up
ara
ÜYELER
DİĞER

2015 Oscar Ödülü Kazanan Filmler

1
Whiplash
9.0
Whiplash (2014)
Gelecek vaadeden bir davulcu ve sadist sayılabilecek kadar sert müzik öğretmeni arasındaki hikaye konu alınıyor.
2
Her Şeyin Teorisi
8.8
Her Şeyin Teorisi, dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking'in hayatını anlatan yönetmenliğini James Marsh'ın yaptığı biyografik dram filmidir.
3
Enigma
8.9
Enigma (2014)
Matematikçi Alan Turing ordu tarafından görevlendirilip İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler'in kullandığı şifreleme sistemi olan enigma kodunu kırmaya çalışıyor.
4
Özgürlük Yürüyüşü
7.6
Başrollünde oyuncu Tim Roth yer aldığı, yönetmenliğini Ava Duvernay üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Özgürlük Yürüyüşü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5
Citizenfour
8.7
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Laura Poitras üstlendiği film Belgesel türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Belgesel, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Citizenfour isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6
Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi
8.1
Başrollünde oyuncu Michael Keaton yer aldığı, yönetmenliğini Alejandro González Iñárritu üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Kara Mizah türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
6 Süper Kahraman
9.1
Zeka seviyesi oldukça yüksek olan Hiro, kendisini aniden bir suç örgütünün içinde bulur. Kötü adamlar Hiro'nun üretebildiği yüksek teknolojiyi kullanmak istemektedirler.
8
Yıldızlararası
9.1
Dünya'da yaşam gün geçtikçe imkanzsız hale gelmektedir. Bir grup astronot, uzayda bulunan bir solucandeliğini kullanarak insan ırkının devamını sağlayabilmek için yaşanabilir yeni bir gezegen bulma umuduyla tehlikeli bir göreve çıkarlar.
9
Çocukluk
7.5
Çocukluk (2014)
Başrollünde oyuncu Patricia Arquette yer aldığı, yönetmenliğini Richard Linklater üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aile Hayatı, Aile İlişkileri türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Çocukluk isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Keskin Nişancı
7.4
Cesur bir adam olan Chris Kyle adlı keskin nişancı, savaş alanındaki isabetli atışları sayesinde pek çok kişinin hayatını kurtarır ve efsaneleşir. Görevini tamamladıktan sonra evine ve ailesinin yanına dönmeyi planlamaktadır ancak savaş bir türlü peşini bırakmaz.
11
Büyük Budapeşte Oteli
8.5
Avrupa'da ünlü bir otelde çalışmakta olan bir kapı görevlisi ve çalışanlarla arkadaşlığının konu alındığı Büyük Budapeşte Oteli, 20. yüzyılda, Avrupa'da olan değişimleri konu almaktadır.
12
Unutma Beni
7.8
Başrollünde oyuncu Julianne Moore yer aldığı, yönetmenliğini Richard Glatzer üstlendiği film Alzheimer Hastalığı türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Alzheimer Hastalığı, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Unutma Beni isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
2015 Oscar Ödülü Kazanan Filmler
2015 yılında 87.si düzenlenen Akademi Ödülleri'nde çeşitli kategorilerde Oscar Ödülü kazanan tüm filmler listelenmektedir.