up
ara

Feyzi ÜNAL

Akıllandım artık! Eskisinden daha deliyim!!!
Doğum Tarihi : 3 Ekim Cumartesi 1998
Katılım Tarihi : 8 Haziran Cumartesi 2019 1:38 - 19 gün
Cinsiyet : Erkek
Medeni Durum : İlişkim yok
Şehir : Ankara /
Lise : Mamak lisesi
Üniversite :
Akıllandım artık! Eskisinden daha deliyim!!!
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Ne yazacağımı bilemiyorum.Bir insan nasıl böyle büyük bir psikologa dönüşebilir.Sabahattin ali toplumumuzun en büyük psikologu.Hele kendimden diyim,dile getiremediğim özelliklerimi,düşüncelerimi,yapımı öyle cünlelere dökmüşkü.Her cümlesin de sanki sizi anlatıyor.
ataç ikon Kürk Mantolu Madonna
kitaba puan vermedi
0 yorum
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

İnsanlar Neden Böyle ?
Çok sevdiğim,onunla ne hayaller kurduğum ve onun da beni ne kadar cok sevip istediğini inandığım sevgilim iki haftadır cok garipti.Dün en sonunda ağzında ki baklayı çıkardı.:"Feyzi ailem seni istemiyor,arada kaldım bende.Benden ayrılman için bahane arıyorum."dedi.Bugün çalıştığı hastanedeydim,bahcede oturmuş kafamı fömmüş ağlıyorum ben,yanımdan yabancı gibi çekip az ileti arkadaşlarıyla oturdu.O arkadaşları bir birlikte olduğumuz günden beri,ondan uzak dur,o insanlara görüşülürmü eroin bağımlısı onlar filan diye neler diyorlardı.Beni hiç tanımamalarına rağmen.Sadece suboxone kullandığımı bildiklerinden.Ve hastanedeyken ben işini bile bırakır asla yanımdan ayrılmazdı.Annesi ve abisi demişki:"biz sana o insanlardan uzak dur dedikce sen gidip o ları buluyorsun.Ne işin var,mesajlarında okuduk öğrendik demişler.Demişki abi anne o zaman beni ne kadar cok sevdiğinide anlamışşınızdır,sende inandınmı buna,onlar severmi hiç,üzer seni,bize yakışmaz.demiş benmki de sesini bile çıkaramamış.Ve beni iyi tanırdı sevgilim.Yolda bulduğum güle ağlayıp öldüğü için,insanlar çiceği umursamayıp üzerine bastığı için ne kadar küstüğünü görürdüm.Alır yaşatmaya çalışırdım.Sırt çantamda kedi köpek maması taşırm hep sokakta acıma denk gelnce vermek için.Vs.Bana sen ne kadar güzel insansın,kalvib ne kadar temiz felan diye söylerdi hep.Ama şimdi tek kelime etmiyor.Allah aşkına biz zamannda eroin içmişim diye oda ne sebeplerle neler yaşadımda o yaşta düştüm ben.ve 5 yıldır kullanmıyorum ilacımdan başka bişi zaten.Buna rağmen bizler sevemezmişiz,insan değilmişiz,bizden kacılması gerekiyormuş.Ve sevdiğimi bu şekilde elimden aldılar.Ağlamaktan–çok zoruma,ağrıma gidiyor çünkü–gözlerim tahriş oldu kıpkırmızı yara oldu ve bunu görmesine rağmen bana tek kelime etmiyor.Nasıl kıyabiliyor bana.Nasıl anlamıyor beni.Hadi gec bunları,ulan asıl siz nasıl insanlarsnz da bizi kalbi olmayan,sevgi bilmeyen,duygusuz,herlesr zarar veren,zehirli yılan görmüş gibi kacmamız gereken bir insan görüyorsunz.Sadece eskiden eroin kullanmş oldğm için.Allah belanızı versin hepsinn.Ve amatemde calışan insanlarda aynısını düşünüp diyor ve sevgilimi alıyolar elimden.Bu nasıl bir millet?Bu nasıl bir toplum böyle.Her gözyaşmdan sorumlularına hakkımı asla helal etmeyeceğim.Beddua etmek istemiyorum ama Allah cıkarsın onlardanda.Kınadılar,dışladılar,yalnızlığa mahkuö ettiler.Kendi toplumumuzdan bizi yabancıladılar.Allah çıkarsın.
6 yorum
elif (@canseli)
Allah yardımcın olsun. Karşına çıkacakları tanıyınca gidenlere şükredersin. Hepimiz öyle ya da böyle olmayan bi organın acısını duyuyoruz... aşk acısı.. azalır korkma... onu da affet ki yara olmasın kalbinde. Eroin bizleri çok korkutur sen de duymuşsundur eroin bırakılmaz ara verilir derler. sen değiştir bu söylemi hiç kullanma bir daha. Ama kızma o kadına da sen ne kadar düzgün olsanda korkularımızı yenemiyoruz maalesef
17.06.19 beğen 1 cevap
Müşerref GEDİKLİ (@muserrefgedikli)
Feyzi,ablacığım şimdi sana ne desem çok anlayamayacaksın.Ama zaman her şeyin ilacı olacaktır.İnsanımızda bu düşünceyi değiştirebilmek çok zor maalesef.Keşke senin ne çektiğini anlayabilseler,biraz empati yapabilseler.
Başlarına ki asla istemem gelmediği için senin temiz kalmak ve kurtulmak için yaptığın çabayı,
gösterdiğin gayretin farkında değiller.Madde bağımlılığı denilen olay insanları korkutuyor.Çünkü bağımlıların bir çoğu senin gibi kurtulmak için çaba ve irade gösteremiyor ve bu kişiler bu insanların gözleri önünde ne hale geliyor.
Ama ben sana sonuna kadar inanıyorum.Sen çok temiz kalpli,yürekli bu sorunların üstesinden gelebilecek çok cesur bir genç kardeşimizsin.
Yaptığın bu çabayı sonuna kadar destekliyor ve seninle gurur duyuyorum.Acıların en büyüğünü maddeden kurtulmak için veriyorsun ve bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürüp nasıl temiz kalınırmış,madde kullananlar nasıl yeni güzel bir hayat kurabilirmiş bunun örneği olacak ve bağımlılıktan kurtulmak isteyenlere ışık olacaksın.
Ben buna yürekten inanıyorum.Sakın pes etme sakın.Bunu başarabildiğin taktirde eğer hala daha seviyorsan,duygularında bir değişiklik olmadıysa sevdiğinin karşısına başın dik alnın açık bir şekilde çıkarsın.Şuan bu duygularla ve hissettiğin yalnızlık duygusu ile başa çıkabilmek için kitaplara sarıl.
Oku.Bol bol oku.Emin ol kitaplar sana çok iyi gelecek.Yalnız değilsin emin ol yalnız değilsin.
Dualarım seninle.Allah yar ve yardımcın olsun.
Mutlu ol.Sağlıkla kal.
17.06.19 beğen 4 cevap
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Ne okur sitesi sayesinde olanlar. paylaşım fotoğrafı
Ne okur sitesi sayesinde olanlar.
Nasıl desem bilemiyorum.Üniversite öğrencisiyim,tutunamaynlar vs. kitapların fiyatının çok yüksek olduğunu,bizlerin alamadığını sitemli şekilde paylaşmıştım burda.Kendisini hiç tanımadığım sadece bu Neokur sitesin de paylaşımıma yaptığı yorumla tanıdığım Sayın. Müşerref Gedikli hanımefendiye,ablama ne kadar teşekkür etsem az.Bana tuttu kendisi Tutunamaynlar,bereketli topraklar üzerine,piç kitaplarını alıp kargoyla hediye yolladı,yeterki okuyun diyerek.Sizler ne kadar güzel insanlarsınız.Sen ne kadar güzel bir sitesin Neokur.
ataç ikon Tutunamayanlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
19 yorum
Nebukadnezar™️ (@nebukadnezar)
Biz buna beş yıldan fazla bir süredir Neokur Hediyeleştirir diyoruz. Keyifli okumalar.
13.06.19 beğen 10 cevap
Eseflal (@eseflal)
Çünkü Neokur hediyelestirir 😇 keyifli okumalar
13.06.19 beğen 6 cevap
Müşerref GEDİKLİ (@muserrefgedikli)
Ahhh Feyzi beni şimdi çok mahçup ettin.☺️Keşke yazmasaydın böyle,gerçekten biraz utandım şimdi.Yeterki oku,hayatını düzene sok,mutlu ol.İnan benim başka bir gayem dileğim yok adına.Bende öğrencilikten geçtim.Nasıl bir şey olduğunu çok iyi bilirim.Yine de bu güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.Bu kitapları oku,bitir.Senden ricam bu benim.Listeni gördüm.Diğerlerini temin edemezsen eğer bana bildir.Onları da sana göndereceğim.Senden dileğim ne olursa olsun hayata tutun,çareyi okumakta bul.Bu sana çok daha iyi gelecektir.Ben buna sonuna kadar inanıyorum.Mutlu ol,sağlıkla kal..
13.06.19 beğen 23 cevap
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Eroinle ilgili yazıyorsun,ama alakası yok.Başrole dünyayı almalıydın.Daha bir kere adam gibi krize,yoksunluğa girmemiş Eylül'ü anlatıyorsun ve Türkiye de bukurgu cok daha az.Mahalleler de işsiz,okulsuz keko dediğiniz gençlerin hikayesi.Çok elit yüksekkesimdeb ucmuşsun ve ilk bukitabıbı okudum son olarak ta kelepçeyi okuyup seni okumayacam birdaha.( Bu arada ben 7 yıllık eroin bağımlısı bi gençim)
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
0 yorum
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Üniversite Öğrencisiiii paylaşım fotoğrafı
Üniversite Öğrencisiiii
Üniversite nin kampüsünde ki merkezi kütüphanesinde 04:35'de; üç sandalye birleştirip,raflar arasında bir saat uyumak...
0 yorum
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Yer yer sıkıldığım oldu ama bitince şöyle bir yaslandım.Abi o neydi öyle be.Ne kadar da düzgün,acık anlatılmış salt gerçeklerle.Muhakkak okunmalı
ataç ikon Piç
kitaba puan vermedi
3 yorum
Müşerref GEDİKLİ (@muserrefgedikli)
Feyzi ablacığım beğenmene sevindim.Bu kitabı benim daha okuma fırsatım olmadı.En kısa zamanda okunacaklar listesine dahil ettim.Sağlıkla kal.
21.06.19 beğen 1 cevap
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Nedeen
Neden bu kadar düşünceliyim? Herşeyi ama herşeyi en ince detayına kadar düşünüyorumm hep? Neden bu kadar empati duygum gelişmiş? Neden hep empatiyi cok cok ama cok fazla yapıyorum?Hele insanlarla ilişkilerimde mesela; arkadaşım onu me kadar merak ettiğimi bilmeme rağmen bana yazmıyor.Beni aramıyor.Canı istediğinde kafasına göre.Varlığımla yokluğum adeta bir o insan için.Ama ben!Belki yalnız kalmak istemiştir,belki istedi ama yazamıyor olabilir vs. vs. vs. Ulan! Yazmıyor aramıyor merak etmiyor işte! Belli ki ya kafası ya duyguları birşeyleri karışık işte.Benim ona beslediğim kadar dolgun duygular beslemiyor işte.Ben neden bu kadar çok anlayışlıyım? Tamam böyle olmak iyidir diyeceksiniz ama okadar çok anlayış gösteriyorum ki beni istemeyen insanlara bile ne anlayış gösterip kendime eziyet ediyorum.Hep en ama en ince.ihtimali en zayıf trilyonlarca bir olan ihtimalleri bile düşünüp şey yapıyorum.Belki olması gereken bu AMA BEN CIDDEN B...NU ÇIKARIYORUM! NEDEEN BÖYLEYIM.BENI NEY BU KADAR ANLAYIŞLI,DÜŞÜNCELİ YAPTI KI HAYATIMDA? Lütfen birşeyler söyleyin.Ne okur sitesinden başka içimi döküp,içimden gelenleri söyleyip,sorup,paylaşabildiğim kimsem yok ki hayatımda.
3 yorum
ELİF.🍒 (@julioco)
Hic böyle biri olmadım.
15.06.19 beğen cevap
DENİZ (@deniz84)
Hassas bir ruha sahipsin bence buna sevinmelisin. Bunun 1. Nedeni Çocukluğun (7-11yaş)ve ilk ergenlik yıllarında(11-19yaş) arası yoğun acılar üzüntüler yaşamış olabilirsin. Buna bağlı olarakta süper egon ve empatı duyguların çok iyi gelişmiş. Küçük yaşta sosyal farkındalık oluşturmuşsun. Tabi ki herşeyin fazlası zarardır. Zamanla bu duygularını biraz kontrol etmeyi öğrenirsen bence çok iyi bir insan olursun. Yine de bunlar sana birşey kaybettirecek meziyetler değil üzülme sadece biraz dengede tut ablacığım daha çok gençsin peşin hükümlü olma hiçbir zaman iyi geceler.
15.06.19 beğen cevap
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

iş ilanı olduda özür dilerim...:(
Ya çokta zorda olmasam buraya yazmazdım bunu da,bu siteye hiç yakışmıcak yazdığım da yarın kaldırırım.Ankara'da Kızılay da acil iş lazım,boştayım çalışmam gerek çok zorda kaldım 21 yaşındayım.Bileniniz var mı ? Bir yardımcı olsanız şu genç kardeşinize🙈🙈😊😊😍😍
5 yorum
ELİF.🍒 (@julioco)
İş aramaya iş ilanı dediğin için seni işe almayacam. şaka ben de student
13.06.19 beğen cevap
metthamfetamin (@metthamfetamin)
Şuna biri yanıt atsında gönderi kaybolmasın. Birazdan gelcem
13.06.19 beğen 1 cevap
Müşerref GEDİKLİ (@muserrefgedikli)
Hangi işlerde çalışabilirsin.Özel yaptığın kendini yetiştirdiğin bir alan var mı?
13.06.19 beğen cevap
Feyzi ÜNAL

Feyzi ÜNAL

@feyziunal - Ankara

Eroinle ilgili yazıyorsun,ama alakası yok.Başrole dünyayı almalıydın.Daha bir kere adam gibi krize,yoksunluğa girmemiş Eylül'ü anlatıyorsun ve Türkiye de bukurgu cok daha az.Mahalleler de işsiz,okulsuz keko dediğiniz gençlerin hikayesi.Çok elit yüksekkesimdeb ucmuşsun ve ilk bukitabıbı okudum son olarak ta kelepçeyi okuyup seni okumayacam birdaha.( Bu arada ben 7 yıllık eroin bağımlısı bi gençim)
ataç ikon Eroinle Dans
kitaba puan vermedi
2 yorum
Nihalyurtsever (@nihalyurtsever744)
[silindi]
12.06.19 beğen cevap