up
ara
ÜYELER
DİĞER

Felsefe Filmleri

Yeni Felsefe Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Felsefe filmleri listelenmektedir.

En İyi Felsefe Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Felsefe filmleri listelenmektedir.
8.9
Matrix (1999)
Gündüzleri yazılımcı, geceleri ise bir hacker olan Neo uzun süredir arayışta olduğu gizli bir örgüt liderinden hayatın asıl gerçeklerini öğrenir ve otoriteye karşı verilen savaşa katılır.
8.6
Neo ve diğer isyancı komutanlar 250.000 sondanın 72 saat içinde Zion'a ulaşacağı ve tüm halkı yokedeceğini farkeder. Aynı sırada Neo Trinity'i rüyalarında sürekli gördüğü karanlık sondan nasıl kurtaracağını düşünmektedir.
7.3
Mustafa Ali, medeniyetten uzak bir koyda tek başına yabani bir hayat sürdüren bir adamdır. Bir gün zengin bir iş adamı bu koyu satın almak ister, ancak küçümsediği Mustafa Ali hiç de tahmin ettiği gibi bilgisiz bir adam değildir.
8.7
İnsanlığın son kalesi Zion makinelerin işgaline karşı hayatta kalmaya çalışırken Neo da Ajan Smith ile mücadele etmek zorundadır.
9.2
Agora (2009)
Film, matematikçi, filozof ve astronom olarak bilinen İskenderiyeli Hypatia'nın hayat hikayesini anlatmaktadır.
7.4
Son Umut (2006)
Başrollünde oyuncu Julianne Moore yer aldığı, yönetmenliğini Alfonso Cuarón üstlendiği film Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Bilim Kurgu, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Son Umut isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Başrollünde oyuncu Katheryn Winnick yer aldığı, yönetmenliğini Pinchas Perry üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Felsefe türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Nietzsche Ağladığında isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.2
Skhizein (2008)
Başrollünde oyuncu Julien Boisselier yer aldığı, yönetmenliğini Jérémy Clapin üstlendiği film Anime türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Anime, Ruhani Varlık, Kötü Ruh türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Skhizein isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.4
Başrollünde oyuncu Ethan Hawke yer aldığı, yönetmenliğini Richard Linklater üstlendiği film Animasyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Animasyon, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Hayata Uyanmak isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Başrollünde oyuncu Slavoj Zizek yer aldığı, yönetmenliğini Sophie Fiennes üstlendiği film Sistem Eleştirisi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Sistem Eleştirisi , Felsefe türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sapığın İdeoloji Rehberi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Yabancı Felsefe Filmleri

En iyi yabancı yapım Felsefe filmleri listelenmektedir.

Yerli Felsefe Filmleri

En iyi yerli yapım Felsefe filmleri listelenmektedir.