up
ara

Mutlaka İzlenmesi Gereken Oscar Ödüllü Filmler

1
Titanik
9.2
Titanik (1997)
Dönemin en büyük ve gösterişli gemisi olan Titanic, ilk yolculuğuna çıkar. Gemide yolculuk etmekte olan soylu bir ailenin kızı olan Rose ile kumarda bilet kazanarak gemiye binen fakir bir genç olan Jack arasında büyük bir aşk başlar. Ancak hem onları hem de gemide yolculuk etmekte olan diğer yolcuları büyük bir felaket beklemektedir.
Rue 8
2
Milyoner
9.0
Milyoner (2008)
Hindistan'da yaşayan Jamal, fakir ve kimsesiz bir gençtir. Katıldığı bir bilgi yarışmasında büyük ödülü kazanmasına sadece bir soru kalır. Ancak eğitimsiz olduğu için hile yaptığı düşünülerek tutuklanır. Bunun üzerine Jamal, her sorunun cevabını nasıl bildiğini tek tek anlatmaya başlar ve hayat hikayesi ortaya çıkar.
Rue 7
3
Akıl Oyunları
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
Rue 6
4
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
9.4
Frodo ve Sam yüzüğü Kıyamet Dağı'na götürürlerken Gandalf ve Aragorn Sauron'un ordusuna karşı savaşlarını sürdürmekte ve Sauron'un gözünün yüzüğü izlemesini engellemeye çalışmaktadır.
Rue 3
5
Amerikan Güzeli
7.7
Başrollünde oyuncu Kevin Spacey yer aldığı, yönetmenliğini Sam Mendes üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Gençlik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amerikan Güzeli isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 2
6
İhtiyarlara Yer Yok
8.3
Llewellyn ava çıktığı bir gün kendini uyuşturucu pazarlığının sonuna denk gelir ve parayı alıp kaçtığı günün akşamı olay yerine yeniden döner ve olayda yaralananlardan birine su verir. Bu olay ise Llewellyn’in başını belaya sokacaktır.
Rue 2
7
Gladyatör
8.9
Gladyatör (2000)
Romalı general Maximus ihanete uğramış ve tüm ailesi katledilmiştir. Yaralı halde esir düşen Maximus bir gladyatör olarak Roma'ya geri dönecek ve intikamını alacaktır.
Rue 2
8
Kurtlarla Dans
8.9
Başrollünde oyuncu Graham Greene yer aldığı, yönetmenliğini Kevin Costner üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Sevgi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kurtlarla Dans isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Rocky
8.6
Rocky (1976)
Başrollünde oyuncu Sylvester Stallone yer aldığı, yönetmenliğini John G. Avildsen üstlendiği film Aksiyon türünde izleyicisini bekliyor.Aksiyon, Spor türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Rocky isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Cesur Yürek
9.1
İngiliz bir asker William Wallace'in sevdiği kadına tecavüz etmeye kalkışınca William öncelikle sevdiği kadını kurtarır ve ardından İngiltere kralı Edward'a karşı büyük bir isyan başlatır.
11
Artist
8.4
Artist (2011)
Başrollünde oyuncu John Goodman yer aldığı, yönetmenliğini Michel Hazanavicius üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Artist isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
12
Milyonluk Bebek
8.5
Başrollünde oyuncu Hilary Swank yer aldığı, yönetmenliğini Clint Eastwood üstlendiği film Spor türünde izleyicisini bekliyor.Spor, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Milyonluk Bebek isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Affedilmeyen
8.8
Başrollünde oyuncu Morgan Freeman yer aldığı, yönetmenliğini Clint Eastwood üstlendiği film Western türünde izleyicisini bekliyor.Western, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Affedilmeyen isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Müfreze
8.1
Müfreze (1986)
Başrollünde oyuncu Willem Dafoe yer aldığı, yönetmenliğini Oliver Stone üstlendiği film Savaş türünde izleyicisini bekliyor.Savaş, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Müfreze isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Yağmur Adam
8.9
Klasik filmlerden biri haline gelmiş olan Rain Man, Charlie adında bencil ve para düşkünü bir adam ile otistik bir dahi olan saf ve iyi niyetli abisi Raymond'ın başından geçenleri konu ediniyor.
16
Kazablanka
9.0
Kazablanka (1942)
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Hitler'den kaçan pek çok insan Kazablanka şehrine gelmektedir. Rick Blaine, şehrin en ünlü barının işletmecisidir. Bir gün direniş lideri Victor Laszlo karısı Ilsa ile birlikte buraya gelerek kaçmak için Rick'ten yardım ister. Ancak bilmediği bir şey vardır. Karısı Ilsa, Rick'in eski aşkıdır.
17
Schindler'in Listesi
9.2
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Oskar Schindler adında zengin bir Alman iş adamı, Polonya'da bir fabrika kurar. Bu fabrikada Yahudileri çalıştırmaya başlar. Bir süre sonra Yahudilerin çektikleri zulümlere ve ölüme gönderilmelerine sessiz kalamayan Oskar Schindler, onları kurtarmanın yollarını arar.
18
İngiliz Hasta
8.5
İkinci Dünya Savaşı'nın son yıllarında, genç bir hemşire, geçirdiği uçak kazasında vücudunda ağır yanıklar oluşan bir adama bakmaya başlar. Yavaş yavaş kendine gelen adam, geçmişini ve yaşadığı büyük aşkı hatırlamaya başlar.
19
Baba
9.1
Baba (1972)
Bir romandan uyarlama olan bu film, İtalyan ve büyük bir ailenin suç dünyasındaki işlerini ve onların da kendi aile içi durumlarını heyecanlı ve gerilimli bir şekilde gözler önüne serer.
20
12 Yıllık Esaret
8.9
1840'lı yıllarda New York'ta müzisyen olan Solomon Northup, özgür ve mutlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün iki adam yüzünden tuzağa düşer ve kaçırılarak bir çiftliğe köle olarak satılır. Özgür yaşamaya alışmış olan Solomon'un hayatı bir anda altüst olur. Sevdiklerine kavuşmak ve özgürlüğünü geri kazanmak için elinden geleni yapacaktır.
Rue 1
/ 4
Mutlaka İzlenmesi Gereken Oscar Ödüllü Filmler
Akademi Ödülleri tarihi boyunca en iyi film dalında Oscar ödülü kazanmış olan, mutlaka izlenmesi gereken Oscar ödüllü filmler listelenmektedir.