up
ara
ÜYELER
DİĞER

İzlerken Tüylerinizi Ürpertecek En İyi Korku Filmleri

1
Yaratık
7.8
Yaratık (1979)
Dünya'ya geri dönmeyi planlayan gemi, çevrelerinde yeni bir gezegende farklı canlılardan yaşam belirtileri sinyalleri aldıklarında incelemeye başlarlar. Bu esnada grup üyelerinden birisinin yüzüne yapışan organizma, karantina kuralları dışındadır.
2
Cinnet
8.5
Cinnet (1980)
Jack Torrance, kış sezonunda kapalı olan bir otelin bakımını üstlenerek ailesiyle buraya taşınır. Jack’in oğlu, otelde doğaüstü varlıkların olduğunu hisseder ve ailesini buna inandırmaya çalışır. Çıkan bir kar fırtınası sonucu otelde mahsur kaldıklarında bu varlıklar Jack'i ele geçirir ve yavaş yavaş aklını kaybetmesine sebep olur.
3
Çığlık
7.6
Çığlık (1996)
Maskeli bir seri katil çevresindeki gençleri tek tek öldürmeye başlar. Korku filmi klişelerini iyi bilen bir grup genç, kendilerinin de bir tür korku filmi içinde bulunduklarını düşünürler ve katil ile aralarında bir kovalamaca başlar.
4
Küp
8.1
Küp (1997)
Birbirlerini daha önce tanımayan 6 kişi tuhaf bir yerde uyanır. Bulundukları yer, iç içe geçmiş küplere benzeyen odalardan oluşmaktadır. Kurtulmaları için izlemeleri gereken yolda kendilerini ölümcül tuzaklar beklemektedir.
5
Dehşet Treni
6.9
Kurbanlarına son derece acımasız davranan bir seri katil, geceleri metroda dehşet saçmaktadır. Bu olayın peşine düşen fotoğrafçı Leon, seri katilin fotoğraflarını çekmek ve kimliğini açığa çıkarmakta kararlıdır. Ancak kendisini nasıl bir tehlike beklediğinin farkında değildir.
6
Teksas Katliamı
7.8
Büyükbabalarının Teksas'taki mezarını ziyaret etmek için yola çıkan iki kardeş ve arkadaşları, bir otostopçuyu arabalarına alırlar. Ancak çok geçmeden adamın psikopat bir katil olduğunu anlarlar.
7
Son Durak
8.0
Son Durak (2000)
Bir grup lise arkadaşı Paris'e gideceklerdir fakat içlerinden biri uçağın düşeceğini görerek grubu gitmekten vazgeçirir. Gidecekleri uçak düşmesine ve bu grup kurtulmasına rağmen yinede ölüm sırayla onları bulur.
8
Şeytanın Oteli
7.8
Snowboard yaparken bir dağda mahsur kalan 5 genç, bulundukları yere en yakın otele giderler. Terk edilmiş gibi görünen otelde yalnız olduklarını düşünseler de çok geçmeden otelin tek sakini olan acımasız seri katil ile yüzleşirler.
9
Ölüm Odası
7.8
Halka serisinin yönetmeni Hideo Nakata'nın yönettiği Chatroom, sanal dünyanın tehlikelerini ele alan bir korku filmi. William adında bir adam bir sohbet odası açar ve ardından kurbanlarını bekler. Yeni kurbanları olan bir grup genç sanal gibi görünse de son derecede gerçekçi olan bir tehditle karşı karşıya kalırlar.
10
Aynalar 2
7.7
Aynalar 2 (2010)
Bir mağazanın güvenlik görevlisi olan Max, geceleri mağazada nöbet tutmaktadır. Aynalarda genç bir kadının yansımasını görmeye başlamasının ardından çalışanlar birer birer ölmeye başlar. Max, bu ölümleri durdurabilmek için, aynalardaki kadının gizemini çözmeye çalışacaktır.
11
Cehenneme 2 Adım
7.9
Sarah adında genç bir kadın, bir mağarada yaşanan dehşetten kurtulan tek kişidir ve yaşadığı korku yüzünden aklını kaybetmek üzeredir. Yetkili bir ekip olay yerini araştırmak üzere mağaraya girecektir ancak mağaranın içini bilen tek kişi Sarah olduğu için, istemese de ekiple beraber mağaraya dönmek zorunda kalacaktır.
12
Küp 2 Hiperküp
6.7
1997 yapımı Küp filminin devamı olan gerilim ve bilim kurgu filminde, oraya nasıl geldiklerini hatırlamayan ve birbirlerini tanımayan 8 yabancı, kendilerini fizik kurallarının işlemediği küp şeklinde bir odanın içinde bulur.
13
Zombi Mezarlığı
7.0
Zeb Fowler, cenaze işleri ile uğraşırken evinin arka bahçesi bir mezarlığa dönüşmüştür. Bobby ise Zeb Fowler’in oğludur. Kefenlerin altına gizlenerek oynamayı severdi. Bobby kaybolur ve ailesi de evlerinde ölü olarak bulunmuştur. Uzun zaman sonra ise eve Doyle ailesi yerleşir. Bir müddet sonra onlar bu evin şeytani güçler tarafından kullanıldığını öğrenirler.
14
Rose Red Konağı
8.3
Bir psikoloji profesörü, Rose Red adındaki bir konakta araştırma yapmak ve konakta daha önce yaşamış olan insanların sırlarını çözmek için paranormal yetenekleri bulunan 6 kişiyi konağa davet eder. Böylece yaşanacak korkunç olayları da başlatmış olur.
15
Testere 3
7.7
Testere 3 (2006)
Bugüne kadar çekilmiş olan gerilim korku serilerinden en ünlüsü Testere'nin üçüncü filminde efsane katil Jigsaw ile yardımcısı Amanda, kurbanları için akıl almaz ölümcül tuzaklar kurmaya devam ediyor.
16
Night Of The Living Jews
0.0
Passover'ın ilk gecesinde, uzak bir Yahudi bungalov kolonisinin sakinleri karanlık bir geçmişi olan matzo tarafından et yiyen zombi haline getirilir.
17
Christine
8.0
Christine (1983)
Christine, 1983 yapımı sıra dışı bir korku filmi. Klasik korku filmlerinden farklı olarak bu filmde katil bir insan ya da bir yaratık değil, bir araba!
18
Kırılgan
6.7
Kırılgan (2005)
Yıllardır hizmet veren ve oldukça bakımsız kalmış bir çocuk hastanesinde gözle görülemeyen ve dokunulamayan gizemli bir varlık ortaya çıkar. Hastanede çalışmaya yeni başlamış olan bir hemşire, çocukları bu gizemli varlığın acı verici saldırılarından korumaya çalışır.
19
Telefondaki Yabancı
5.0
Çocuk bakıcılığı yapan genç bir kız, çocukların anne babalarının evde olmadığı bir gece çalan bir telefonun ardından korku dolu anlar yaşamaya başlar. Polisler gelen aramaların evin içinden yapıldığını tespit ettiğinde ise, gece tam bir kabusa döner.
20
Doğmamış
7.4
Filmde, Casey adındaki genç bir kadın, bedenine girerek yavaş yavaş kendisini kontrol altına almaya çalışan bir ruh ile savaşıyor. Geceleri gördüğü kabusların giderek artması ve gündüzleri de kornuç olaylar yaşamaya başlaması üzerine spiritüel olaylar danışmanı olan Sendak'ın yardımını alacak.
/ 6
İzlerken Tüylerinizi Ürpertecek En İyi Korku Filmleri
Tüyler ürpertici sahneleriyle korkuyu iliklerinize kadar yaşayacağınız en iyi korku filmleri listelenmektedir.