up
ara

Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler

41
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş
8.3
Oyunlardan sonra Katniss Everdeen, evinin bulunduğu 12. Bölge'nin yıkıma uğradığını öğrenir. Artık yeraltında yaşamaya başlamış olan insanlar hükümetin bu yıkıcı politikasına karşı direnmektedir. Halk Katniss Everdeen'i umut kaynağı olarak görürken Katniss'in ise tek istediği öncelikle Peeta'yı kurtarabilmektir.
42
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
8.6
Aksiyon ve macera için ideal. Ama filmin felsefesi de var. Kim iyi kim kötü her şey görecelidir.
43
Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak
8.3
Katniss ile Peeta Açlık Oyunları'nı kazanarak evlerine dönmeye hak kazanırlar. Ancak öncesinde tüm bölgeleri gezmelerini gerektiren bir zafer turu yapmaları gerekmektedir. Gittikleri her bölgede ayaklanmanın ilk işaretlerini gören Katniss, yakında büyük bir başkaldırının ve direnişin başlayacağını anlar.
44
Bay Evet
8.2
Bay Evet (2008)
Carl Allen, bir gün hayatını değiştirmek için her şeye evet dedirtmeyi hedefleyen bir yardım programına katılır. Başlarda her şey yolunda gider, hatta hayatı eskisinden daha pozitif ve eğlenceli bir hale gelmiştir. Ancak bir süre sonra her şeye evet demek bazı sorunları da beraberinde getirir.
45
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
9.1
Harry ve arkadaşları karanlık güçlerle savaş yapmaya kararlı kendilerine Dumbledore'un Ordusu ismini vermiş gruba, kendilerini nasıl savunacaklarını ve koruyacaklarını öğretir.
46
Matrix
8.9
Matrix (1999)
Gündüzleri yazılımcı, geceleri ise bir hacker olan Neo uzun süredir arayışta olduğu gizli bir örgüt liderinden hayatın asıl gerçeklerini öğrenir ve otoriteye karşı verilen savaşa katılır.
49
Yıldızlararası
9.1
Dünya'da yaşam gün geçtikçe imkanzsız hale gelmektedir. Bir grup astronot, uzayda bulunan bir solucandeliğini kullanarak insan ırkının devamını sağlayabilmek için yaşanabilir yeni bir gezegen bulma umuduyla tehlikeli bir göreve çıkarlar.
51
Dünyanın Merkezine Yolculuk
7.8
Gizemli bir harita, jeobilimci bir profesör ve birlikte çalışmakta olduğu yeğeni Axel'in harika deneyimler ile yapacağı yolculukları
52
Truva
8.6
Truva (2004)
Truva prensi Paris, Kral Menelaus'un karısı Helen'e aşık olur ve onu kendisiyle beraber Truva'ya gelmeye ikna eder. Ancak bu durum iki millet arasında büyük bir savaş başlatır.
53
Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2
8.1
Panem halkı, Katniss Everdeen'in önderliğinde hükümete karşı olan direnişlerini sürdürmektedir. Katniss'in yakın arkadaşları Başkan Snow'a suikast düzenlemek için tehlikeleri göze alarak bölgeden ayrılırlar. Başkan Snow'un ise tek hedefi Katniss Everdeen'dir.
54
Predestination
8.8
Zamanda seyahat ederek, olayları değiştirebilen ve suçluları yakamayı hedefleyen bir gizli ajan hikayesi
55
Karga
8.8
Karga (1994)
56
Pamuk Prenses ve Avcı
7.3
En çok bilinen masallardan olan Pamuk Prenses'in uyarlaması olan bu film, iyi ile kötünün savaşını anlatıyor. Pamuk prenses güzelliği ile kötü kraliçeyi kıskandırır ve kraliyeti için tehdit oluşturur. Tek çare prensesin ölmesidir. Fakat kraliçenin bilmediği bir şey vardır; prensesi öldürmesi için görevlendirilen avcı prensese kendini koruma dersleri vermektedir.
57
Labirent
9.2
Labirent (1986)
58
Pan
7.3
Pan (2015)
bsr 2
60
Karga 2
6.2
Karga 2 (1996)
Baba ve oğulun bir çete tarafından öldürülmesinin ardından, baba karga tarafından yeniden hayata dönmüştür. Hayata döndükten sonra ölümlerine sebep olan çetenin peşine düşer.
/ 8
Mutlaka İzlenmesi Gereken Fantastik Filmler
İzleyenleri herçek dünyadan koparıp hayali diyarlara sürükleyen, birbirinden etkileyici en iyi fantastik filmler listelenmektedir.