up
ara

100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)

21
Kelebeğin Rüyası
8.1
Kelebeğin Rüyası, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak, Zonguldak'ta yaşayan ve verem hastalığı ile mücadele eden iki genç şairin hayatını anlatmaktadır.
22
Duvar
9.2
Duvar (1983)
Başrollünde oyuncu Tuncel Kurtiz yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Hapishane türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Duvar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
23
Gönül Yarası
8.1
Başrollünde oyuncu Güven Kıraç yer aldığı, yönetmenliğini Yavuz Turgul üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Ölüm türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gönül Yarası isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
24
Arkadaş
9.3
Arkadaş (1974)
Başrollünde oyuncu Civan Canova yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Politik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Arkadaş isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
25
Organize İşler
7.6
Bir otomobil hırsızı ile stand up gösterileri ile hayatını kazanmaya çalışan umutsuz bir adamın yolları tesadüfen kesişir. Bundan sonra yollarına beraber devam eden ikilinin başları bir türlü beladan kurtulmaz.
26
Eyvah Eyvah
7.3
Hüseyin, klarnet çalmayı hayatının merkezine koymuş Trakyalı bir delikanlıdır. Beklenmedik sebeplerle yaşadığı yeri ve sevgilisi Müjgan'ı bırakarak İstanbul'a gitmek zorunda kalır. İstanbul'da şarkıcı Firuzan'la tanışmasıyla hem kendisinin hem de çevresindekilerin hayatı bir anda değişir.
27
Dedemin İnsanları
8.6
Başrollünde oyuncu Kosta Kortidis yer aldığı, yönetmenliğini Çağan Irmak üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dedemin İnsanları isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
28
Sürü
9.3
Sürü (1978)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Siyasi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sürü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
29
Gülen Gözler
9.5
Başrollünde oyuncu Adile Naşit yer aldığı, yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aile Hayatı, Aile İlişkileri türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gülen Gözler isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
30
Hükümet Kadın
7.8
Xate, Midyat Belediye Başkanı'nın okuma yazma bilmeyen karısıdır. 8 çocuğu olan Xate bir gün kendisini belediye başkanı olarak bulur. Ev işlerini ve ailesini nasıl idare ediyorsa devlet işlerini de aynı yöntemle yönetmeye ve her işin üstesinden gelmeye kararlıdır.
31
A.R.O.G
7.5
A.R.O.G (2008)
Arif, G.O.R.A gezegeninden kaçtıktan sonra ondan intikam almak isteyen Komutan Logar, Arif'i zaman makinesiyle taş devrine gönderir.
32
Süt Kardeşler
9.0
Türk sinemasında, korku ve komedinin bir arada bulunduğu nadir örneklerden biridir Süt Kardeşler. Melek Hanım’ın konağına sürekli olarak Gulyabani isimli yaratık gelmektedir. Ev halkı ilk başta Melek Hanım’ı ciddiye almazlar. Ancak ilerleyen zamanlarda bu yaratığın ev halkından başkalarına da görünmeye başlamasıyla, kahramanlarımız Ramazan, Şaban, Bayram ve Hüsamettin Bey bir esrar perdesini aralamak adına bir dizi maceraya girişirler.
33
Bizim Aile
9.5
Bizim Aile (1975)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Ergin Orbey üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bizim Aile isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
34
Çiçek Abbas
8.6
Başrollünde oyuncu İlyas Salman yer aldığı, yönetmenliğini Sinan Çetin üstlendiği film Aşk türünde izleyicisini bekliyor.Aşk, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Çiçek Abbas isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
35
Baba
8.5
Baba (1971)
Başrollünde oyuncu Yılmaz Güney yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Mafya türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Baba isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
36
Vizontele
8.1
Vizontele (2000)
En büyük eğlencenin açık hava sineması olduğu bir köye bir gün TRT yetkilileri bir televizyon getirir, ancak çalıştırmakla uğraşmadan bırakıp giderler. Köyün delisi Emin, teknolojiye çok meraklıdır ve bu televizyonu çalıştırmayı kafaya koyar.
37
Züğürt Ağa
8.9
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Nesli üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Ağalık türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Züğürt Ağa isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
38
Canım Kardeşim
9.3
Ölmek üzere olan kardeşi için her şeyi yapabilecek olan bir ağabey ve onun dostunun zor yaşam koşullarındaki mücadelesi anlatılır.
39
Babam ve Oğlum
9.1
12 Eylül darbesi sırasında başlayan bir öykü. Ama aile ön planda ve tabii aile ilişkileri en çok baba oğul vurgulanmış. İki kuşak baba oğul.
40
Ağır Roman
8.3
Başrollünde oyuncu Okan Bayülgen yer aldığı, yönetmenliğini Mustafa Altıoklar üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Suç türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ağır Roman isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 6
100. yılında Türk sinemasının en iyi 100 filmi (1914-2014)
2014 yılında 100. yaşını kutlayan Türk Sineması'nın Kültür Bakanlığı tarafından belirlenen en iyi 100 filmi listelenmektedir.