up
ara
ÜYELER
DİĞER

Efsane Yönetmenlerin En İyi Filmleri

1
Baba
9.1
Baba (1972)
Bir romandan uyarlama olan bu film, İtalyan ve büyük bir ailenin suç dünyasındaki işlerini ve onların da kendi aile içi durumlarını heyecanlı ve gerilimli bir şekilde gözler önüne serer.
2
Sapık
8.6
Sapık (1960)
Marion Crane iş yerinden para çaldıktan sonra sevgilisi Sam ile buluşmak, evlenmeleri için gereken parayı bulduğunu söylemek için yola çıkar. Çok fazla yağmur yağdığı için bir otelde konaklamaya karar verir. Ama konakladığı oteldeki tek müşteri kendisidir ve başına geleceklerden habersizdir.
3
Rashomon
8.9
Rashomon (1950)
Başrollünde oyuncu Toshiro Mifune yer aldığı, yönetmenliğini Akira Kurosawa üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Rashomon isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Arka Pencere
8.5
Başrollünde oyuncu Grace Kelly yer aldığı, yönetmenliğini Alfred Hitchcock üstlendiği film Gerilim türünde izleyicisini bekliyor.Gerilim, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Arka Pencere isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Bisiklet Hırsızları
9.0
Başrollünde oyuncu Lamberto Maggiorani yer aldığı, yönetmenliğini Vittorio De Sica üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Suç türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bisiklet Hırsızları isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Amarcord
9.1
Amarcord (1973)
Başrollünde oyuncu Ciccio Ingrassia yer aldığı, yönetmenliğini Federico Fellini üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amarcord isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Yedinci Mühür
8.4
Başrollünde oyuncu Max von Sydow yer aldığı, yönetmenliğini Ingmar Bergman üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Fantastik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yedinci Mühür isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Yojimbo
9.0
Yojimbo (1961)
Başrollünde oyuncu Toshiro Mifune yer aldığı, yönetmenliğini Akira Kurosawa üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yojimbo isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Küller Ve Elmaslar
5.3
Başrollünde oyuncu Zbigniew Cybulski yer aldığı, yönetmenliğini Andrzej Wajda üstlendiği film Savaş türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Savaş, Politik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Küller Ve Elmaslar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Hilkat Garibeleri
8.3
Başrollünde oyuncu Leila Hyams yer aldığı, yönetmenliğini Tod Browning üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Sirk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hilkat Garibeleri isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
11
Nosferatu Bir Korkunun Senfonisi
7.4
Başrollünde oyuncu Max Schreck yer aldığı, yönetmenliğini Friedrich Wilhelm Murnau üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor., türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Nosferatu Bir Korkunun Senfonisi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Andrey Rublyov
8.8
Başrollünde oyuncu Nikolai Sergeyev yer aldığı, yönetmenliğini Andrey Tarkovski üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Andrey Rublyov isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Tokyo Hikayesi
7.9
Başrollünde oyuncu Eijir yer aldığı, yönetmenliğini Yasujiro Ozu üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tokyo Hikayesi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
14
Burjuvazinin Gizli Çekiciliği
8.7
Başrollünde oyuncu Milena Vukotic yer aldığı, yönetmenliğini Luis Bunuel üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Sürrealizm türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Burjuvazinin Gizli Çekiciliği isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
Harp Esirleri
7.7
Başrollünde oyuncu Erich Von Stroheim yer aldığı, yönetmenliğini Jean Renoir üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Harp Esirleri isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
16
Kıyamet
7.5
Kıyamet (1979)
Başrollünde oyuncu Marlon Brando yer aldığı, yönetmenliğini Francis Ford Coppola üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aksiyon türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kıyamet isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Yurttaş Kane
8.3
Başrollünde oyuncu Orson Welles yer aldığı, yönetmenliğini Orson Welles üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Kitap Uyarlaması türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yurttaş Kane isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
18
Dr. Strangelove
8.6
Başrollünde oyuncu James Earl Jones yer aldığı, yönetmenliğini Stanley Kubrick üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dr. Strangelove isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Taksi Şoförü
8.6
Başrollünde oyuncu Robert De Niro yer aldığı, yönetmenliğini Martin Scorsese üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Suç türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Taksi Şoförü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Unutulmuşlar
8.0
Başrollünde oyuncu Roberto Cobo yer aldığı, yönetmenliğini Luis Bunuel üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Unutulmuşlar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 6
Efsane Yönetmenlerin En İyi Filmleri
Stanley Kubrick, Danny Boyle, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Woody Allen, Guillermo Del Toro, J. J. Abrams, Andrey Tarkovski, John Carpenter, Wes Anderson, James Cameron, Nuri Bilge Ceylan, George Lucas, Tim Burton, Francis Ford Coppola, Michael Mann, Michael Haneke ve Peter Jackson.