up
ara

Bilim Filmleri

Yeni Bilim Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Bilim filmleri listelenmektedir.

En İyi Bilim Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Bilim filmleri listelenmektedir.
9.3
Film, gerçekte yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak delilikle dahilik arasındaki ince çizgide yaşayan bir matematik dehası olan John Nash'in hayatını anlatır.
8.9
Enigma (2014)
Matematikçi Alan Turing ordu tarafından görevlendirilip İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler'in kullandığı şifreleme sistemi olan enigma kodunu kırmaya çalışıyor.
8.2
Maymunların zeka gelişimlerini incelemekte olan bir bilimadamı, çeşitli deneyler ile insanlarda ki hastalıklara çare ararken işler tam tersine dönüyor ve maymunların dönemi başlıyor.
8.8
Bir zaman makinası ile geçmişe giden ikili şimdi de 2015'e dönüyor doğmamış bir çocuğa yardım edebilmek için. Fakat, bunu yaparken zamanın düzeni biraz bozulacaktır.
7.3
Bilim araştırmaları yapan genç, ışınlanma makinesini icat etmiştir. Bunun sayesinde bir ödül kazanır. Bu icadı bir gece denemeyi düşünen gençler beklenmedik bir sonuç ile karşılaşırlar.
8.5
Evrim (2014)
8.4
Bir değirmenci ölmeden önce oğluna bir kedi miras bırakır. Fakat bu kedi sihirli çizmeler giyen ve konuşan bir kedidir. Bu hınzır ve sevimli kedi, değirmencinin oğlunun Prenses ile evlenmesine yardımcı olacaktır.
7.8
Gizemli bir harita, jeobilimci bir profesör ve birlikte çalışmakta olduğu yeğeni Axel'in harika deneyimler ile yapacağı yolculukları
7.2
Yeşil Dev (2003)
7.0
Deney (2009)
8.5
Deney (2001)
9.2
7.2
7.8
6.5
Kasırga (1996)
6.5
7.3
Aziz (1997)
8.0
8.4
Hawaizaada (2015)
8.2

Yabancı Bilim Filmleri

En iyi yabancı yapım Bilim filmleri listelenmektedir.

Yerli Bilim Filmleri

En iyi yerli yapım Bilim filmleri listelenmektedir.
Bilim Filmleri
Bilim filmleri, Evrendeki tüm olay ve olguları, insanoğlunun üzerindeki etkisini ve gelişimini anlatan film türüdür. Bilimin gelişimini ve insanoğlunun yapabileceklerini görsel bir şölen eşliğinde bu filmlerde bulabilirsiniz.