up
ara

Yabancı Cinayet Filmleri

Neokur puanlarına göre en iyi yabancı Cinayet filmleri listelenmiştir.
8.7
Yedi (1995)
Başrollerini Brad Pitt ile Morgan Freeman'ın paylaştığı 1995 yapımı psikolojik gerilim filmi, kendisini yedi ölümcül günahı işleyenleri öldürmeye adamış olan bir seri katilin peşindeki iki dedektifin başından geçenleri anlatıyor.
9.4
8.0
Son Durak (2000)
Bir grup lise arkadaşı Paris'e gideceklerdir fakat içlerinden biri uçağın düşeceğini görerek grubu gitmekten vazgeçirir. Gidecekleri uçak düşmesine ve bu grup kurtulmasına rağmen yinede ölüm sırayla onları bulur.
8.3
Gelecekte özel bir polis grubu suçları henüz işlenmeden önce tespit edebilen bir teknolojiye sahiptir. John Anderton bu ekibin başıdır ve gelecekte kendisinin de karıştığı bir cinayet tespit etmesiyle olaylar gelişir.
7.8
Çocuklularındaki şekerden ev sendromunu atlatan Hansel Ve Gretel kardeşler 15 yıl sonra iyi bir cadı avcısı olmuşlardır. Artık büyücü kadınların başını bulma zamanı gelmiştir. Kanlı Ay esnasında bir çok çocuk kurban edilecektir ve ikilinin bunu önlemesi gerekmektedir.
8.9
8.6
Hayalet (1990)
8.0
Esrarengiz bir şekilde ölmeye başlayan insanların niçin öldüklerini araştırmak üzere bir polis bölgeye gider. Yöre halkı, cinayetleri bir hayalerin işlediğine inanmaktadır.
8.2
Kimlik (2003)
8.4
7.5
Halka 2 (2005)
7.7
Bir kaza sonucu yüzü tanınmaz hale gelen yakışıklı ve zengin bir adamın sevdiği kadınla birilkte olabilmek uğruna deneysel teknolojilere başvurması konu alınmaktadır. 1997 yılında ispanya’da büyük ses getiren “abre los ojos” (aç gözünü) adlı yapımın amerikan versiyonudur.
7.6
8.2
Arınma saati başlamadan önce arkadaş olan gençlerin kendilerine o gece için güvenli bir yer bulmalarını ve o gece yaşananları anlatmaktadır.
7.9
2017'de vizyona giren ABD yapımı gerilim-korku filmi Happy Death Day, bir ölüm döngünüsün içinde sıkışıp kalan genç bir üniversite öğrencisinin yaşadıklarını ele alıyor.
7.3
Trendeki Kız kitabından sinemaya uyarlanan film, işsiz ve alkolik olan bir kadının hayatına odaklanıyor. Genç kadın, her gün tren yolculuğu yaparak insanları gözlemlerken mutlu bir çift dikkatini çeker. O günden sonra çifti daha yakından izlemeye başlar. Bir gün, mükemmel bulduğu çiftteki kadının cinayete kurban gittiğini öğrenir ve cinayeti çözmek için ipuçlarının peşine düşer.
8.1
7.8
Uykusuz (2002)
8.1
Göz (2013)
/ 6