up
ara

Mutlaka İzlenmesi Gereken Tarık Akan Filmleri

1
Umut Dünyası
0.0
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Safa Önal üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Umut Dünyası isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2
Yalancı Yarim
8.9
Başrollünde oyuncu Kemal Sunal yer aldığı, yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yalancı Yarim isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
3
Bizim Aile
9.5
Bizim Aile (1975)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Ergin Orbey üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bizim Aile isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4
Tatlı Dillim
8.1
Başrollünde oyuncu Kemal Sunal yer aldığı, yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlendiği film Aşk türünde izleyicisini bekliyor.Aşk, Çapkınlık türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tatlı Dillim isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Canım Kardeşim
9.3
Ölmek üzere olan kardeşi için her şeyi yapabilecek olan bir ağabey ve onun dostunun zor yaşam koşullarındaki mücadelesi anlatılır.
6
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
9.2
Okulun en haylaz sınıfı olan hababam sınıfı bu yıl da mezun olamamıştır. Bu defa okullarına yeni atanan Semra Öğretmen'e kafayı takan hababam sınıfı öğrencileri, Şaban'a Semra Öğretmen'in ağzından aşk mektupları yazmaya başlar.
7
Deli Deli Olma
9.4
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Murat Saraçoğlu üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Deli Deli Olma isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Sürü
9.3
Sürü (1978)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Yılmaz Güney üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Siyasi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sürü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Ah Nerede
8.7
Ah Nerede (1975)
Okumak için İstanbul'a gönderilen üç kardeş, ailelerinin bildiğinin aksine bir hayat sürmektedir. Sınıfta kalmaktan, zamparalıktan, siyasi olaylardan, kumardan başka bir şey yapmayan çocukların aileleri yakında mezun olacak diye bilmektedir. Ailelerinin çocuklarının gerçek durumlarını öğrenmesi üzerine olaylar gelişir.
10
Hababam Sınıfı
9.5
Özel Çamlıca Lisesi'nin yıllardır mezun olamayan haylaz öğrencilerinden oluşan Hababam Sınıfı'nı hiçbir öğretmen dize getiremezken okula yeni bir müdür muavini atanır; Mahmut Hoca!
11
Delisin
8.3
Delisin (1975)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Ergin Orbey üstlendiği film Aşk türünde izleyicisini bekliyor.Aşk, İlişki türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Delisin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Mavi Boncuk
8.7
Türk sinemasının büyük ustaları bu filmde fakir bir arkadaş grubu olarak karşımıza çıkarlar. Bir gece hayran oldukları Emel Sayın’ı dinlemek için gazinoya giderler. Ancak gazinoda fahiş miktarda gelen hesabı ödeyemeyince, gazinocular tarafından dövülürler. Bu durumu onurlarına yediremeyen kahramanlarımız, intikam almak amacıyla Emel Sayın’ı kaçırıp fidye isterler. Amaçları alacakları fidye ile kendi gazinolarını açmaktır. Ancak olaylar beklenmedik bir şekilde gelişip, bir aşkın doğmasıyla neticelenecektir.
Mutlaka İzlenmesi Gereken Tarık Akan Filmleri
Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Tarık Akan'ın en sevilen ve mutlaka izlenmesi gereken filmlerini bu listede paylaşıyoruz.