrasında sevgilisi ile ülkesi arasında seçim yapması gerektiğinde ülkesi için savaşmayı seçen, her iki seçiminde de yenilen Kürt aydını Memduh Selim Bey''in hikayesidir anlatılan. Ülke özlemi içinde büyürken, aşkın ateşiyle yanar. Ömrünün son demine kadar yalnızlık ve yoksullukla boğuşur, çaresizlik içinde ölür. Büyük umutlar, hayaller ve hayal kırıklıkları, trajediler ve adım adım yok oluşa uzanan destansı bir yolculuk...
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Tanıtım
Aşka en çok çaresizlerin mi ihtiyacı vardır?

İki çaresiz, yalnız, eksik ve kırgın yürek aynı topraktan olmalarına rağmen yazgılarına yenik düşüp, farklı cephelerde yer alır. Baz devletin derinliklerinde, yalancı bir geçmişle beslenmiş bir komutan, Kevok, üniversiteyi bırakıp sevdiğinin ardı sıra dağları mekan tutan idealist bir genç kız. Ve bununla birlikte akıp giden, bir halkın makus talihi ve gelecek işaretleri. Yazgıları, onları en umulmadık zamanda buluşturup ölüme yolcu eder.
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Kesinlikle
Bağlanmayacaksın kimseye körükörüne diyor her hikaye.. Yine güzel yazmış.. Her imza gününde kolunun sakat olmamasına şaşırmamalı.. Ahmet Ümit güzel yazıyor..
ataç ikon Aşk Köpekliktir
kitaba 10 verdi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Bende öyle demek istiyorum
Bu tarz kitapları çok seviyorum ama ben uygulayıcı olamıyorum.. Lütfen gençler okusun.. Henüz umudu olanlar ve değişimi kabul edebilecek bünyedekiler.. Doğru kitaplar çok şey katar.. Bu yüzden zamanı iyi değerlendirin..
ataç ikon Zamanım Yok Deme!
kitaba 10 verdi
0 yorum
Fatolina

Fatolina

@fatolina

Ahmet Baba
Ahmet Ümit herkese hitap eden diliyle yine döktürmüş.. Ahmet Ümit'in tüm kitapları okunmalı Sayın Savcım..
ataç ikon Kırlangıç Çığlığı
kitaba 10 verdi
0 yorum
/ 3