up
ara

Anime Dünyasının En İyi Filmleri

1
Ruhların Kaçışı
9.1
Yeni taşındıkları kasabada ilginç bir tapınağa rastlayan Chihiro ve ailesi merak edip içeriye girerler. Chihiro'nun annesi ve babası sihirli yiyeceklerden yerler ve domuza dönüşürler. Chihiro, annesini ve babasını yeniden insana dönüştürmeye çalışır.
2
Vol-i
9.2
Vol-i (2008)
Uzak gelecekte; Dünyayı çok fazla kirletmiş olan insanoğlu, Dünyayı terk ederek farklı bir gezegende yaşamaya başlar. Çöplerle dolu dünyayı temizleme görevi ise Vol.i'ye verilmiştir. Bu çöplerden yeni bir dünya yaratan Vol.i'nin yalnızlığı, farklı gezegenden gelen başka bir robot sayesinde son bulur.
3
Komşum Totoro
9.2
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Hayao Miyazaki üstlendiği film Çizgi türünde izleyicisini bekliyor.Çizgi , Cinler Alemi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Komşum Totoro isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Bleach: The Diamonddust Rebellion
10.0
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Noriyuki Abe üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bleach: The Diamonddust Rebellion isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Bleach: Hell Verse
10.0
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Noriyuki Abe üstlendiği film Animasyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Animasyon, Mahkum türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bleach: Hell Verse isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Rüzgarlı Vadi
9.4
Bir savaş sonrası etrafa yayılan zehirli gaz sebebiyle dünya yaşanamaz bir yer olmuş ve insanoğlu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Prenses Nausicaa, doğaüstü güçleri sayesinde canlı olan tüm varlıklarla ve ormanlarla konuşup anlaşabilme yeteneğine sahiptir. Doğadaki canlılarla konuşarak dünyayı kurtarabileceğine inanmaktadır.
7
Aşırıcılar
8.6
Başrollünde oyuncu Mark Strong yer aldığı, yönetmenliğini Hiromasa Yonebayashi üstlendiği film Animasyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Animasyon, Anime türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşırıcılar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
6 Süper Kahraman
9.1
Zeka seviyesi oldukça yüksek olan Hiro, kendisini aniden bir suç örgütünün içinde bulur. Kötü adamlar Hiro'nun üretebildiği yüksek teknolojiyi kullanmak istemektedirler.
9
Buz Devri
8.9
Buz Devri (2002)
Buzul Çağı'nın başlamasıyla beraber canlıların yaşam mücadelesi de başlar. Büyük hayvan göçünün başladığı sırada birbirinden çok farklı üç hayvanın yolları kesişir. Bir mamut, bir kaplan ve bir rakundan oluşan bu aykırı arkadaş grubunu hem tehlikeli hem de eğlenceli bir macera beklemektedir.
10
Ateş Böceklerinin Mezarı
9.4
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda babaları donanmaya katılan, anneleri ise bir saldırıda ölen iki küçük kardeş, teyzelerinin evine taşınırlar. Teyzelerinden umdukları muameleyi görmeyen kardeşleri zor bir hayat beklemektedir.
11
Efsane Beşli
8.2
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Peter Ramsey üstlendiği film Doğaüstü türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Doğaüstü, Kahramanlık türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Efsane Beşli isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Otel Transilvanya
8.6
Drakula, bir gün aşık olduğunda bambaşka bir insan haline gelecektir.
13
Koralin ve Gizli Dünya
8.0
Coraline ve ailesi yeni bir eve taşınırlar. Coraline, ailesi tarafından ihmal edilir. Canı sıkılan Coraline, evi keşfetmeye başlar ve gizli bir geçit bulur. Geçit paralel bir dünyaya açılmaktadır. Burada insanların gözleri yerine düğmeler vardır, aileler çocukları ile çok ilgilidirler ve bütün hayalleri gerçek olur. Ancak Coraline bu dünyanın sadece bir tuzak olduğunu keşfeder.
14
Yukarı Bak
9.2
Sakin bir hayat sürdüren 78 yaşındaki Carl, uzun zamandır gerçekleştirmek istediği dünyayı gezme hayalinin peşine düşer. Bunu yapabilmek için evine binlerce balon bağlayarak gökyüzünde sıradışı bir yolculuğa çıkar.
15
Kung Fu Panda
8.3
Kung Fu aşığı olan şişman ve beceriksiz Panda Po, Huzur Vadisi'ni Kar Leoparı Tai Lung’dan kurtarmak için Kung Fu öğrenmeye karar verir.
16
Bleach
10.0
Bleach (2004)
Başrollünde oyuncu Noriaki Sugiyama yer aldığı, yönetmenliğini Noriyuki Abe üstlendiği film Anime türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Anime, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bleach isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Kung Fu Panda 2
8.3
Çim ve Kunk Fu panda tehlikededir. Esrarengiz güçler ile kızgın beşliye akrşı kıyasiya bir mücadele başlamıştır.
18
Çılgın Hırsız
8.9
Rengarenk çiçeklerle bezeli, güleryüzlü insanların yaşadığı bir banliyöde Gru adında kötü kalpli bir adam yaşamaktadır. Gru, Dünyan'ın uydusu Ay'ı ele geçirmenin hain planlarını yaparken Margo, Edith ve Agnes adında üç küçük yetim onu babaları olarak görmeye başlayınca komik olaylar yaşanmaya başlar.
19
Ters Yüz
8.8
Ters Yüz (2015)
Riley, babasının işi sebebiyle şehir ve okul değiştirmek zorunda kalmış olan bir genç kızdır. Yeni ortama ayak uydurma sürecinde içindeki Neşe, öfke, korku, tiksinti ve üzüntü duyguları ortaya çıkarak hayatını yönlendirmeye çalışırlar.
20
Neşeli Ayaklar
8.1
Antartika’da yaşayan bir grup penguenin kendilerine eş bulmak için uyguladıkları bir yöntem vardır; şarkı söylemek. Bir gün şarkı söylemeyi beceremeyen Mumble adında bir penguen dünyaya gelir. Ancak sesi çok kötü olan Mumble'ın başka bir yeteneği vardır; dans etmek!
/ 2
Anime Dünyasının En İyi Filmleri
Anime severler buraya! Bu listede anime dünyasının mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmlerini paylaşıyoruz.