up
ara
ÜYELER
DİĞER

Distopya Üzerine Kurgulanmış En İyi Filmler

1
V For Vendetta
9.2
2020 yılında İngiltere'de totaliter bir rejim ile baskıcı bir toplum düzeni oluşturulmuştur. Bir gün V adında bir adam, Evey adında masum bir kadını kurtarır. Bir anlamda toplumun kurtuluşunu temsil eden bu olay, insanları tetikleyerek rejime karşı bir başkaldırı başlatmalarına ön ayak olur.
Rue 5
2
12 Maymun
8.2
12 Maymun (1995)
Başrollünde oyuncu David Morse yer aldığı, yönetmenliğini Terry Gilliam üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor.Bilim Kurgu, Gizem türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden 12 Maymun isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 5
3
Bıçak Sırtı
8.4
Başrollünde oyuncu Daryl Hannah yer aldığı, yönetmenliğini Ridley Scott üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bıçak Sırtı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 4
4
Azınlık Raporu
8.3
Gelecekte özel bir polis grubu suçları henüz işlenmeden önce tespit edebilen bir teknolojiye sahiptir. John Anderton bu ekibin başıdır ve gelecekte kendisinin de karıştığı bir cinayet tespit etmesiyle olaylar gelişir.
Rue 3
5
Otomatik Portakal
8.3
Şiddet ve şiddetin toplumsallaşmasını, mekanikleşen insan figürünün karanlık bir dünya içinde anlatımını ve nefret ortamında yetişen insanların nefretten başka bir şey barındırmağını gösteren bir yapıt.
Rue 3
6
Bin Dokuz Yüz Seksen Dört
8.4
Başrollünde oyuncu John Hughes yer aldığı, yönetmenliğini Michael Radford üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 2
7
Gattaca
8.6
Gattaca (1997)
Başrollünde oyuncu Uma Thurman yer aldığı, yönetmenliğini Andrew Niccol üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gattaca isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 2
8
Fahrenheit 451
8.9
Başrollünde oyuncu Cyril Cusack yer aldığı, yönetmenliğini François Truffaut üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Fahrenheit 451 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
9
Brazil
6.8
Brazil (1985)
Başrollünde oyuncu Robert De Niro yer aldığı, yönetmenliğini Terry Gilliam üstlendiği film Fantastik türünde izleyicisini bekliyor.Fantastik, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Brazil isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
10
Metropolis
8.8
Metropolis (1927)
Başrollünde oyuncu Theodor Loos yer aldığı, yönetmenliğini Fritz Lang üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor.Bilim Kurgu, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Metropolis isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 1
11
Alphaville, Lemmy Caution'un Garip Serüveni
8.5
Başrollünde oyuncu Howard Vernon yer aldığı, yönetmenliğini JeanLuc Godard üstlendiği film Romantik türünde izleyicisini bekliyor. Romantik, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Alphaville, Lemmy Caution'un Garip Serüveni isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Rue 0
Distopya Üzerine Kurgulanmış En İyi Filmler
Gelecek zamanla ilgili zaman zaman ürkütücü olabilen sıradışı senaryolar üzerine kurgulanmış en iyi distopya filmleri bu listede.