up
ara
ÜYELER
DİĞER

En İyi 2017 Filmleri

1
Resident Evil: Son Bölüm
7.9
Zombilerin son saldırısının ardından çok az insan hayatta kalmayı başarabilmiştir. Alice de onlardan biridir. Umbrella Şirketi, kurtulan son insanların peşindedir ve onları yok etmek için Racoon Şehri'nde toplanarak büyük bir saldırı için hazırlık yapmaktadır. İnsanlığın kurtuluşu için Alice'i zor bir mücadele beklemektedir.
2
Logan
8.4
Logan (2017)
Türkiye'de 3 Mart 2017'de vizyona giren Logan, Marvel'in sevilen karakterlerinden biri olan Wolverine'e odaklanan özel serinin son filmidir. 2024 yılında geçen filmde özel yeteneklerini giderek kaybeden Logan, dünyayı ele geçirmeye başlayan Nathaniel Essex'i durdurmak için kendisinin dişi klonu olan Laura Kinney adında genç bir kızla birlik olacak.
3
Hayat
7.2
Hayat (2017)
Uluslararası bir uzay istasyonunda çalışan 6 araştırmacı, Mars'tan getirilen örnekler üzerinde araştırmalar yaparken inanılmaz bir şey keşfederler. Bu büyük keşif, Mars'ta yaşam olduğunu kesin olarak kanıtlamaktadır. Ancak buldukları bu yaşam formu, tahmin ettiklerinden çok daha zekidir ve başlarına büyük felaketler gelmesine sebep olacaktır.
4
Ghost in the Shell
7.9
1995 yapımı animasyon filminin uyarlaması olan Ghost in the Shell, siber suçlarla mücadele eden 9. Birim'in başında bulunan insan-sayborg hibritinin yaşadıklarını ele alıyor. Hafızasını kaybeden ve hastanede gözlerini açan genç kadın, vücudunun kurtarılamadığını ve bu yüzden özel operasyonlarla kendisine yeni bir vücut yapıldığını öğrenir. Ancak çok geçmeden kandırıldığını anlayacak ve suçluların peşine düşecektir.
5
John Wick 2
8.7
Serinin merakla beklenen devam filmi John Wick: Chapter 2, 10 Şubat 2017'de vizyona girdi. Filmde, Keanu Reeves'in canlandırdığı John Wick karakterini yine zor ve tehlikeli durumlara karşı mücadele ederken izleyeceğiz. John Wick, emekliye ayrılıp köpeğiyle sakin bir hayata başlamasının ardından çok geçmeden kendisini bir kere daha karmaşık durumların içinde bulacak ve çok güçlü bir çeteye karşı tek başına savaşacak.
6
Split
9.0
Split (2017)
Kişilik bölünmesini konu alan psikolojik gerilim filmi Split, sorunlu bir çocukluk dönemi geçirmiş olan ve bunun bir sonucu olarak bünyesinde 24 farklı karakter barındıran Kevin adındaki genç adamın hayatına odaklanıyor.
7
Ay Işığı
7.5
8 dalda Oscar’a aday gösterilen ve En İyi Film Ödülü'nü alan Moonlight, bir gencin toplumda kendine bir yer edinmek ve kimliğini bulmak için harcadığı çabayı ortaya koyuyor. Adı Chiron olan bu gencin çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik olmak üzere hayatının 3 farklı dönemini izliyoruz filmde. Küçükken uyuşturucu bağımlısı bir anne ile kötü koşullarda başlayan zor ve talihsizliklerle dolu yaşamı, nereye giderse gitsin peşini bırakmaz.
8
Kong: Skull Island
8.2
Uzman keşifçilerden oluşan bir grup, hükümetin de desteğini alarak, Pasifik'te daha önce hiçbir insanın ayak basmadığı bir adaya çıkar. Olağanüstü güzellikteki adada başlarda her şey yolunda giderken, efsanevi Kong ve diğer yaratıkların da bulunduğu bir alana girdiklerini fark ederler. Ekip lideri James Conrad ile arkadaşlarını büyük bir yaşam mücadelesi beklemektedir.
9
Beauty and the Beast
7.8
Kendisine yapılan büyü yüzünden ürkütücü bir yaratığa dönüşen bir prens yıllardır şatosunda tek başına yaşamaktadır. Bir gün bir tüccar, şatosuna gelir ve ondan izinsiz bir gül koparır. Bunun üzerine çok sinirlenen canavar, tüccarı tutsak eder. Tüccarın kızı Belle, babasının serbest kalmasına karşılık şatoda tutsak olmayı kabul eder. Zaman içinde korkunç canavar ile aralarında duygusal bir bağ kurulur.
10
Umut Bahçesi
8.4
Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan film, İkinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yıllarda bir hayvanat bahçesini işletmeye çalışan bir çiftin savaş dönemi yaşadıkları zorluklara odaklanıyor. Nazi işgalinin başlamasının ardından kapatılan hayvanat bahçesi, bu defa Nazilerden saklanmaya çalışan Yahudilere ev sahipliği yapacak.
11
Dehşet Odası
7.9
Jeremy Saulnier imzalı film, bir rock grubu üyelerinin şahit oldukları bir cinayet yüzünden katillerin hedefi haline gelmelerini ele alan bir gerilim filmidir.
12
Kırmızı Kaplumbağa
8.7
Fırtınaya yakalanan bir denizci ıssız bir adaya düşer ve buradan kurtulabilmek için kendisine sal yaparak yeniden denize açılır. Ancak her girişimi başarısızlıkla sonuçlanır. Kısa bir süre sonra, adadan ayrılmasına engel olan şeyin dev bir kırmızı kaplumbağa olduğunu anlar.
13
Neşeli Dalgalar 2: Dalgamanya
6.0
Sevilen animasyon filmi Neşeli Dalgalar'ın devam filmi olan Dalgamanya'da, Cody, Tavuk Joe ve Lani bu defa çılgın sörf maceralarına atılıyor. Hang Five adındaki sörf grubu ile birlikte dünyanın en ünlü sörf alanına gitmek üzere yola çıkan 3 arkadaşı birbirinden eğlenceli maceralar bekliyor olacak.
14
İstanbul Kırmızısı
6.2
Eski bir yazar olan Orhan, Londra'da editörlük yapmaktadır. Bu sırada ünlü yönetmen Deniz Soysal, hayat hikayesini anlattığı bir kitap yazar ve kitabın editörlüğünü Orhan'ın yapmasını ister. Bunun üzerine Orhan, yıllar sonra İstanbul'a döner. Tam bu sırada Deniz ortadan kaybolur. Deniz'in kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek Orhan'a kalır.
15
Gizli Sayılar
9.1
Hidden Figures, Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson adında 3 siyahi kökenli kadının hayatını anlatıyor. Oldukça zeki olan bu 3 kadın, uzay bilimleri konusundaki yüksek becerileri sayesinde NASA’nın gelmiş geçmiş en büyük operasyonlarından birinde önemli rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ve tüm dünyayı heyecanlandıran ilk astronotun başarısının ardında bu üç zeki bilim kadını vardır.
16
Yaşamak Güzel Şey
8.9
Yaşamak Güzel Şey, Müfit Can Saçıntı'nın üçüncü filmidir. Yerli komedi türündeki filmde, ezik bir karakterin bir anti kahramana dönüşmesinin hikayesini izleyeceğiz.
17
Olanlar Oldu
7.6
Zafer, bir sahil kasabasında annesi ile birlikte yaşayan ve geçimini tekne turları ile sağlayan bir adamdır. Annesi Döndü Hanım ise, oğlunun bir an önce evlenmesini isteyen ve kasabanın güzel kızı Mehtap ile birlikte olmaları için çabalayan bir kadındır. Ancak Zafer bir tekne turunda tanıştığı Aslı adında oyuncu bir kıza aşık olunca işler karışır.
18
Live by Night
8.0
Ben Affleck'in hem senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, hem de başrolünde oynadığı film, 2017 kışının vizyon filmlerinden biri. ABD'de içkinin yasak olduğu 1920'li yıllarda geçen filmde, Joe Coughlin adında bir gangsterin hayatını izliyoruz. Joe Coughlin, polis olan babasının aksine illegal yolları seçerek suç dünyasında hızlı bir yükselişe geçer.
19
Jackie
8.0
Jackie (2016)
20 Ocak 2017'de vizyona giren film, 1963 John F. Kennedy suikastinin ardından eşi Jacqueline Kennedy'nin yaşadığı zor sürece odaklanıyor. Jacqueline Kennedy (Jackie), tüm halkın gözü onun üstündeyken bir yandan kocasının tarihi mirasına sahip çıkmak, bir yandan çocuklarını koruyup kollamak, bir yandan da zorluklara karşı göğüs gerip güçlü bir duruş sergilemek zorunda kalır.
20
Hızlı ve Öfkeli 8
8.7
Öfkenin Kaderi / The Fate of the Furious, sinema tarihinin en uzun serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli serisinin 8. filmidir. Uzun yıllardır birlikte hareket eden ekip artık sakin bir yaşam sürdürmek istese de içlerinden birinin ihaneti üzerine planları bozulacaktır.
/ 2
En İyi 2017 Filmleri
Türkiye'de 2017 yılında vizyona giren, gişede büyük başarı elde ederek dikkatleri üzerine çeken en iyi 2017 filmleri listelenmektedir.