up
ara

Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler

21
Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde
8.8
Korsan Jack Sparrow ve ünlü denizci Barbaros gizli gençlik iksirini bulmak üzere yola çıkarlar. Karasakal ve kızı da bu iksirin peşindedir.
22
Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti
9.1
Jack Sparrow’un düşmanı Barbossa, belediye başkanının kızı Elizabeth'i kaçırır. Elizabeth'e aşık olan Will, sevdiği kadını kurtarabilmek için Jack Sparrow ile birlik olur.
23
Yıldız Tozu
8.3
25
Mürekkep Yürek
8.2
26
Yenilmezler
8.5
Dünyanın en kudretli süper kahramanları bir araya gelerek birlikte çalışmayı ve Loki'ye karşı mücadele etmeyi öğrenmelidir. Yenilmezler ile Loki'nin yaratık ordusu arasında müthiş bir savaş yaşanacaktır.
27
Göl Evi
7.8
Göl Evi (2006)
Kate, göl kenarında bir evde yalnız başına yaşayan bir doktordur. Bir gün Chicago'daki bir hastanede çalışmak üzere taşınır. Göl evinden ayrılırken posta kutusuna, kendisinden sonra eve taşınacak olan kişi için bir not bırakır. Evin yeni kiracısı Alex, kısa süre sonra notu fark eder ve Kate ile mektuplaşmaya başlarlar, ancak ikisi farklı yıllarda yaşamaktadırlar. Çok geç olmadan bu sıradışı iletişimlerinin sebebini çözmeleri gerekmektedir.
28
Ben Efsaneyim
8.6
Ortaya çıkan bir virüsün, insanlığın çoğunu öldürüp geri kalanları canavara dönüştürmesinden yıllar sonra, New York'ta hayatta kalmayı başarabilen bir adam, bir yandan kendisi gibi hayatta kalmayı başarabilen başka birilerini ararken bir yandan da hastalığın tedavisini bulmaya çalışır.
29
Karayip Korsanları 5 - Salazar'ın İntikamı
8.0
Karayip Korsanları serisinin 2017'de vizyona giren beşinci filmi Salazar'ın İntikamı'nda acımasız Kaptan Salazar, Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başararak Jack Sparrow'un peşine düşer. Jack, Salazar'dan kurtulabilmek için efsanevi Poseidon Asası'nı bulmaya karar verir ve tehlikelerle dolu bir yolculuğa yelken açar.
30
Thor
8.2
Thor (2011)
Azimli ve güçlü bir tanrı olan Thor memleketi olan Asgard'dan Midgard'a (Dünya) sürgüne gönderilir. Kısa bir süre sonra ise kendini dünya halkının en önemli koruyucusu olarak bulur.
31
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı
8.8
Evlerini ve hazinelerini Smaug'tan geri alan cüceleri, üçlemenin bu son filminde yeni bir zorluk beklemektedir. Smaug'un öldüğünü duyan tüm ırklar hazineden pay almak üzere Erebor'a doğru yola çıkar. Erebor'un önündeki topraklar büyük bir savaşa sahne olmak üzeredir.
32
Yenilmezler 2: Ultron Çağı
8.5
Iron Man, barışı sağlamak için kurulan bir sistemi çalıştırmak ister ancak işler yolunda gitmez ve düşmanının eline büyük bir koz verir. insanoğlunun sonunu getirmek için hain planlar yapan Ultron'a karşı koyabilmek için tüm süper kahramanlar biraraya gelir.
33
Oblivion
7.8
Oblivion (2013)
Dünyada hayat sona ermiş ve insanlar uzaya yerleşmiştir. Jack ve Victoria son kalan kaynakları toplayan sondaların bakımı için yeryüzünde çalışmaktadır. Üst üste gelen rastlantılar ile Jack görevini ve kendisini sorgulamaya başlar.
34
Alis Harikalar Diyarında
8.4
Kitabından farklı olarak, Alice artık büyümüştür ve zorla bir zengin ile nişanlandırılıyordur. O sıra tekrar beyaz tavşanı görür ve takıp eder. Tekrar bir ağaç kovuğundan düşer. Bu sefer o ve harikalar diyarı sakinleri onun çocuk Alice olup olmadığına karar vermeye çalışırlar.
35
Kitap Hırsızı
8.5
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Liesel adındaki küçük bir kız çocuğu Almanya'da bir aile tarafından evlatlık olarak alınır. Max adındaki bir Yahudi, Liesel ve ailesinin yanına sığınır. Liesel, Max sayesinde okumayı öğrenir ve kitaplara karşı büyük bir sevgi beslemeye başlar.
36
Jumanji
8.7
Jumanji (1995)
37
Maskeli Süvari
8.5
38
Kelebek Etkisi
8.6
Geçmişinde ki korku dolu hatıralarla mücadele veren genç adam, bir gün geçmişe yolculuk yapabileceğini ve olayları farklılaştırabileceğini fark eder.
39
Çelik Adam
7.8
40
Mumya Dönüyor
7.7
/ 8
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmektedir.