up
ara

Altın Küre Ödülü Sahibi Filmler

1
Avatar
8.5
Avatar (2009)
Sakat bir asker Pandora adlı bir gezegene gönderilmesinin ardından gizli görevi ve aldığı emirler ile yerel halk ve bu dünyaya duyduğu sevgi arasında kalır.
Rue 8
2
Akıl Oyunları
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
Rue 8
3
Gladyatör
8.9
Gladyatör (2000)
Romalı general Maximus ihanete uğramış ve tüm ailesi katledilmiştir. Yaralı halde esir düşen Maximus bir gladyatör olarak Roma'ya geri dönecek ve intikamını alacaktır.
Rue 7
4
Milyoner
9.0
Milyoner (2008)
Hindistan'da yaşayan Jamal, fakir ve kimsesiz bir gençtir. Katıldığı bir bilgi yarışmasında büyük ödülü kazanmasına sadece bir soru kalır. Ancak eğitimsiz olduğu için hile yaptığı düşünülerek tutuklanır. Bunun üzerine Jamal, her sorunun cevabını nasıl bildiğini tek tek anlatmaya başlar ve hayat hikayesi ortaya çıkar.
Rue 7
5
Titanik
9.2
Titanik (1997)
Dönemin en büyük ve gösterişli gemisi olan Titanic, ilk yolculuğuna çıkar. Gemide yolculuk etmekte olan soylu bir ailenin kızı olan Rose ile kumarda bilet kazanarak gemiye binen fakir bir genç olan Jack arasında büyük bir aşk başlar. Ancak hem onları hem de gemide yolculuk etmekte olan diğer yolcuları büyük bir felaket beklemektedir.
Rue 6
6
Başlangıç
9.3
Dom Cobb, rüya görme sırasında bilinçaltında oluşan sırlara ulaşıp onları çalabilen bir adamdır. Bu yeteneği onu, kurumsal bir casusa dönüştürecektir.
7
Siyah Kuğu
8.3
Hırslarının ve tutkusunun kurbanı olan başarılı bir balerinin hayatı pahasına bir rolü almak için çalışması ve bütün hayatını buna adaması anlatılır.
8
Hugo
8.4
Hugo (2011)
Başrollünde oyuncu Chloë Sevigny yer aldığı, yönetmenliğini Martin Scorsese üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hugo isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Er Ryan'ı Kurtarmak
8.6
Dört oğlunu birden İkinci Dünya Savaşı'na gönderen bir annenin yalnızca bir oğlu hayatta kalmayı başarır. Bunun üzerine Amerikan ordusu, bu yaslı kadının dördüncü oğlu olan James Ryan'ı hayatta tutmak ve annesine kavuşturmak için büyük bir operasyon başlatır.
Rue 1
10
Senden Bana Kalan
8.0
Başrollünde oyuncu Shailene Woodley yer aldığı, yönetmenliğini Alexander Payne üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Senden Bana Kalan isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
11
Brokeback Dağı
7.9
Biri çiftçi ve diğeri kovboy olan iki erkeğin birbiri ile tanışıp, duygusal yakınlaşmasını konu almaktadır.
Rue 1
12
Kefaret
8.3
Kefaret (2007)
Başrollünde oyuncu Vanessa Redgrave yer aldığı, yönetmenliğini Joe Wright üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kefaret isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
13
Amerikan Güzeli
7.7
Başrollünde oyuncu Kevin Spacey yer aldığı, yönetmenliğini Sam Mendes üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Gençlik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amerikan Güzeli isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
14
Saatler
8.1
Saatler (2002)
Başrollünde oyuncu Julianne Moore yer aldığı, yönetmenliğini Stephen Daldry üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aile türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Saatler isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
15
Göklerin Hakimi
8.3
Başrollünde oyuncu Kate Beckinsale yer aldığı, yönetmenliğini Martin Scorsese üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Göklerin Hakimi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
16
Sosyal Ağ
7.3
Sosyal Ağ (2010)
Başrollünde oyuncu Malese Jow yer aldığı, yönetmenliğini David Fincher üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sosyal Ağ isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
17
Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike
8.9
Başrollünde oyuncu Liam Neeson yer aldığı, yönetmenliğini George Lucas üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor.Bilim Kurgu, Fantastik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Paris'te Son Tango
8.1
Başrollünde oyuncu Marlon Brando yer aldığı, yönetmenliğini Bernardo Bertolucci üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Erotik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Paris'te Son Tango isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Altın Küre Ödülü Sahibi Filmler
1944'ten bu yana Hollywood Foreign Press Association tarafından verilen Altın Küre Ödülü'nü kazanmaya hak kazanmış tüm filmler bu listede.