up
ara

Bazı Ülkelerde Gösterimi Durdurulmuş Yasaklı Filmler

2
Schindler'in Listesi
9.2
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Oskar Schindler adında zengin bir Alman iş adamı, Polonya'da bir fabrika kurar. Bu fabrikada Yahudileri çalıştırmaya başlar. Bir süre sonra Yahudilerin çektikleri zulümlere ve ölüme gönderilmelerine sessiz kalamayan Oskar Schindler, onları kurtarmanın yollarını arar.
3
Salo Ya Da Sodom'un 120 Günü
5.9
Faşist Salo Cumhuriyeti devletinde tanınmış kişiler tarafından on sekiz genci bir şatoya kapatırlar. Gençlere burada fiziksel ve cinsel şiddet uygularlar.
4
Ben Hur 1959
9.2
6
Şeytan
8.1
Şeytan (1973)
Chris adında bir anne kızının doğum gününde kızının anlamsız tavırlarını fark eder ve hasta olduğunu düşünür. Ama doktorlar kızını bir türlü tedavi edemez. Bu sürede tüm şeytanca hareketleri devam eden kızı en son rahibe şeytan çıkartmak için götürürler.
7
Ölümcül Oyunlar
8.1
Tatil için göl kenarına giden aile, davetsiz bir misafir sayesinde gerilim dolu saatler yaşar.
8
Otel
7.6
Otel (2006)
Paxton ve Josh macera ve eğlence peşinde koşan iki gençtir. Slovakya'da güzel kızların olduğu bir mekandan haberdar olan ikili oraya gitmeye karar verir. Ancak dışarıdan her şeyin mükemmel göründüğü bu yer, aslında büyük bir tuzaktır.
9
Persepolis
8.9
Persepolis (2007)
Şah iktidarının düşüşüyle içlerinde demokrasi umutları yeşeren İran halkı hayal kırıklığı yaşayacaktır. Şimdi de mollaların zamanı başlamıştır.
10
Otomatik Portakal
8.3
Şiddet ve şiddetin toplumsallaşmasını, mekanikleşen insan figürünün karanlık bir dünya içinde anlatımını ve nefret ortamında yetişen insanların nefretten başka bir şey barındırmağını gösteren bir yapıt.
11
Duvar
9.2
Duvar (1983)
12
İhtiyar Delikanlı
8.5
Kaçırılıp 15 yıl boyunca esir tutulan Oh Dae-Su serbest kalır ve kendisine bu zulmü yapanları bulmak için sadece 5 günü vardır.
16
Deccal
7.9
Deccal (2009)
17
Sudaki Bıçak
7.7
19
Susuz Yaz
8.7
Susuz Yaz (1964)
/ 2
Bazı Ülkelerde Gösterimi Durdurulmuş Yasaklı Filmler
Dünyanın farklı ülkelerinde çeşitli sebeplerle sansüre uğramış ve gösterimi yasaklanmış en tartışmalı, yasaklı filmler listelenmektedir.