up
ara
ÜYELER
DİĞER

Yeni Biyografi Filmleri

Son yıllarda yayına girmiş en yeni Biyografi filmleri listelenmiştir.
9.3
Dangal (2016)
Film, iki ünlü kadın güreşçinin gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. İyi bir güreşçi olan Mahavir Singh, hiç oğlu olmadığı için kızlarından ikisini güreşlere hazırlamaya karar verir. Böylece iki kız kardeş, Babita Kumari ve Geeta Phogat, hızla yükselerek Hindistan'ın milli güreşçileri olurlar.
8.3
Spotlight (2015)
Kilisede gerçekleşen bir taciz ve bu tacizi araştıran gazetecileri konu alıyor.
9.1
Bir erkek olan Einar’ın kendini kadın gibi hissetmesi ve cinsiyet değiştirme ameliyatı olmak istemesini konu almıştır.
7.8
Soğuk Savaş sırasında, Amerikalı bir pilot Sovyetler tarafından tutsak edilir. Pilotu kurtarmak için görevlendirilen avukat James B. Donovan, kendisini bir anda Amerika ile Sovyetler arasında gerçekleşen bir pazarlığın ortasında bulur.
8.8
Müslüm (2018)
Arabesk müziğin efsane isimlerinden Müslüm Gürses'in hayatını anlatan biyografi filmi. Film, Müslüm Gürses'in Adana Halkevi'ndeki ustası Limoncu Ali'den aldığı müzik ve hayat eğitimini, eşi Muhterem Nur'un hayatında nasıl rol oynadığını konu alıyor. Senaryosunu Hakan Günday'ın yazdığı filmin baş rollerini ise Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor paylaşıyor
8.1
Başrollünde oyuncu Ben Kingsley yer aldığı, yönetmenliğini Robert Zemeckis üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Macera, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tehlikeli Yürüyüş isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Bir adam düşünün; orduya katılmak için can atan ama silah kullanmayı ve insan öldürmeyi reddeden bir adam... Adı Medic Desmond T. Doss. İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Amerikan Ordusu'na katılarak Okinawa Savaşı'nda görev alır. Bir tek kurşun bile sıkmamaya kararlı olan bu kahraman adamın yalnızca bir hedefi vardır; kurtarabildiği kadar insan kurtarmak.
9.1
Hidden Figures, Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson adında 3 siyahi kökenli kadının hayatını anlatıyor. Oldukça zeki olan bu 3 kadın, uzay bilimleri konusundaki yüksek becerileri sayesinde NASA’nın gelmiş geçmiş en büyük operasyonlarından birinde önemli rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ve tüm dünyayı heyecanlandıran ilk astronotun başarısının ardında bu üç zeki bilim kadını vardır.
7.6
Joy (2015)
Üç çocuğu ile birlikte, hayatına yeniden yön vermek isteyen bir annenin hikayesi anlatılmaktadır.
9.5
Film, 60'lı yılların sonunda Londra'da kurulan efsanevi müzik grubu Queen'in sembol ismi Freddie Mercury'i ve grubun Live Aid konserine kadar ilerleyen sürecini anlatıyor.
8.6
Çıkacağı uzun yolculuk için kendisiyle şehir şehir gezebilecek bir şoför arayan bir müzisyen ve şoförünün başından geçenleri anlatıyor.
9.5
Ahmet Katıksız'ın yönetmenliğini yaptığı Şampiyon filminin başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç yer alıyor. Filmde jokey Halis Karataş ve bir döneme damga vurduğu yarış atı Bold Pilot'un hikayesi anlatılıyor.
8.7
Sully (2016)
Film, 2009 yılında, uçuş sırasında bir kaz sürüsüne çarparak arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri'ne indirerek yolcuların hayatını kurtaran kahraman pilot Chesley Sullenberger'in (Sully) hayatını anlatmaktadır. Sully, halk ve kamuoyu tarafından kahraman olarak görülse de bazı yetkililer tarafından suçlanır. Bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılan Sully, işini ve itibarını kaybetme riskiyle karşılaşır.
7.6
Ip Man 3 (2015)
Ip Man, 1950’lerin sonlarında küçük oğlu ve karısıyla beraber sakin bir hayat sürdürmektedir. Ancak, Frank adında Amerikalı bir çete lideri, mahalledeki mülkleri ele geçirmeye başlayınca herkesin huzuru kaçar. Bunun üzerine Ip Man ve öğrencileri, mahalleyi korumak için Frank’e karşı bir mücadele başlatırlar. Öfkelenen çete üyelerinin, içlerinde Ip Man’in oğlunun da bulunduğu bir grup öğrenciyi kaçırmasıyla işler iyice kızışır.
9.5
Dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh’un hayatını ve gizemli ölümünü konu alan uzun metrajlı animasyon filmidir. Film 100 ressamın çizdiği yağlıboya tablolarının art arda eklenerek birer saniyelik görüntüler elde edilmesiyle yaratılmıştır.
8.1
Snowden (2016)
Amerikan hükümeti, güvenlik tedbiri olarak vatandaşların tüm özel bilgilerine sınırsız erişim sağlamaktadır. Bunların arasında sosyal medya hesapları, özel mesajlar, fotoğraflar, banka hesap bilgileri, vs. bulunmaktadır. Edward Snowden adında eski bir CIA çalışanı, tüm bunlardan haberdar olur ve dünyaya duyurur. Bunun üzerine Snowden önce vatan haini, ardından kahraman ilan edilecektir.
8.7
Bir matematik dehası olan Ramanujan fakir bir ailenin çocuğudur. Matematik çalışmalarını Cambridge üniversitesine gönderir ve bir profesörün dikkatini çeker. Davet üzerine İngiltere'ye giden genç dahi orada bir çok zorlukla ve yabancı olduğu için dışlanmalarla karşılaşacaktır.
9.0
Somuncu Baba'nın hayat hikayesi Aksaray Belediyesi yardımı ile anlatılmaktadır.
8.2
Efsane (2015)
Başrollünde oyuncu Chazz Palminteri yer aldığı, yönetmenliğini Brian Helgeland üstlendiği film Gerilim türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gerilim, Suç türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Efsane isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Çiçero (2019)
Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünde yer aldığı yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı Çiçero filmi 2.Dünya Savaşı sırasında Çiçero kod adlı bir ajanın (Elyesa Bazna) hikayesini konu ediniyor.
7.5
Başrollünde oyuncu Joel Edgerton yer aldığı, yönetmenliğini Barry Levinson üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kara Düzen isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Amy (2015)
Başrollünde oyuncu Beyoncé Knowles yer aldığı, yönetmenliğini Asif Kapadia üstlendiği film Müzik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Müzik, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Amy isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.4
Steve Jobs (2015)
Başrollünde oyuncu Seth Rogen yer aldığı, yönetmenliğini Danny Boyle üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Steve Jobs isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Anthropoid (2016)
Gerçek bir hikayeye dayanan film, Reinhard Heydrich adında bir SS generaline düzenlenen suikasti ele alıyor. 1941'in sonlarında Çekoslavakya Almanya'nın kontrolündeyken, Reinhard Heydrich, Avrupa'da Yahudi bırakmamayı hedefleyen Nihai Çözüm projesini yönetmektedir. Bu sırada iki gizli ajan, Anthropoid Operasyonu ile Heydrich'i öldürmeleri için görevlendirilir.
6.7
Şampiyonluğu bulunan Savaş Türkyılmaz’ın boksörlük macerasının anlatıldığı filmdir.
7.9
Ben, Tonya (2017)
90'lı yılların başarılı artistik buz patencisi Tonya Harding'in hayatını konu edinen biyografik filmdir. Başından kötü bir evlilik geçen Tonya'nın geçmişi peşini bırakmayacak ve zor günler geçirmesine sebep olacaktır.
8.2
Filmde kayakla atlama sporcusu olan Eddie the Eagle’nin hayatı konu edinmiştir.
8.3
Race (2016)
Gerçek bir yaşam öyküsünü konu alan filmde, olimpiyatlarda altın madalya sahibi olan başarılı sporcu Jesse Owens'ın hayatı anlatılmaktadır.
7.6
2017'nin aksiyon filmlerinden olan American Made, 1980'li yıllarda Pablo Escobar için uyuşturucu kaçakçılığı yapan ve aynı zamanda CIA adına silah taşımacılığı yapan ünlü pilot Barry Seal'in gerçek yaşam öyküsünden uyarlanmıştır.
7.4
Ronaldo (2015)
Başrollünde oyuncu David Morrissey yer aldığı, yönetmenliğini Anthony Wonke üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Spor türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ronaldo isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Başrollünde oyuncu Brian Smith yer aldığı, yönetmenliğini Dan Fogelman üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Müzik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Danny Collins isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Olimpiyatta aldığı başarısızlıktan sonra kayak sporunu bırakıp Hollywood’un elit insanları için sekiz yıl boyunca yüksek bahisli poker oyunları organize eden Molly Bloom isimli bir kadının gerçek yaşam öyküsünün anlatıldığı film.
7.8
Film, Abraham Lincoln döneminde yaşanan iç savaş yıllarını anlatmaktadır. Bu yıllarda Güneyde çiftçilik yapmakta olan Newton Knight, savaşın olumsuz etkilerinden bıkmıştır. Kendisi gibi düşünen diğer çiftçiler, köleler ve firarilerle birlikte Güney Konfederasyonu'ndan ayrılarak Mississippi'de bağımsız bir devlet kurmaya karar verir. Ancak hükümet, bu isyanı bastırmak için elinden geleni yapar.
8.6
Başrollünde oyuncu Caroline Goodall yer aldığı, yönetmenliğini Roger Spottiswoode üstlendiği film Gerçek Hayat Hikayesi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gerçek Hayat Hikayesi, Kedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden A Street Cat Named Bob isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan film, İkinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yıllarda bir hayvanat bahçesini işletmeye çalışan bir çiftin savaş dönemi yaşadıkları zorluklara odaklanıyor. Nazi işgalinin başlamasının ardından kapatılan hayvanat bahçesi, bu defa Nazilerden saklanmaya çalışan Yahudilere ev sahipliği yapacak.
8.1
Dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcu Pele'nin 17 yaşındayken attığı bir gol sayesinde, Brezilya, 1958 yılında ilk Dünya Kupasını kazanmış oldu. O günden sonra Pele'nin hayatı bir anda değişti. Filmde, Pele'nin ünlü olmadan önceki yoksul hayatını ve nasıl büyük bir futbolcuya dönüştüğünün hikayesini izleyeceğiz.
8.1
Jackie (2016)
20 Ocak 2017'de vizyona giren film, 1963 John F. Kennedy suikastinin ardından eşi Jacqueline Kennedy'nin yaşadığı zor sürece odaklanıyor. Jacqueline Kennedy (Jackie), tüm halkın gözü onun üstündeyken bir yandan kocasının tarihi mirasına sahip çıkmak, bir yandan çocuklarını koruyup kollamak, bir yandan da zorluklara karşı göğüs gerip güçlü bir duruş sergilemek zorunda kalır.
5.9
7.yy'da Mekke'de geçen film, son peygamber Hz. Muhammed’in çocukluğunu ve o dönemde Mekke’de yaşanan olayları anlatıyor. Hz. Amine'nin Hz. Muhammed’e hamile olduğu dönemde halk, Abraha’nın fil ordusuyla Mekke'ye gelişinden tedirgin olup dağa kaçar. Hz. Amine ise diğerleri gibi kaçıp saklanmaz. Abraha, şehri ele geçirmek istediği sırada mucizevi olaylar yaşanır ve tüm ordu yok olur. Bu olaydan bir ay sonra insanlığın kaderini değiştirecek olan Hz. Muhammed dünyaya gelir.
8.4
Başrollünde oyuncu Paul Giamatti yer aldığı, yönetmenliğini F. Gary Gray üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Müzik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Straight Outta Compton isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Film, Karl Marx ile Friedrich Engels'ın tanışma hikayelerini ve gençlik yıllarını ele alıyor. Paris'e sürgüne gönderilen Marx, burada Friedrich Engels ile tanışır ve beraber komünizmin ve işçi hareketinin temellerini atarlar.
9.1
The Post (2017)
Başrollünde oyuncu Tom Hanks yer aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Post isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.1
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Bryan Singer üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bohemian Rapsody isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
4.9
Reis (2016)
Film, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat hikayesini ele alıyor. Filmdeki olaylar Adnan Menderes'in idam haberinin alınmasından itibaren başlıyor ve Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluğundan belediye başkanlığına kadar uzanarak, dönemin olaylarına ışık tutuyor.
6.7
Yirminci yüzyıl başlarında İngiliz İmparatorluğu adına kaşif, gezgin, arkeolog, kartograf ve bir yazar siyasi ateşe olarak görev alırlar. Modern Ürdün ve Irak devletlerinin kurulması ve ilk krallarının belirlenmesi için yardımcı olmuş bir kadın olan Gertrude Bell'in biyografisi.
9.3
Başrollünde oyuncu Jamie Lee Curtis yer aldığı, yönetmenliğini Sean McNamara üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Dostluk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Spare Parts isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Trumbo (2015)
Başrollünde oyuncu John Goodman yer aldığı, yönetmenliğini Jay Roach üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Trumbo isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Film, 1868-1944 yılları arasında yaşamış olan opera sanatçısı Florence Foster Jenkins'in gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. Florence, babasından kalan miras sayesinde oldukça zengin olan, müziğe tutkuyla bağlı bir kadındır. En büyük hayali opera şarkıcısı olmaktır. Ancak hem sesi çok kötüdür, hem de müzik kulağı epey zayıftır. Buna rağmen hevesini kaybetmez. Eşinin ve piyanistinin de desteğiyle hayallerine ulaşmak için çalışmalara başlar.
6.2
Konusunu 1969 yılında Ay'a adım atan Neil Armstrong'un Apollo 11 görevinden ve görev sırasında yaşadıklarından alan filmin yönetmeliğini Damien Chazelle, baş rollerini ise Ryan Gosling ve Claire Foy üstleniyor.
8.4
Tarihi/biyografik türündeki filmde, İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasının ardından göreve gelen Winston Churchill'in, Nazi Almanyası karşısında tutunacağı tavrı ve bu süreçte yaşanan olayları izliyoruz.
7.4
Pes Etme (2017)
Başrollünde oyuncu Jake Gyllenhaal yer aldığı, yönetmenliğini David Gordon Green üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Pes Etme isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!