up
ara

İslam Filmleri

Yeni İslam Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni İslam filmleri listelenmektedir.

En İyi İslam Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi İslam filmleri listelenmektedir.
8.9
Çağrı (1977)
Hz.Muhammed ve Hz. Hamza’nın Mekke’de yaşanan kötülüklerin son bulması için çabalamaları ve Hz.Muhammed’in Mekkelileri İslamiyet’e davet etmesi anlatılmaktadır.
8.5
Camide işlenen bir cinayetle başlayan filmde imam Selam Bulut suçun üstüne kalmaması için polisten ayrı olarak cinayeti çözmeye çalışır. Konuyu deştikçe, ipuçlarını takip ettikçe beklenmedik olaylar çıkar. Film ilerledikçe Selman Bulut'un da o bildiğimiz imamlardan olmadığını anlıyoruz.
8.9
Persepolis (2007)
Şah iktidarının düşüşüyle içlerinde demokrasi umutları yeşeren İran halkı hayal kırıklığı yaşayacaktır. Şimdi de mollaların zamanı başlamıştır.
7.5
Takva (2006)
9.2
Malcolm X (1992)
5.9
7.yy'da Mekke'de geçen film, son peygamber Hz. Muhammed’in çocukluğunu ve o dönemde Mekke’de yaşanan olayları anlatıyor. Hz. Amine'nin Hz. Muhammed’e hamile olduğu dönemde halk, Abraha’nın fil ordusuyla Mekke'ye gelişinden tedirgin olup dağa kaçar. Hz. Amine ise diğerleri gibi kaçıp saklanmaz. Abraha, şehri ele geçirmek istediği sırada mucizevi olaylar yaşanır ve tüm ordu yok olur. Bu olaydan bir ay sonra insanlığın kaderini değiştirecek olan Hz. Muhammed dünyaya gelir.
9.4
9.1
8.7
Kertenkele (2004)
6.7
6.5
6.0
Ayin (2013)

Yabancı İslam Filmleri

En iyi yabancı yapım İslam filmleri listelenmektedir.

Yerli İslam Filmleri

En iyi yerli yapım İslam filmleri listelenmektedir.