up
ara

2017 Oscar Ödülü Almış Filmler

1
Ay Işığı
7.5
8 dalda Oscar’a aday gösterilen ve En İyi Film Ödülü'nü alan Moonlight, bir gencin toplumda kendine bir yer edinmek ve kimliğini bulmak için harcadığı çabayı ortaya koyuyor. Adı Chiron olan bu gencin çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik olmak üzere hayatının 3 farklı dönemini izliyoruz filmde. Küçükken uyuşturucu bağımlısı bir anne ile kötü koşullarda başlayan zor ve talihsizliklerle dolu yaşamı, nereye giderse gitsin peşini bırakmaz.
2
Arrival
8.0
Arrival (2016)
Ted Chiang'ın aynı adlı romanından uyarlanan bilim kurgu filmi, yeryüzüne inen uzay araçlarını araştıran ve içlerindeki uzaylılarla iletişime geçmeye çalışan bir ekibin yaşadıklarını anlatıyor. İçlerinde dilbilimci Louise Banks ile fizikçi Ian Donnelly'nin de bulunduğu ekibin amacı, olası bir savaşı engellemek için uzaylıların iyi niyetli olup olmadıklarını bir an önce çözmek.
3
Suicide Squad
7.9
Gizli istihbarat servisi olan ARGUS, mücadele ettikleri güçlü bir örgütü yenebilmenin tek yolunun, hapishanede bulunan en tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmak olduğunu düşünerek İntihar Timi'ni oluştururlar. Ekipte yer almayı kabul eden mahkumlar, itaat etmemeleri durumunda öldürülecek, başarılı olmaları durumunda ise serbest bırakılacaklar. Ancak savaşacakları örgütü yenmelerinin imkansız olduğunu ve aslında ölüme gönderildiklerini anladıklarında işler karışır.
4
Hacksaw Ridge
9.0
Bir adam düşünün; orduya katılmak için can atan ama silah kullanmayı ve insan öldürmeyi reddeden bir adam... Adı Medic Desmond T. Doss. İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Amerikan Ordusu'na katılarak Okinawa Savaşı'nda görev alır. Bir tek kurşun bile sıkmamaya kararlı olan bu kahraman adamın yalnızca bir hedefi vardır; kurtarabildiği kadar insan kurtarmak.
5
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
8.2
Fantastik canavarlara meraklı olan Newt Scamander adında bir yazar, dünyanın farklı yerlerini gezerek ilginç yaratıklar toplar. Amacı onların varlığını herkese kanıtlamak ve bir kitap yazmaktır. Bir gün New York'ta bulunduğu bir sırada, içinde canavarlar olan çantası başka birinin çantası ile karışır ve canavarlar serbest kalır. Newt Scamander, onları tekrar yakalamak için tehlikeli bir savaşın içine girer.
6
Zootropolis: Hayvanlar Şehri
8.7
Hayvanların yaşadığı bir şehir olarak geçen Zootopia’da Judy ismindeki tavşanın polis olarak göreve başlamasından sonraki olayları konu alan animasyondur.
7
Fences
8.3
Fences (2016)
8
La La Land
8.1
La La Land (2016)
Sebastian oldukça başarılı bir klasik jazz müzisyenidir. En büyük hayali, insanlara müziğini duyurmak ve sevdirmektir. Mia ise oyuncu seçmelerine hazırlanan ve ünlü bir aktris olmayı hayal eden genç bir kızdır. Bir gün bu iki hayalperestin yolu, Los Angeles trafiğinde kesişir. Hayallerine ulaşmaları imkansız gibi görünse de aralarında başlayan aşk, onlara bambaşka bir dünyanın kapısını açacaktır.
9
Manchester by the Sea
8.4
89. Oscar Ödülleri'nde en iyi film kategorisinde aday gösterilen film, Lee Chandler adında yalnız yaşayan ve kapıcılık elektrikçilik gibi işler yaparak geçinen bir adamın hayatını ele alıyor. Bir gün abisinin hastaneye kaldırıldığını öğrenince doğup büyüdüğü kasabaya döner. Burada, hayatını tamamen değiştirecek, hiç beklemediği bir haber alır. Manchester-by-the-Sea adındaki bu kasabada büyük sorumluluklar alacağı zor bir hayat onu beklemektedir.
10
Orman Çocuğu
7.7
Bir ormanda kurtlar tarafından büyütülen bir çocuğun ormanı terk etmesiyle başlayıp kendini bulma serüveni ile devam eden olayları anlatmaktadır.
2017 Oscar Ödülü Almış Filmler
2017 yılında 89.su düzenlenen Akademi Ödülleri'nde farklı dallarda Oscar Ödülü kazanan tüm filmler listelenmektedir.