up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi Fransız Yönetmenler ve En Ünlü Fransız Filmleri

1
Leon Sevginin Gücü
9.3
12 yaşındaki Mathilda, ailesi öldürüldükten sonra profesyonel bir katil olan Leon'un evine sığınır. Son derece duygusuz ve soukkanlı biri olan Leon'un yavaş yavaş Mathilda'ya sevgi beslemeye başlamasıyla, ikili arasında sıradışı bir dostluk başlar.
Rue 8
2
Amelie
8.7
Amelie (2001)
Amelie, Paris'te yaşayan saf ve masum bir kızdır. Kendini başkalarına yardım etmeye adayan Amelie, bir gün aşkı keşfeder.
Rue 8
3
Can Dostum
9.2
Can Dostum (2011)
Philippe Yamaç paraşütü yaptığı bir sırada kaza geçirir ve boyundan aşağısı tutmayacak şekilde felç kalır. Kaza sonrası yanına aldığı yardımcı ve Philippe’nin hikayesini anlatmaktadır.
Rue 3
4
400 Darbe
9.1
400 Darbe (1959)
Başrollünde oyuncu François Truffaut yer aldığı, yönetmenliğini François Truffaut üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Yeni Dalga türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden 400 Darbe isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Kızıl Nehirler
7.5
Başarılı iki polis, ilginç cinayetlerin ardında yatan bir intikam.
Rue 2
6
Kırmızı Balon
8.6
Başrollünde oyuncu Pascal Lamorisse yer aldığı, yönetmenliğini Albert Lamorisse üstlendiği film Fantastik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Fantastik, Aile türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kırmızı Balon isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Evde
8.1
Evde (2012)
Başrollünde oyuncu Yolande Moreau yer aldığı, yönetmenliğini François Ozon üstlendiği film Gizem türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gizem, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Evde isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Üç Renk: Mavi
9.2
Başrollünde oyuncu Juliette Binoche yer aldığı, yönetmenliğini Krzysztof Kieslowski üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Müzik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Üç Renk: Mavi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Cyrano De Bergerac
9.3
Başrollünde oyuncu Gérard Depardieu yer aldığı, yönetmenliğini JeanPaul Rappeneau üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Cyrano De Bergerac isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Benim İçin Üzülme
8.4
Başrollünde oyuncu Isabelle Renauld yer aldığı, yönetmenliğini Philippe Lioret üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Tatil türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Benim İçin Üzülme isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Attila Marcel
9.6
Başrollünde oyuncu Bernadette Lafont yer aldığı, yönetmenliğini Sylvain Chomet üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Attila Marcel isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Koro
9.4
Koro (2004)
Başrollünde oyuncu François Berléand yer aldığı, yönetmenliğini Christophe Barratier üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Müzik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Koro isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Jeanne D'arc
8.1
Başrollünde oyuncu Vincent Cassel yer aldığı, yönetmenliğini Luc Besson üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Jeanne D'arc isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
14
Taksi
7.5
Taksi (1998)
Başrollünde oyuncu Samy Naceri yer aldığı, yönetmenliğini Gérard Pir üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor.Macera, Aksiyon türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Taksi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
15
Dost Musun Düşman Mı?
9.7
Başrollünde oyuncu Jean Reno yer aldığı, yönetmenliğini Francis Veber üstlendiği film Suç türünde izleyicisini bekliyor.Suç, Soygun türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dost Musun Düşman Mı? isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
16
Uyuyan Adam
7.0
Başrollünde oyuncu Shelley Duvall yer aldığı, yönetmenliğini Bernard Queysanne üstlendiği film Kitap Uyarlaması türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Kitap Uyarlaması, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Uyuyan Adam isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Üç Renk: Kırmızı
8.6
Başrollünde oyuncu Juliette Binoche yer aldığı, yönetmenliğini Krzysztof Kieslowski üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Üç Renk: Kırmızı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Üç Renk: Beyaz
8.5
Başrollünde oyuncu Juliette Binoche yer aldığı, yönetmenliğini Krzysztof Kieslowski üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Üç Renk: Beyaz isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Cesaretin Var mı Aşka?
8.4
Julien ve Sophie, çevrelerindeki kişilerle yaşadıkları sorunlar yüzünden birbirlerine gittikçe daha da yakınlaşan iki sıkı dosttur. Bir gün bir cesaret oyunu başlatırlar ancak kısa süre sonra bu oyun aralarında büyük bir aşk başlatır.
20
Gündüz Güzeli
7.5
Başrollünde oyuncu Luis Bunuel yer aldığı, yönetmenliğini Luis Bunuel üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gündüz Güzeli isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 2
En İyi Fransız Yönetmenler ve En Ünlü Fransız Filmleri
Dünya sinemasına büyük katkılar sağlayan Fransız sinemasının en başarılı yönetmenlerinin imzasını taşıyan en çok izlenen Fransız filmlerini bu listede paylaşıyoruz.