up
ara
ÜYELER
DİĞER

100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)

1
Hababam Sınıfı
9.5
Özel Çamlıca Lisesi'nin yıllardır mezun olamayan haylaz öğrencilerinden oluşan Hababam Sınıfı'nı hiçbir öğretmen dize getiremezken okula yeni bir müdür muavini atanır; Mahmut Hoca!
2
Tosun Paşa
9.1
Seferoğulları ve Tellioğulları aileleri yıllardan beri birbirlerine rakiptirler. Yeşil Vadi'yi alabilmek için aralarında komik olayların yaşanmasına sebep olan bir çekişme yaşanır.
3
Neşeli Günler
9.2
Turşuculukla geçinen 6 çocuklu bir aile, bir turşu tartışması yüzünden dağılır. Çocukların 3'ü annesiyle kalırken diğer 3'ü babalarıyla gider. Yıllarca birbirini görmeyen çocuklar bir gün tesadüfen karşılaşırlar ve anne babalarını tekrar biraraya getirmenin yollarını ararlar.
4
Başka Dilde Aşk
8.1
Işitme engelli birisine aşık olan genç bir kızın bu aşkı için tüm hayatını değiştirmesini izliyoruz filmde.
5
G.O.R.A.
7.6
G.O.R.A. (2004)
Uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A gezegenine getirilen Arif, gezegenden kaçmanın yollarını arar. Bu sırada Komutan Logar'ın kızı Ceku'ya aşık olur ve onu da kendisiyle beraber Dünya'ya gelmeye ikna etmeye çalışır.
6
Mutluluk
8.0
Mutluluk (2007)
İki uç noktadaki yaşamlar... Biri doğunun , törenin tacizin bastırttığı kişilik, diğer taraftan batının kopuk aile ilişkileri ile yetişen öğretim görevlisi...orta yaşamda kalmaya çalışan Meryem...Kendi korku ve suçlarını kapatmak için töre denen kavramı bulup uygulayan aşiretler için fatura sadece kadına çıktığının filmi
7
Kibar Feyzo
8.7
Feyzo Gülo ile evlenmek ister fakat kızın babası başlık parası ister. Feyzo para biriktirmek için büyük şehre gider. Şehirde başlık parası olmadığını gören Feyzo karşı savaş başlatır.
8
Yahşi Batı
7.3
Aziz Bey ve Lemi Bey, özel bir görev için padişah tarafından görevlendirilen iki Osmanlı yetkilisidir. Yolculukları sırasında haydutlar tarafından saldırıya uğrarlar ve yanlarındaki değerli elması çaldırırlar. Çalınan elması bulabilmek için maceradan maceraya atılan ikilinin başına gelmedik şey kalmaz.
9
Muhsin Bey
9.1
Muhsin Bey (1987)
Başrollünde oyuncu Uğur Yücel yer aldığı, yönetmenliğini Yavuz Turgul üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Muhsin Bey isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Beynelmilel
7.5
1982 de Adıyaman'da bulunan bir grup yerel müzisyenler, o yıllarda ki sokağa çıkma yasağı nedeniyle geçim sıkıntısına düşerler. Geçimlerini devam ettirmek için buldukları yöntem tutuklanmalarına sebep olur. Sıkı yönetim komutanının müzisyenleri orkestraya dönüştürmeyi düşünmesiyle olaylar gelişme gösterir. Kenti ziyaret edecek olan konsey üyeleri için karşılama töreninde çalmaları istenir. Bu konseyi bekleyen sadece yerel yönetim değildir. Devrimciler de orada olacaktır. Birbirlerinden habersiz hazırlamakta oldukları karşılama töreni sonrasında, herkesin şaşıracağı olaylar gerçekleşir.
11
Selvi Boylum Al Yazmalım
9.1
Kamyon şoförü olan İlyas ile köyün güzel kızı Asya arasında büyük bir aşk doğar ve evlenirler. Bu evlilikten bir çocukları olur. İlyas bir gün yine işi gereği şehre gider ama bir daha geri dönmez. Onun yokluğunda çok zor günler geçiren Asya'ya Cemşit adında bir adam evini açar. Yıllar sonra İlyas geri döner. Asya, sevdiği ama değer göremediği adam ile, kendisine kol kanat geren adam arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.
12
Eşkıya
9.0
Eşkıya (1996)
Baran 35 yılını hapishanede geçirmiş olan bir eşkıyadır. Hapishaneden çıkınca, ona ihanet eden arkadaşından intikam almak ve sevdiği kadını bulmak için İstanbul'un yolunu tutar.
13
Şekerpare
8.4
Şekerpare (1983)
Başrollünde oyuncu İlyas Salman yer aldığı, yönetmenliğini Atıf Yılmaz üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Şekerpare isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Her Şey Çok Güzel Olacak
8.3
Başrollünde oyuncu Cem Yılmaz yer aldığı, yönetmenliğini Ömer Vargı üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, İstanbul türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Aşk Tesadüfleri Sever
7.7
Deniz ve Özgür, çocukluk yılları Ankara'da geçen ve yıllar sonra İstanbul'da yeniden yolları kesişen iki gençtir. Aralarında duygusal bir bağ oluşan iki gencin aşklarının önünde büyük bir engel bulunmaktadır.
16
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?
7.5
Karagöz ve Hacivat iki inşaat işçisidir. İnsanlar tarafından komik ve eğlenceli bulunan iki arkadaş zaman içinde ünlenirler ve çeşitli davetlere katılarak gösteriler yaparlar. Ancak sivri dilleri kısa süre içinde başlarını belaya sokar.
17
Hükümet Kadın 2
8.4
Başrollünde oyuncu Mahir İpek yer aldığı, yönetmenliğini Sermiyan Midyat üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Güneydoğu Anadolu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hükümet Kadın 2 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Uzak
8.7
Uzak (2005)
Başrollünde oyuncu Ebru Ceylan yer aldığı, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Kasaba türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Uzak isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Dila Hanım
8.3
Başrollünde oyuncu Türkan Şoray yer aldığı, yönetmenliğini Orhan Aksoy üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dila Hanım isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Propaganda
7.8
Propaganda (1999)
Mehdi, doğup büyüdüğü köye Gümrük Müdürü olarak geri döner. Kendisine verilen emirleri uygulamak zorunda kalan Mehdi, köyün tam ortasına sınır telleri çektirir. Sınırın diğer tarafında kalan köylüler pasaportları olmadığı için köyden koparlar. Bunların arasında Mehdi'nin en yakın arkadaşı Rahim de vardır.
/ 6
100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)
2014 yılında 100. yaşını kutlayan Türk Sineması'nın Kültür Bakanlığı tarafından belirlenen en iyi 100 filmi listelenmektedir.