up
ara

Mahkumların Hayatlarını Konu Edinen Hapishane Filmleri

2
Büyük Budapeşte Oteli
8.5
Avrupa'da ünlü bir otelde çalışmakta olan bir kapı görevlisi ve çalışanlarla arkadaşlığının konu alındığı Büyük Budapeşte Oteli, 20. yüzyılda, Avrupa'da olan değişimleri konu almaktadır.
3
Esaretin Bedeli
9.5
Masum olduğunu iddia ettiği halde eşiyle sevgilisini öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Andy Dufrense'in umut etmekten vazgeçmeyişinin hikayesi anlatılıyor.
6
Zindan Adası
8.9
Suç işlemiş akıl hastalarının kaldığı bir adadaki hapishaneden kaçan bir suçlunun araştırılması için, adaya giden bir görevlinin aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan olaylar görmesi ve bunları çözmeye çalışırken kendi aklını kaybetmeye yaklaşmasını anlatır.
8
Kaçış Planı
8.6
Bir yapı güvenlik uzmanı kurulan tuzak ile kendisini dünyanın en gizli ve güvenli hapishanesinde bulur. Kaçmak için ise içeriden birinin yardımına ihtiyaç duyacaktır.
9
Yeşil Yol
9.5
Yeşil Yol (1999)
Stephen King'in çok satan kitabından uyarlanan 1999 ABD yapımı film, iri yarı yapılı fakat çocuk kalpli olan John Coffey adlı adamın iki küçük kızı öldürmek suçuyla getirildiği bir hapishanede yaşanan olayları anlatır. John Coffey, karakteri ve sahip olduğu mucizevi güçleri ile herkesi şaşırtır.
Mahkumların Hayatlarını Konu Edinen Hapishane Filmleri
Bazıları işledikleri suçlar nedeniyle bazıları ise masum oldukları halde özgürlükleri kısıtlanarak kötü şartlar altında mahkum edilen insanların hayatlarını konu edinen en iyi hapishane filmleri bu listede.