up
ara

Fransız Filmleri

Yeni Fransız Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Fransız filmleri listelenmektedir.

En İyi Fransız Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Fransız filmleri listelenmektedir.
8.7
Amelie (2001)
Amelie, Paris'te yaşayan saf ve masum bir kızdır. Kendini başkalarına yardım etmeye adayan Amelie, bir gün aşkı keşfeder.
7.4
Kumsal (2000)
Başrollünde oyuncu Leonardo DiCaprio yer aldığı, yönetmenliğini Danny Boyle üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor.Macera, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kumsal isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Ortasınıf bir yaşamı olan Fransız bir kızın cinsel fanteziler peşinde koşarken fahişelik batağına düşmesi ve kendisini o bataktan kurtarmaya çalışması anlatılmaktadır.
8.2
Aşk (2012)
Başrollünde oyuncu Isabelle Huppert yer aldığı, yönetmenliğini Michael Haneke üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşk isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Başrollünde oyuncu Vincent Cassel yer aldığı, yönetmenliğini Luc Besson üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Jeanne D'arc isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Başrollünde oyuncu Françoise Fabian yer aldığı, yönetmenliğini Eric Rohmer üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Fransız türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Maud'la Bir Gece isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Başrollünde oyuncu Audrey Tautou yer aldığı, yönetmenliğini Laurent Firode üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Fransız türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bir Kelebeğin Kanat Çırpışı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Başrollünde oyuncu Daniel Ceccaldi yer aldığı, yönetmenliğini Eric Rohmer üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Aşk türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Öğleden Sonra Aşk isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
The Suitor (1962)
Başrollünde oyuncu Pierre Etaix yer aldığı, yönetmenliğini Pierre Etaix üstlendiği film Fransız türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Fransız, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Suitor isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Marcel Allain’in popüler Fantom novellalarının yönetmen Louis Feuillade tarafından beyaz ekrana aktarılmış filmleri olan Fantomas serisi 1. Dünya savaşı öncesi oldukça popüler oldu ve casusluk, dedektiflik filmlerinin en gözdesi haline geliverdi. Dedektif Juve ve peşinde olduğu suçlu Fantomasın maceraları..
7.0
Başrollünde oyuncu Nicole Calfan yer aldığı, yönetmenliğini Pierre Etaix üstlendiği film Fransız türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Fransız, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Le Grand Amour isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini Jeanloup Felicioli üstlendiği film Animasyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Animasyon, Fransız türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Une Vie De Chat isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Antoine tanınmış bir bestecidir. İş için gittiği Hindistan’da bir yemeğe davet edilir. Yemekte Fransız büyükelçisinin karısı ile tanışır. Tanışmanın ardından ikili bir yolculuğa çıkar. Yolculuk sırasında ilişkileri karmaşıklaşmaya başlar.
7.0
Vampyr (1932)
Sorunlu bir akla sahip genç, taşrada dolaşmaya çıkar; ve gerçek dışı, doğaüstü güçlerin saldırısına uğraması işten bile değildir.
7.0
Baskıcı bir patronu olan yayın kuruluşu çalışanları, patronun ortadan kaybolması ile işin başına geçerler lakin patronun tekrar ortaya çıkması ile işler karışacaktır...
7.0
Başrollünde oyuncu Christian Clavier yer aldığı, yönetmenliğini Philippe de Chauveron üstlendiği film Fransız türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Fransız, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sürpriz Damatlar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Rene Clement yürek burkan bu filminde, Nazi hava saldırılarından dolayı yetim kalan bir Fransız kız çocuğu ve arkadaşlık kurduğu çiftçi çocuğunun ölümü algılayışını ve savaşın ruhlardaki tahribini gözler önüne sermekte.
8.0
Satirik belgesellerin ilki olan Les maitres fous’da yönetmen Jean Rouch'un kamerası Batı Afrika’da dini bir akım olan Hauka’ya odaklanıyor. Kolonyalizme tepki olarak ortaya çıktığı düşünülen bu akımda, kolonistler egzajere edilerek yansılanmakta, kurban sunuları, çılgınca danslar, ilahiler içermektedir
7.0
Aşırı gerçekçiliğin ilk örneklerinden olan film, Paris’in kenar mahallelerindeki sükûnî doğal yaşamı ve ona kontrast olan bir mezbahadaki acımasız gaddar durumu şiirsel bir şekilde gözler önüne getirmekte.
7.0
Mauprat (1926)
Gothic novelleri, Orta Çağ romansı, tarihsel veya dedektiflik romanları gibi birçok tarz ve türlerden esinlenin George Sand’ın diğer kitapları gibi Mauprat da aynı şemada ilerler. Jean Epstein uyarlaması bu filmde; Fransız devrimi öncesi, aristokratlar tarafından yetiştirilen yetim Mauprat öyküsünü izlemekteyiz.

Yabancı Fransız Filmleri

En iyi yabancı yapım Fransız filmleri listelenmektedir.

Yerli Fransız Filmleri

En iyi yerli yapım Fransız filmleri listelenmektedir.