up
ara
ÜYELER
DİĞER

Kürtlerin Hayatını Anlatan Filmler

1
Kaplumbağalar da Uçar
9.2
Amerikan işgalinin arifesinde Türkiye-İran sınırı yakınlarında mayın toplayarak yaşamını sürdüren 13 yaşındaki Soran, henüz 14 yaşında olduğu halde doğurmadığına annelik yapan Agrin ve daha pek çok mülteci çocuk kaderlerinin yazılacağı günü beklemektedir.
2
Fırtına
9.2
Fırtına (2009)
Başrollünde oyuncu Ali Sürmeli yer aldığı, yönetmenliğini Kazım üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Politik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Fırtına isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Yürüyüş
9.0
Başrollünde oyuncu Aydın Orak yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yürüyüş isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Min Dit
9.8
Min Dit (2009)
Başrollünde oyuncu Berivan Ayaz yer aldığı, yönetmenliğini Miraz Bezar üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Politik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Min Dit isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Sarhoş Atlar Zamanı
9.2
Başrollünde oyuncu Ayoub Ahmadi yer aldığı, yönetmenliğini Bahman Ghobadi üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Hastalık türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sarhoş Atlar Zamanı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
İki Dil Bir Bavul
8.1
Başrollünde oyuncu Emre Aydın yer aldığı, yönetmenliğini Orhan Eskiköy üstlendiği film Belgesel türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Belgesel, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İki Dil Bir Bavul isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Babamın Sesi
9.0
Başrollünde oyuncu G yer aldığı, yönetmenliğini Orhan Eskiköy üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aile türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Babamın Sesi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Gelecek Uzun Sürer
8.1
Başrollünde oyuncu Gaye Gürsel yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gelecek Uzun Sürer isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Büyük Adam Küçük Aşk
8.5
Başrollünde oyuncu Füsun Demirel yer aldığı, yönetmenliğini Handan İpekçi üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Büyük Adam Küçük Aşk isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Siyabend-ü Xece
10.0
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Siyabend-ü Xece isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Rauf
5.5
Rauf (2016)
Rauf, Kars'ın bir köyünde yaşayan 9 yaşında bir çocuktur. Yanında çalıştığı ustanın 20 yaşındaki kızına aşık olur ve bu platonik aşk Rauf'u farklı bir arayışa sürükler. Gri bir dünyada, aşkının sembolü haline getirdiği pembeyi arayan Rauf'un tek amacı sevdiği kızı mutlu etmektir.
12
Annemin Ülkesinin Şarkıları
10.0
Başrollünde oyuncu Shahab Ebrahimi yer aldığı, yönetmenliğini Bahman Ghobadi üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, İran türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Annemin Ülkesinin Şarkıları isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Toz Bezi
8.1
Toz Bezi (2015)
Hatun ve Nesrin gündelik temizliğe giden iki kadındır. Filmde bu iki kadının temizlik için gittikleri evlerde yaşadıkları ve kendi hayatlarında yaşadıkları zorluklar anlatılmaktadır.
14
Umut
9.2
Umut (1970)
Başrollünde oyuncu Yılmaz Güney yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Define türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Umut isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Yol
9.0
Yol (1981)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Şerif Gören üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Hapishane türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yol isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Güneşi Gördüm
7.4
Savaştan dolayı memleketlerinden zorunlu olarak ayrılan insanlar.. Altun ailesinin Norveç ve Istanbul yollarinda kendi güneşlerinden koparılmaları ve acılarla dolu hikayeleri işleniyor bu filmde.
17
Eşkıya
9.0
Eşkıya (1996)
Baran 35 yılını hapishanede geçirmiş olan bir eşkıyadır. Hapishaneden çıkınca, ona ihanet eden arkadaşından intikam almak ve sevdiği kadını bulmak için İstanbul'un yolunu tutar.
18
Yarım Ay
8.2
Yarım Ay (2006)
Besteci olan Mamo’nun Saddam Hüseyin’in devrilmesi ile diğer arkadaşları ile birlikte konser vermeyi planlar ve vizesini almayı başarır.
19
Votka Limon
8.5
Başrollünde oyuncu Ivan Franek yer aldığı, yönetmenliğini Hiner Saleem üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Votka Limon isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Dar Elbise
0.0
Dar Elbise (2016)
Başrollünde oyuncu Tuba Büyüküstün yer aldığı, yönetmenliğini Hiner Saleem üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dar Elbise isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 3
Kürtlerin Hayatını Anlatan Filmler
Kaplumbağalar da Uçar, İki Dil Bir Bavul, Babamın Sesi ve daha fazlası... Kürtlerin yaşamlarını ele alan ve filmin içinde Kürtçeye yer verilen filmler listelenmektedir.