up
ara

Sürpriz Sonuyla Şaşırtacak Filmler

1
Dövüş Kulübü
9.2
Jack, uykusuzluk problemi yaşayan sıradan bir sigorta memurudur. Hayatının tekdüzeliğinden kurtulmanın yollarını araken karşısına Tyler Durden çıkar. Toplum kurallarından ve dayatmalardan bıkan ikili hayatlarını değiştirecek olan Dövüş Kulübü'nü kurarlar.
2
Zindan Adası
8.9
Suç işlemiş akıl hastalarının kaldığı bir adadaki hapishaneden kaçan bir suçlunun araştırılması için, adaya giden bir görevlinin aklın ve mantığın sınırlarını zorlayan olaylar görmesi ve bunları çözmeye çalışırken kendi aklını kaybetmeye yaklaşmasını anlatır.
3
Altıncı His
8.9
Ölü insanların ruhlarıyla iletişime geçen bir çocuğun psikolojisini ve başından geçenleri anlatan bir film.
4
Akıl Oyunları
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
5
Esaretin Bedeli
9.5
Masum olduğunu iddia ettiği halde eşiyle sevgilisini öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Andy Dufrense'in umut etmekten vazgeçmeyişinin hikayesi anlatılıyor.
6
Siyah Kuğu
8.3
Hırslarının ve tutkusunun kurbanı olan başarılı bir balerinin hayatı pahasına bir rolü almak için çalışması ve bütün hayatını buna adaması anlatılır.
7
Sihirbaz
8.6
Sihirbaz (2006)
Aristokrat bir ailenin kızı olan Sophie ile alt sınıftan bir ailenin oğlu Eisenheim çevrelerinden aldıkları tepkiler yüzünden ayrılmak zorunda kalırlar. Yıllar sonra ülkeye sihirbaz olarak geri dönen Eisenheim aşık olduğu kadınla birlikte olabilmek için öğrendiği sihirbazlık yeteneğini sonuna kadar kullanmalıdır.
8
Prestij
9.2
Prestij (2006)
Birbirleriyle hem arkadaş hem de bir sihirbazın asistanı olan 3 kişi, aralarından birinin ölmesinde birbirlerini suçlarlar. Zamanla düşman ve rakip ünlü iki sihirbaz olurlar. Sahnede sergiledikleri şovları sabote etmeye çalışırken gerilim ve dram dolu anlar yaşanır.
9
Diğerleri
8.5
Diğerleri (2001)
Güneş ışığına duyarlı 2 çocuğu ile karanlık bir evde yaşayan bir kadın evinde hayaletler olduğuna inanmaktadır. Kadının kendini ve ailesini koruma ve işin asıl yüzünü öğrenme çabası anlatılmaktadır.
10
23 Numara
7.9
Walter Sparrow okuduğu bir romanın kendi hakkında yazıldığını düşünmeye başlar ve romanda geçen 23 rakamı kendi hayatında da sık sık karşısına çıkıp birçok gizemin kapısını açacaktır.
11
Predestination
8.8
Zamanda seyahat ederek, olayları değiştirebilen ve suçluları yakamayı hedefleyen bir gizli ajan hikayesi
12
Gizli Pencere
7.9
Başrollünde oyuncu Johnny Depp yer aldığı, yönetmenliğini David Koepp üstlendiği film Psikolojik Gerilim türünde izleyicisini bekliyor.Psikolojik Gerilim, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gizli Pencere isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
13
Deja Vu
8.5
Deja Vu (2006)
New Orleans'da bir yolcu feribotunun bombalanmasının ardından soruşturmaya katılan ATF ajanı Doug Carlin bombacının bulunması için deneysel bir teknoloji kullanır. Soruşturma esnasında kurbanlardan birine daha fazla ilgi göstermesiyle işler ilginçleşir.
14
Olağan Şüpheliler
8.8
Başrollünde oyuncu Kevin Spacey yer aldığı, yönetmenliğini Bryan Singer üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Suç türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Olağan Şüpheliler isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
15
İçinde Yaşadığım Deri
8.3
Çok başarılı estetik uzmanı doktor Robert, eşinin derin yanık izlerini tedavi edebilmek için domuz ve insan derisi karışımı bir deri üretir. Fakat geçirdiği buhran sonucu eşi intihar eder. Kızı da psikolojik sorunlar yaşar ve bir erkeğin tecavüzüne uğrar. Dr Robert ise uzmanlık alanını kullanarak büyük bir intikam alacaktır. Kitap uyarlaması olan bu film, akıl sınırlarını zorlayan bir heyecana sahip.
16
Sınav
7.9
Sınav (2009)
Başrollünde oyuncu Luke Mably yer aldığı, yönetmenliğini Stuart Hazeldine üstlendiği film Gerilim türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gerilim, Korku türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sınav isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
17
Öldüren Sis
7.6
Herzamanki sakin günlerinden birini geçiren bir kasabaya bir anda ağır bir sis tabakası çöker. Bu sis tabakasının içinde korkunç yaratıklar gizlendiğini fark eden kasaba halkı panikle büyük bir süpermarkete sığınır. Tek kurtuluşları, iyi bir plan yapıp birlikte hareket edebilmelerine bağlıdır.
18
İlk Korku
9.0
İlk Korku (1996)
Başrollünde oyuncu Richard Gere yer aldığı, yönetmenliğini Gregory Hoblit üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Gizem türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İlk Korku isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
19
Oyun
8.5
Oyun (1997)
Düzenli bir hayat sürdüren başarılı iş adamı Nicholas Van Orton'ın hayatı kardeşinin verdiği bir doğum günü hediyesi yüzünden tepetaklak olur.
Sürpriz Sonuyla Şaşırtacak Filmler
Tahmin ettiğimiz şekilde devam ederken bir anda ters köşe yaparak gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına sebep olan sürpriz sonlu filmleri bu listede paylaşıyoruz.