up
ara
ÜYELER
DİĞER

Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri

21
Kış Uykusu
8.9
Başrollünde oyuncu Tamer Levent yer aldığı, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Tiyatro türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kış Uykusu isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
22
İtirazım Var
8.6
Camide işlenen bir cinayetle başlayan filmde imam Selam Bulut suçun üstüne kalmaması için polisten ayrı olarak cinayeti çözmeye çalışır. Konuyu deştikçe, ipuçlarını takip ettikçe beklenmedik olaylar çıkar. Film ilerledikçe Selman Bulut'un da o bildiğimiz imamlardan olmadığını anlıyoruz.
23
Vali
8.2
Vali (2009)
Başrollünde oyuncu Uğur Polat yer aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Politik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Vali isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
24
Beyaz Melek
7.6
Sevginin her şekli, her kesimden insanın sevme şeklini anlatıyor filmin senaryosu ve yönetmenliğini yapan Mahsun Kırmızıgül.
25
Mucize
8.4
Mucize (2015)
1960’lı yıllarda Egeli bir öğretmen, doğudaki bir köye atanır. Okulu bile olmayan köye, orada yaşayan halkın da desteğiyle öncelikle okul yapar ve daha sonra köyün öğrencileriyle yakından ilgilenmeye başlar. İlgilendiği biri daha vardır; köyün delisi olarak bilinen Aziz. Hastalığı nedeniyle hareketlerini kontol edemeyen Aziz, aşk sayesinde büyük bir mucize yaşayacaktır.
26
Unutursam Fısılda
8.2
Hatice ve Hanife birbirine zıt karakterdeki iki kız kardeştir. Şarkı söylemeyi seven uçarı kardeş Hatice, sevdiği gençle birlikte, ablasının şiir defterini de yanına alarak hayallerinin peşinden gider.
27
Devrim Arabaları
8.5
Başrollünde oyuncu Selçuk Yöntem yer aldığı, yönetmenliğini Tolga Örnek üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Çocuk Eğitimi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Devrim Arabaları isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
28
Kabadayı
8.4
Kabadayı (2007)
Eski bir kabadayı olan Ali Osman, yıllar sonra, aşık olduğu kadından bir çocuğu olduğunu öğrenir ve oğlunun peşine düşer. Oğlunun başı, sevgilisine aşık olan bir mafya üyesi ile derttedir. Ali Osman, oğlu ve sevgilisini korumak için kabadayılık günlerine geri döner.
29
Kaybedenler Kulübü
8.1
İki yakın arkadaş olan Kaan ve Mete sıradışı bir radyo programının sunucularıdır. Kimseye bağlanamayan, kimseyi umursamayan ve tek gecelik ilişkileriyle meşhur olan iki arkadaş, yaşadıkları bu hayat tarzını, sundukları radyo programına da yansıtmaktadırlar. Bir gün Kaan'ın Zeynep adında bir kadınla tanışmasıyla hayatlarında bazı şeyler değişmeye başlar.
30
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?
7.5
Karagöz ve Hacivat iki inşaat işçisidir. İnsanlar tarafından komik ve eğlenceli bulunan iki arkadaş zaman içinde ünlenirler ve çeşitli davetlere katılarak gösteriler yaparlar. Ancak sivri dilleri kısa süre içinde başlarını belaya sokar.
31
Abimm
7.5
Abimm (2009)
Para düşkünü olan Çetin, yıllar sonra kayıp kardeşini bulur. Kardeşinin akli dengesinin yerinde olmadığını öğrenen Çetin başta epey sarsılır ancak kardeşine sahip çıkması gerektiğinin farkındadır.
32
Delisin
8.3
Delisin (1975)
Başrollünde oyuncu Tarık Akan yer aldığı, yönetmenliğini Ergin Orbey üstlendiği film Aşk türünde izleyicisini bekliyor.Aşk, İlişki türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Delisin isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
33
Barda
6.9
Barda (2007)
Uyuşturucunun da etkisi ile, sürekli ezilmiş ve kuçümsenmiş bir grup gencin ait olmadıkları, kabul görmedikleri bir yerdeki barda kendilerini şiddet, kan ve cinayet ile kabul ettirme çabası anlatılır filmde.
34
Güz Sancısı
7.4
Başrollünde oyuncu Murat Yıldırım yer aldığı, yönetmenliğini Tomris Giritlioğlu üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Güz Sancısı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
35
Bi Küçük Eylül Meselesi
7.4
Hafızasını kaybeden Eylül, içindeki sesi dinleyerek Bozcaada'ya gider ve burada kendisine yabancı gelen bir adamla tanışır. Ancak bu adam Eylül'ü yakından tanımaktadır ve hafızasını geri kazanması için her şeyi yapmaya hazırdır.
36
Malkoçoğlu
7.4
Başrollünde oyuncu Cüneyt Arkın yer aldığı, yönetmenliğini Süreyya Duru üstlendiği film türünde izleyicisini bekliyor., türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Malkoçoğlu isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
37
Vizontele Tuuba
7.4
Birkaç yıl önce televizyon ile tanışan bir Güneydoğu köyüne bir köy öğretmeni atanır. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen kitap bağışları sayesinde köye bir kütüphane yapılır, ancak köylüler okumak yerine televizyon izlemeyi tercih etmektedir. Bunun üzerine kütüphaneye bir televizyon getirilir. Bu sırada tüm Türkiye'de yaşanan siyasi olaylardan bu köy de etkilenir.
38
Eve Dönüş Sarıkamış 1915
7.8
Başrollünde oyuncu Uğur Polat yer aldığı, yönetmenliğini Alphan Eşeli üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Tarih, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Eve Dönüş Sarıkamış 1915 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
39
Uzun Hikaye
8.3
Balkan göçmeni olan Ali dedesi büyütür. Mert ve eşitlik yanlısı bir karaktere sahip olan Ali, aşık olduğu kadını ailesi ona vermeyince kaçırır. Geçimini muhasebecilik ile kazanmaktadır. Yasamakta olduğu kasabada eşitlik istediği için kovulur Sosyalist lakabına sahip olan Ali. Hikaye 1940'lı yıllar ile 1970'li yıllar aradında geçmektedir.
40
Çınar Ağacı
7.9
Başrollünde oyuncu Nejat İşler yer aldığı, yönetmenliğini Handan İpekçi üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Annelik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Çınar Ağacı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
/ 8
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz Türk Filmleri
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, bazen güldüren bazen hüzünlendiren, hafızalarımıza kazınmış unutulmaz Türk filmleri listelenmektedir.