up
ara

En İyi Dönem - Tarih Filmleri

1
Schindler'in Listesi
9.2
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Oskar Schindler adında zengin bir Alman iş adamı, Polonya'da bir fabrika kurar. Bu fabrikada Yahudileri çalıştırmaya başlar. Bir süre sonra Yahudilerin çektikleri zulümlere ve ölüme gönderilmelerine sessiz kalamayan Oskar Schindler, onları kurtarmanın yollarını arar.
6
Agora
9.2
Agora (2009)
Film, matematikçi, filozof ve astronom olarak bilinen İskenderiyeli Hypatia'nın hayat hikayesini anlatmaktadır.
8
Persepolis
8.9
Persepolis (2007)
Şah iktidarının düşüşüyle içlerinde demokrasi umutları yeşeren İran halkı hayal kırıklığı yaşayacaktır. Şimdi de mollaların zamanı başlamıştır.
9
Colonia
8.3
Colonia (2015)
1973 yılında Pinochet rejiminin halka uyguladığı baskıyı ve bu baskıya dayanamayıp kaçmaya çalışan bir çiftin hikayesini konu edinmiştir.
10
Çöküş
8.8
Çöküş (2004)
Stalingrad cephesinin çöküşünden sonra Alman geri çekilmesi başlamış, Kızıl Ordu Berlin'e sınırına kadar dayanmıştır. Hİtler'in son günlerinden intiharına kadar geçen süredeki olayların anlatıldığı film, gerçekten yaşanmış olaylara dayanmaktadır.
12
The Free State Of Jones
7.8
Film, Abraham Lincoln döneminde yaşanan iç savaş yıllarını anlatmaktadır. Bu yıllarda Güneyde çiftçilik yapmakta olan Newton Knight, savaşın olumsuz etkilerinden bıkmıştır. Kendisi gibi düşünen diğer çiftçiler, köleler ve firarilerle birlikte Güney Konfederasyonu'ndan ayrılarak Mississippi'de bağımsız bir devlet kurmaya karar verir. Ancak hükümet, bu isyanı bastırmak için elinden geleni yapar.
En İyi Dönem - Tarih Filmleri
Günümüzün modern dünyasından sıkılanlar için, tarihin belli bir döneminde geçen en iyi filmleri bu listede topluyoruz. Lütfen günümüzde geçen filmleri eklemeyiniz.