up
ara
ÜYELER
DİĞER

Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri

1
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
8.9
Marvel aleminde sivil savaş başlıyor! Süper kahramanlara karşı oluşturulacak bir yasa tasarısı yüzünden kahramanlar arasında görüş ayrılığı oluşur. Bu yasa tasarısına göre, süper kahramanların bir otorite tarafından kontrol edilmesi planlanmaktadır. Bir grup, hükümet baskısı olmadan özgürce insanları korumaya devam etmek isterken, diğer grup, hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekler ve iki grup arasında mücadele başlar.
2
Deadpool
8.6
Deadpool (2016)
Özel kuvvetlerde çalıştıktan sonra ordudan ayrılan Wade Wilson, Vanessa ile sıradan bir hayat sürdürmektedir. Ancak bir gün kanser olduğunu öğrenince hayatı değişir. İyileşme umuduyla bilimsel bir projeye katılır. Asıl amacı bazı DNA’ları tetiklemek olan bu deneyin sonucunda Wade, üstün yeteneklere sahip bir süper kahramana dönüşür. Böylece, alıştığımız süper kahramanlardan epey farklı olan, garip bir espri anlayışına sahip, umursamaz bir anti kahraman olan Deadpool karakteri ortaya çıkar.
3
Sully
8.7
Sully (2016)
Film, 2009 yılında, uçuş sırasında bir kaz sürüsüne çarparak arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri'ne indirerek yolcuların hayatını kurtaran kahraman pilot Chesley Sullenberger'in (Sully) hayatını anlatmaktadır. Sully, halk ve kamuoyu tarafından kahraman olarak görülse de bazı yetkililer tarafından suçlanır. Bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılan Sully, işini ve itibarını kaybetme riskiyle karşılaşır.
4
Senden Önce Ben
8.5
Lou, küçük bir cafede garsonluk yapan hayat dolu bir kızdır. Will ise iki yıl önce geçirdiği kazadan sonra felç geçiren ve başkalarına bağımlı bir hayat sürdüren bir adamdır. Ailesi, Will'e bakması için bir bakıcı tutmaya karar verir. Tam da bu sırada Lou işten çıkarılır ve yeni bir iş aramaya başlar. Böylece, birbirine oldukça zıt karakterlerde olan ikilinin yolları kesişmiş olur ve zamanla aralarında kopmayacak bir bağ oluşur.
5
Orman Çocuğu
7.7
Bir ormanda kurtlar tarafından büyütülen bir çocuğun ormanı terk etmesiyle başlayıp kendini bulma serüveni ile devam eden olayları anlatmaktadır.
6
The Fifth Wave
6.5
Uzaylıların dünyaya saldırısından sonra, bu saldırılan sağ kurtulan bir ablanın ve kaybolan kardeşini uzaylı olabileceği ihtimali olan başka bir çocuk ile aramasının hikayesi anlatmaktadır.
7
Yandaş
8.2
Yandaş (2016)
Uyumsuzlar olarak bilinen bir ırk ve bu ırkın geçmişine aydınlatacak bilgilerin anlatıldığı Yandaş serisinin ilk bölümü.
8
Jason And The Argonauts: The Kingdom Of Hades
0.0
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede , türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Jason And The Argonauts: The Kingdom Of Hades isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9
Hayvan
0.0
Hayvan (2016)
Başrollünde oyuncu Chazz Palminteri yer aldığı, yönetmenliğini David J.Burke üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hayvan isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Buz Devri 5
7.5
En sevilen animasyon film serilerinden biri olan Buz Devri serisinin son filmi Büyük Çarpışma’da Sid, Manny ve Diego’nun maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Meşe palamudunu çok seven Scrat, palamutun peşinde dolanırken bazı olayları tetiklemeye başlar ve bu olaylar zinciri Buz Devri kahramanlarına kadar ulaşır. Kahramanlarımız ise hayatlarını kurtarmak için macera dolu bir yolculuğa çıkarlar.
11
Leylekler
8.5
Leylekler (2016)
İnternet mağazasında görevli olan Juinor leylektir ve terfi etmek üzeredir. Bebek yapma makinasını yanlışlıkla çalıştıran Juinor, dünyaya gelen bebeği teslim etmek için yola çıkar ama bir sorunu vardır. Uzun yıllardır bebek teslimi yapmamaktadır ama bu bebeğe bir ev bulmalıdır.
12
Jason Bourne
8.2
Jason Bourne, hükümet tarafından özel olarak eğitilmiş bir ajandır. Geçmişi Olmayan Adam filminde yaşananların üzerinden on iki yıl geçmiştir. Hafızasını geri kazanan Jason Bourne, geçmişiyle hesaplaşmaya hazırdır.
13
Sihirbazlar Çetesi 2
8.4
Serinin ilk filminde bir yandan sihirbazlık gösterisi yaparken bir yandan çeşitli soygunlar gerçekleştirerek dünya çapında ünlü olan dörtlü yeniden biraraya geliyor. Ancak bu defa bir teknoloji dehası tarafından imkansız bir soygunu gerçekleştirmeleri konusunda tehdit ediliyorlar.
14
Avcı: Kış Savaşı
7.9
Kardeşini Büyülü Ayna'yı kullanarak geri getiren Freya, kardeşi ile güçlerini birleştirir. Karşılarında ise onları durdurmak isteyen ve Freya'nın eğitimini almış olan Eric ve Sara vardır.
15
Muhteşem Yedili
8.1
Vahşi Batıda Rose Creek adındaki fakir bir köyün sakinleri, Sanayici Bartholow Bogue'un baskıları altında oldukça zor bir hayat sürdürmektedir. Ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan 7 kişilik bir grup, köyü korumak için tutulur. Bu 7 silahşör, bir yandan kasabayı büyük bir saldırıya karşı korumaya hazırlanırken bir yandan da kendi değer yargılarını yeniden gözden geçireceklerdir.
16
Cehennem
8.2
Cehennem (2016)
Dan Brown'ın aynı isimli romanından uyarlanan filmde Profesör Robert başından vurulur ve gözlerini bir hastanede açar. Camdan dışarı baktığında yaşadığı yerden çok uzakta, Floransa'da olduğunu anlar. Ancak buraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Hastanede geçirdiği gecelerde sürekli kabuslar görmeye başlar. Bir yandan kabuslarını anlamlandırmaya çalışırken bir yandan da kendisini takip eden kişilerden kurtulması ve tüm bu olayların arkasındaki sırrı çözmesi gerekecektir.
17
The Girl on the Train
7.3
Trendeki Kız kitabından sinemaya uyarlanan film, işsiz ve alkolik olan bir kadının hayatına odaklanıyor. Genç kadın, her gün tren yolculuğu yaparak insanları gözlemlerken mutlu bir çift dikkatini çeker. O günden sonra çifti daha yakından izlemeye başlar. Bir gün, mükemmel bulduğu çiftteki kadının cinayete kurban gittiğini öğrenir ve cinayeti çözmek için ipuçlarının peşine düşer.
18
A Man in the Dark
8.3
Bir grup genç, gözleri görmeyen zengin bir adamın evini soymaya karar verirler. Adamın kör oluşundan faydalanarak evden kolayca çıkabileceklerini düşünürler. Ancak planlarını uygulamaya koyduklarında yanıldıklarını anlarlar. Evini soymaya kalkıştıkları adam, aslında bir seri katildir ve evine gelen bu genç misafirleri, kurbanlarının arasına eklemek istemektedir.
19
Pelé: Bir Efsanenin Doğuşu
8.1
Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Pele'nin 17 yaşındayken attığı bir gol sayesinde, Brezilya, 1958 yılında ilk Dünya Kupasını kazanmış oldu. O günden sonra Pele'nin hayatı bir anda değişti. Filmde, Pele'nin ünlü olmadan önceki yoksul hayatını ve nasıl büyük bir futbolcuya dönüştüğünün hikayesini izleyeceğiz.
20
Deepwater Horizon: Büyük Felaket
8.8
Meksika Körfezi'nde petrol sızdıran sondaj kulesinin Nisan 2010'da patlamasıyle birlikte Amerikan tarihi en büyük çevre felaketlerinden birine tanıklık etmiştir. Filmde, o gün Deepwater Horizon'da çalışan 126 kişilik ekibin patlama sonrasında verdikleri yaşam mücadelesini izleyeceğiz. Vardiyalarını tamamlayıp kıyıya dönmeyi bekleyen ekip, bir anda kendilerini okyanusun ortasında durdurulamaz bir yangınla mücadele ederken bulurlar.
/ 2
Kaçırılmaması Gereken En iyi 2016 filmleri
En beğendiğimiz ve herkes izlemeli dediğimiz 2016 filmlerini bu listede paylaşıyoruz. Lütfen sadece 2016'da vizyona giren filmleri ekleyiniz.