up
ara
ÜYELER
DİĞER

Dumura Uğratan Psikolojik Filmler

1
Akıl Oyunları
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
2
Dövüş Kulübü
9.2
Jack, uykusuzluk problemi yaşayan sıradan bir sigorta memurudur. Hayatının tekdüzeliğinden kurtulmanın yollarını araken karşısına Tyler Durden çıkar. Toplum kurallarından ve dayatmalardan bıkan ikili hayatlarını değiştirecek olan Dövüş Kulübü'nü kurarlar.
3
Zindan Adası
8.9
Suç işlemiş akıl hastalarının kaldığı bir adadaki hapishaneden kaçan bir suçlunun araştırılması için, adaya giden bir görevlinin aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan olaylar görmesi ve bunları çözmeye çalışırken kendi aklını kaybetmeye yaklaşmasını anlatır.
4
Cinnet
8.5
Cinnet (1980)
Jack Torrance, kış sezonunda kapalı olan bir otelin bakımını üstlenerek ailesiyle buraya taşınır. Jack’in oğlu, otelde doğaüstü varlıkların olduğunu hisseder ve ailesini buna inandırmaya çalışır. Çıkan bir kar fırtınası sonucu otelde mahsur kaldıklarında bu varlıklar Jack'i ele geçirir ve yavaş yavaş aklını kaybetmesine sebep olur.
5
İhtiyar Delikanlı
8.5
Kaçırılıp 15 yıl boyunca esir tutulan Oh Dae-Su serbest kalır ve kendisine bu zulmü yapanları bulmak için sadece 5 günü vardır.
6
Piyanist
8.6
Piyanist (2001)
Başrollünde oyuncu Benoît Duval yer aldığı, yönetmenliğini Michael Haneke üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Kitap Uyarlaması türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Piyanist isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7
Tehlikeli İlişki
8.0
Başrollünde oyuncu Vincent Cassel yer aldığı, yönetmenliğini David Cronenberg üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tehlikeli İlişki isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8
Bay Hiçkimse
8.7
Paralel evreni en iyi anlatan filmlerden biri olan Mr. Nobody, 2092 yılında, dünyada hayatta kalmayı başarabilmiş tek ölümlü olan 117 yaşındaki Nemo'nun yaşamına odaklanıyor.
9
Boş Ev
8.4
Boş Ev (2004)
Başrollünde oyuncu Jae Hee yer aldığı, yönetmenliğini Kim Kiduk üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Boş Ev isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10
Siyah Kuğu
8.3
Hırslarının ve tutkusunun kurbanı olan başarılı bir balerinin hayatı pahasına bir rolü almak için çalışması ve bütün hayatını buna adaması anlatılır.
11
Tabutta Rövaşata
8.5
Başrollünde oyuncu Ahmet Uğurlu yer aldığı, yönetmenliğini Derviş Zaim üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tabutta Rövaşata isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
12
Hector and the Search for Happiness
8.6
Başrollünde oyuncu Rosamund Pike yer aldığı, yönetmenliğini Peter Chelsom üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hector and the Search for Happiness isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Kuzuların Sessizliği
8.8
Bir roman uyarlaması olan bu film, Hannibal Lecter'in aklın sınırlarını zorlayan hayatına ve cinayet tarzına bir bakış atar. Kendisi de hem bir psikopat hem de bir katil olan Hannibal, genç FBI ajanına katili bulmasında yardım edecektir ama genç ajanın tüm hayatını etkileyecek yaralar açacaktır.
14
Ölü Ozanlar Derneği
9.2
Welton Akademisi, zengin ailelerin çocuklarının gittiği yatılı bir okuldur. Okul son derecede katı kurallara sahiptir. Bir gün okula yeni bir edebiyat öğretmeni gelir. Farklı bir eğitim anlayışı olan bu öğretmen, gençlerin hayatında yeni bir kapı açacaktır.
15
Canım Kardeşim
9.3
Ölmek üzere olan kardeşi için her şeyi yapabilecek olan bir ağabey ve onun dostunun zor yaşam koşullarındaki mücadelesi anlatılır.
16
Benden Bu Kadar
8.7
Başrollünde oyuncu Jack Nicholson yer aldığı, yönetmenliğini James L. Brooks üstlendiği film Akıl Hastası, Akıl Hastanesi türünde izleyicisini bekliyor.Akıl Hastası, Akıl Hastanesi, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Benden Bu Kadar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Benim Adım Khan
9.3
Hafif derecede otistik olan Rızvan müslüman olarak yetişmiştir. Evlendiği kadının oğlu terörist olduğu gerekçesiyle öldürülünce hem ailesini tekrar birleştirmek hem kendisinin itibarını kurtarıp terörist olmadığını anlatmak için başkana ulaşmak ister ve uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkar.
18
İntihar Odası
8.4
Başrollünde oyuncu Agata Kulesza yer aldığı, yönetmenliğini Jan Komasa üstlendiği film İntihar türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede İntihar, Lise türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İntihar Odası isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Temple Grandin
9.1
Başrollünde oyuncu David Strathairn yer aldığı, yönetmenliğini Mick Jackson üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Otizm türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Temple Grandin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
20
Yazı Tura
8.5
Yazı Tura (2004)
Başrollünde oyuncu Olgun Şimşek yer aldığı, yönetmenliğini Uğur Yücel üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Yazı Tura isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 4
Dumura Uğratan Psikolojik Filmler
Konularıyla, oyunculuklarıyla ve şaşırtıcı sonlarıyla izleyenleri dumura uğratan en iyi psikolojik filmler listelenmektedir.