up
ara
ÜYELER
DİĞER

İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Yeni İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni İkinci Dünya Savaşı filmleri listelenmektedir.

En İyi İkinci Dünya Savaşı Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi İkinci Dünya Savaşı filmleri listelenmektedir.
9.3
Koş Forrest Koş! filmde en sık duyulan sözdür. Zeka seviyesi bir hayli düşük olsa da fiziksel olarak çok sağlam olan Forrest içimizi ısıtacak olaylar yaşar. Son derece saf ve iyi niyetli olduğu için de bir çok olayla başetmek zorunda kalacaktır.
9.4
Piyanist (2002)
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda, Wladyslaw Szpilman adlı Polonyalı bir piyanist, Nazi kampına gitmekten kurtulmanın bir yolunu bulur. Ancak hayatta kalabilmek için zor bir mücadele vermesi gerekecektir.
9.5
İkinci Dünya Savaşının birkaç yıl öncesinde, Guido, güzel bir kadın olan öğretmen Dora ile evlendiğinde başlar tüm masal ve bir oğulları olur. Alman'ların İtalya'yı istila etmesine kadar sürer mutlu yaşamları. Esir kampına düşen Guido, olanları oğluna bir oyun olarak anlatacaktır.
8.6
Dört oğlunu birden İkinci Dünya Savaşı'na gönderen bir annenin yalnızca bir oğlu hayatta kalmayı başarır. Bunun üzerine Amerikan ordusu, bu yaslı kadının dördüncü oğlu olan James Ryan'ı hayatta tutmak ve annesine kavuşturmak için büyük bir operasyon başlatır.
8.5
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Liesel adındaki küçük bir kız çocuğu Almanya'da bir aile tarafından evlatlık olarak alınır. Max adındaki bir Yahudi, Liesel ve ailesinin yanına sığınır. Liesel, Max sayesinde okumayı öğrenir ve kitaplara karşı büyük bir sevgi beslemeye başlar.
8.7
Fury (2014)
İkinci Dünya Savaşı sırasında bir tank komutanı ve beş kişilik ekibinin düşman ile yüzleşmesini konu alan filmde ekibe yeni katılan çaylak asker ile komutan (Brad Pitt) arasında gelişen ilişki anlatılıyor.
8.6
Okuyucu (2008)
Başrollünde oyuncu Ralph Fiennes yer aldığı, yönetmenliğini Stephen Daldry üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Okuyucu isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Amerikan ordusunda pilot olan Rafe ve Danny, çocukluk yıllarından beri uçaklara ilgi duyan iki sıkı dosttur. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere'de Nazilere karşı savaşacak olan pilotlar arandığını duyan iki yakın arkadaş gönüllü olarak savaşa giderler.
8.7
Shosanna, ailesini savaşta kaybettikten sonra Paris'e giderek yeni bir hayata başlar. Bu sırada yahudi Teğmen Raine, kendi ordusunu Almanlara karşı örgütlemektedir. Planlarını gerçekleştirebilmek için aslında gizli bir ajan olan sinema oyuncusu Bridget Von Hammersmark'tan yardım istemeye karar verir. Böylece Shosanna, Teğmen Raine ve Bridget'in yolları Shosanna'nın işlettiği bir sinema salonunda kesişir.
9.0
Birçok cephede Nazilere karşı savaşı kaybeden Rusya ve Stalingrad'ta süren savaşın önemi ile iki keskin nişancının birbirleri ile düellosunu izleyeceğiz.
8.8
Çöküş (2004)
Stalingrad cephesinin çöküşünden sonra Alman geri çekilmesi başlamış, Kızıl Ordu Berlin'e sınırına kadar dayanmıştır. Hİtler'in son günlerinden intiharına kadar geçen süredeki olayların anlatıldığı film, gerçekten yaşanmış olaylara dayanmaktadır.
9.4
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda babaları donanmaya katılan, anneleri ise bir saldırıda ölen iki küçük kardeş, teyzelerinin evine taşınırlar. Teyzelerinden umdukları muameleyi görmeyen kardeşleri zor bir hayat beklemektedir.
8.1
Başrollünde oyuncu Thomas Kretschmann yer aldığı, yönetmenliğini Bryan Singer üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Operasyon Valkyrie isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Kırımlı (2014)
Başrollünde oyuncu Murat Yıldırım yer aldığı, yönetmenliğini Burak Arlıel üstlendiği film Aksiyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Aksiyon, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kırımlı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Başrollünde oyuncu Uğur Polat yer aldığı, yönetmenliğini Biket İlhan üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Biyografi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Anthropoid (2016)
Gerçek bir hikayeye dayanan film, Reinhard Heydrich adında bir SS generaline düzenlenen suikasti ele alıyor. 1941'in sonlarında Çekoslavakya Almanya'nın kontrolündeyken, Reinhard Heydrich, Avrupa'da Yahudi bırakmamayı hedefleyen Nihai Çözüm projesini yönetmektedir. Bu sırada iki gizli ajan, Anthropoid Operasyonu ile Heydrich'i öldürmeleri için görevlendirilir.
7.5
Başrollünde oyuncu Adrien Brody yer aldığı, yönetmenliğini Terrence Malick üstlendiği film Savaş türünde izleyicisini bekliyor.Savaş, İkinci Dünya Savaşı türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden İnce Kırmızı Hat isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Başrollünde oyuncu Ulrich Tukur yer aldığı, yönetmenliğini Philipp Stölzl üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Spor türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kuzey Yamacı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.3
Başrollünde oyuncu Alec Guinness yer aldığı, yönetmenliğini David Lean üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kwai Köprüsü isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.8
Başrollünde oyuncu Adolf Hitler yer aldığı, yönetmenliğini Alain Resnais üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Korku, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gece Ve Sis isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!

Yabancı İkinci Dünya Savaşı Filmleri

En iyi yabancı yapım İkinci Dünya Savaşı filmleri listelenmektedir.

Yerli İkinci Dünya Savaşı Filmleri

En iyi yerli yapım İkinci Dünya Savaşı filmleri listelenmektedir.