up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka İzlenmesi Gereken Öğretici Biyografi Filmleri

1
Akıl Oyunları
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
2
Düşler Bahçesi
8.7
Başrollünde oyuncu Matt Damon yer aldığı, yönetmenliğini Cameron Crowe üstlendiği film Aile türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Aile, Hayvanat Bahçesi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Düşler Bahçesi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Gandhi
9.0
Gandhi (1982)
Başrollünde oyuncu John Mills yer aldığı, yönetmenliğini Richard Attenborough üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor.Tarih, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gandhi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Özgürlük Yolu
8.9
Gerçek bir olaydan esinlenerek çekilmiş bu film aynı zamanda da bir kitap uyarlamasıdır. Babasının onun için yaptığı hazır işini ve bütün mirası reddederek hukuk fakültesinden zorla mezun olduktan sonra kendini doğal yaşama ve doğal hayata adayan ve doğal yaşam içinde can veren Christopher in hayatı anlatılır.
5
Everest
8.3
Everest (2015)
İki ayrı ekip Everest'e tırmanmaktadır. Ekibin karşısına çıkan yoğun kar yağışı, beraberinde bir felaketin de habercisi olmaktadır. Yağış oldukça şiddetlidir ve herkes, hayatta kalma mücadelesi vermek zorundadır.
6
Amy
8.0
Amy (2015)
Başrollünde oyuncu Beyoncé Knowles yer aldığı, yönetmenliğini Asif Kapadia üstlendiği film Müzik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Müzik, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amy isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Kurt Cobain: Bir Oğul Hakkında
10.0
Başrollünde oyuncu Courtney Love yer aldığı, yönetmenliğini Brett Morgen üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor.Biyografi, Müzik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kurt Cobain: Bir Oğul Hakkında isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Genç Victoria
7.5
Başrollünde oyuncu Mark Strong yer aldığı, yönetmenliğini JeanMarc Vallee üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Genç Victoria isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Aşkın Kitabı
8.7
Başrollünde oyuncu Joe Anderson yer aldığı, yönetmenliğini Julian Jarrold üstlendiği film Romantik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşkın Kitabı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Kelebeğin Rüyası
8.1
Kelebeğin Rüyası, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak, Zonguldak'ta yaşayan ve verem hastalığı ile mücadele eden iki genç şairin hayatını anlatmaktadır.
11
Sylvia
8.5
Sylvia (2003)
Başrollünde oyuncu Jared Harris yer aldığı, yönetmenliğini Christine Jeffs üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sylvia isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Enigma
8.9
Enigma (2014)
Matematikçi Alan Turing ordu tarafından görevlendirilip İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler'in kullandığı şifreleme sistemi olan enigma kodunu kırmaya çalışıyor.
13
Her Şeyin Teorisi
8.8
Her Şeyin Teorisi, dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking'in hayatını anlatan yönetmenliğini James Marsh'ın yaptığı biyografik dram filmidir.
14
Zafere Hücum
8.8
70'lerin en ünlü iki Formula 1 pilotu arasında yaşanan amansız rekabet anlatılıyor.
15
Schindler'in Listesi
9.2
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Oskar Schindler adında zengin bir Alman iş adamı, Polonya'da bir fabrika kurar. Bu fabrikada Yahudileri çalıştırmaya başlar. Bir süre sonra Yahudilerin çektikleri zulümlere ve ölüme gönderilmelerine sessiz kalamayan Oskar Schindler, onları kurtarmanın yollarını arar.
16
Frida
8.9
Frida (2002)
Başrollünde oyuncu Antonio Banderas yer aldığı, yönetmenliğini Julie Taymor üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Frida isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Kazanova
7.0
Kazanova (2005)
Başrollünde oyuncu Eugene Simon yer aldığı, yönetmenliğini Lasse Hallström üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Macera, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kazanova isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Temple Grandin
9.1
Başrollünde oyuncu David Strathairn yer aldığı, yönetmenliğini Mick Jackson üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Otizm türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Temple Grandin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Koş Milkha Koş
9.1
Başrollünde oyuncu Sonam Kapoor yer aldığı, yönetmenliğini Rakeysh Omprakash Mehra üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Koş Milkha Koş isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Agora
9.2
Agora (2009)
Film, matematikçi, filozof ve astronom olarak bilinen İskenderiyeli Hypatia'nın hayat hikayesini anlatmaktadır.
/ 2
Mutlaka İzlenmesi Gereken Öğretici Biyografi Filmleri
Hayatları bize ışık tutan, yol gösteren, ders veren biyografi filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Sen de öğretici bulduğun biyografi filmlerini listeye eklemeyi unutma.