up
ara
ÜYELER
DİĞER

Bilim Kurgu Meraklılarının İzlemesi Gereken Zamanda Yolculuk Temalı Filmler

1
Geleceğe Dönüş
8.8
Deli bir profesör olan Dr. Brown, zamanda yolculuk edebilen bir araba icat eder. Arabayı ilk kez kullanan Marty, geleceğe gitmek isterken yanlışlıkla geçmişe gider ve yaptığı bir hata sonucu anne babasının tanışmasına engel olur. Kendisinin de hiç doğmamış olmasına yol açacak olan bu hatayı düzeltmenin bir yolunu bulmak zorundadır.
2
A.R.O.G
7.4
A.R.O.G (2008)
Arif, G.O.R.A gezegeninden kaçtıktan sonra ondan intikam almak isteyen Komutan Logar, Arif'i zaman makinesiyle taş devrine gönderir.
3
Geleceğe Dönüş 2
8.8
Bir zaman makinası ile geçmişe giden ikili şimdi de 2015'e dönüyor doğmamış bir çocuğa yardım edebilmek için. Fakat, bunu yaparken zamanın düzeni biraz bozulacaktır.
4
Geleceğe Dönüş 3
8.8
Dr Brown zaman içerisinde seyahat ederken, Marty'i aramaktadır. Bir mektup sayesinde ona ulaşacaktır.
5
Zaman Yolcusunun Karısı
8.1
Başrollünde oyuncu Eric Bana yer aldığı, yönetmenliğini Robert Schwentke üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Zaman Yolcusunun Karısı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Zaman Makinesi 1973
7.7
Başrollünde oyuncu Gürgen Öz yer aldığı, yönetmenliğini Aram Gülyüz üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Zaman Makinesi 1973 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Deja Vu
8.5
Deja Vu (2006)
New Orleans'da bir yolcu feribotunun bombalanmasının ardından soruşturmaya katılan ATF ajanı Doug Carlin bombacının bulunması için deneysel bir teknoloji kullanır. Soruşturma esnasında kurbanlardan birine daha fazla ilgi göstermesiyle işler ilginçleşir.
8
Bugün Aslında Dündü
7.9
Phil Connors, bir hava durumu spikeridir. Bir gün geleneksel Groundhog Day Şenlikleri'ni görüntülemek üzere görevlendirilir. Ancak burada başına ilginç bir olay gelir. Phil Connors her sabah uyandığında aynı günü tekrar yaşamaya başlar.
9
Paris'te Gece Yarısı
8.5
Nişanlısının ailesiyle birlikte Paris'e tatile giden bir senarist, kendisini her gece yarısında gizemli bir şekilde 1920'lerde bulur.
10
Büyülü Çift
7.3
Başrollünde oyuncu Meg Ryan yer aldığı, yönetmenliğini James Mangold üstlendiği film Romantik Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Romantik Komedi, Fantastik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Büyülü Çift isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Keşke 30 Olsam
7.6
Jenna Rink, yetişkinlerin sözünü dinlemekten ve istediği her şeyi yapamamaktan bıkmış olan 13 yaşında bir kızdır. Doğum günü partisinde bir yetişkin olmayı diler ve bu dileği mucizevi bir şekilde gerçek olur.
12
Yaşam Şifresi
8.4
Matrixvari bir kurgu ile, defalarca aynı olayı yaşayabilen ve insanları bir kazadan kurtarmaya çalışan bir insanın kendi iç karmaşası ve olayı çözmesi anlatılır. 8 dakika içinde gerçekleşecek bir olayı tersine çevirme görevinde olan Colter, hükümetin geliştirdiği 'yaşam şifresi' isimli projededir. Defalarca kez aynı olaya geri dönüş yaparak elde ettiği ip uçları sayesinde olay çözülmeye çalışılır.
13
Bay Hiçkimse
8.7
Paralel evreni en iyi anlatan filmlerden biri olan Mr. Nobody, 2092 yılında, dünyada hayatta kalmayı başarabilmiş tek ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo'nun yaşamına odaklanıyor.
Bilim Kurgu Meraklılarının İzlemesi Gereken Zamanda Yolculuk Temalı Filmler
Bilim kurgu meraklılarının daima ilgisini çeken, düşünmekten ve izlemekten keyif aldığı konulardan biridir zamanda yolculuk etmek. Bu listede en iyi zaman yolculuğu filmlerini paylaşıyoruz.