up
ara

Korku Filmleri

Yeni Korku Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Korku filmleri listelenmektedir.

En İyi Korku Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Korku filmleri listelenmektedir.
8.9
Ölü insanların ruhlarıyla iletişime geçen bir çocuğun psikolojisini ve başından geçenleri anlatan bir film.
8.0
Testere (2004)
Birbirine yabancı olan iki adam pis bir banyoda uyanır. Oraya nasıl geldiklerini hatırlamazlar ancak daha sonra psikopat bir katilin oluşturduğu bir ölüm oyununun piyonları olduklarını anlarlar.
7.7
Halka (2002)
Ortalarda dolaşan esrarengiz bir video kasetini izleyen herkes 7 gün içinde ölmektedir. Rachel Keller adında bir gazeteci, ölen 4 genç hakkında araştırma yaparken videoyu izler ve video biter bitmez çalan telefondaki ses kendisine 7 günü kaldığını söyler. Rachel'ın bu video kasetin sırrını çözebilmesi için sadece 7 günü vardır.
8.4
Gerçek ötesi güçler konusunda uzmanlaşmış Ed ve Lorraine Warren yaşadıkları çiftlik evinde kötü güçler tarafından kıskaca alınmış bir aileye yardım etmek için harekete geçer.
8.4
Karısının anıden ortadan kaybolması sonucunda kendisini birden şüpheli konumunda bulan Nick basının ilgisini üzerine çeker ve karısını öldürdüğü şüpheleri yoğunlaşmaktadır.
8.0
Son Durak (2000)
Bir grup lise arkadaşı Paris'e gideceklerdir fakat içlerinden biri uçağın düşeceğini görerek grubu gitmekten vazgeçirir. Gidecekleri uçak düşmesine ve bu grup kurtulmasına rağmen yinede ölüm sırayla onları bulur.
7.7
Başrollünde oyuncu Brendan Fraser yer aldığı, yönetmenliğini Stephen Sommers üstlendiği film Yabancı türünde izleyicisini bekliyor.Yabancı , Gizem türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mumya Dönüyor isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.1
Çocuklarını henüz doğmadan kaybeden acılı bir çift, yaşadıkları kasabanın yetimhanesinden küçük bir kız çocuğu evlat edinirler. Esther adındaki bu sevimli kız aslında göründüğü kadar iyi niyetli biri değildir. Esther'in kötü yüzünü ilk olarak üvey annesi Kate fark eder. Ancak ne kocası ne de diğerleri Kate'e bir türlü inanmazlar.
8.5
Diğerleri (2001)
Güneş ışığına duyarlı 2 çocuğu ile karanlık bir evde yaşayan bir kadın evinde hayaletler olduğuna inanmaktadır. Kadının kendini ve ailesini koruma ve işin asıl yüzünü öğrenme çabası anlatılmaktadır.
8.0
Başrollünde oyuncu Rose Byrne yer aldığı, yönetmenliğini James Wan üstlendiği film Gizem türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gizem, Korku türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ruhlar Bölgesi isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Split (2017)
Kişilik bölünmesini konu alan psikolojik gerilim filmi Split, sorunlu bir çocukluk dönemi geçirmiş olan ve bunun bir sonucu olarak bünyesinde 24 farklı karakter barındıran Kevin adındaki genç adamın hayatına odaklanıyor.
8.4
Cinnet (1980)
Jack Torrance, kış sezonunda kapalı olan bir otelin bakımını üstlenerek ailesiyle buraya taşınır. Jack’in oğlu, otelde doğaüstü varlıkların olduğunu hisseder ve ailesini buna inandırmaya çalışır. Çıkan bir kar fırtınası sonucu otelde mahsur kaldıklarında bu varlıklar Jack'i ele geçirir ve yavaş yavaş aklını kaybetmesine sebep olur.
6.3
Orta gelirli genç bir çift ücra bir kasabaya taşındıklarında evlerinde olağanüstü olaylar olduğunu fark ederler. Özellikle gece uyuduklarında veya uyumaya çalıştıklarında olan korkunç olayları gözlemlemeye başlarlar.
7.7
Testere 2 (2005)
Başrollünde oyuncu Donnie Wahlberg yer aldığı, yönetmenliğini Darren Lynn Bousman üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor.Korku, Gerilim türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Testere 2 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Serinin devamı olan bu filmde yine bir grup arkadaş tatile çıkar . Yolda kaza olacağını gören kişi arkadaşlarını bu kazadan kurtarsa da diğerlerinden kurtaramaz.
7.7
Başrollünde oyuncu Mary Elizabeth Winstead yer aldığı, yönetmenliğini James Wong üstlendiği film Gerilim türünde izleyicisini bekliyor.Gerilim, Ölüm türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Son Durak 3 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
Başrollünde oyuncu Drew Barrymore yer aldığı, yönetmenliğini Richard Kelly üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Bilim Kurgu türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Karanlık Yolculuk isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Testere 5 (2008)
Başrollünde oyuncu Tobin Bell yer aldığı, yönetmenliğini David Hackl üstlendiği film Korku türünde izleyicisini bekliyor.Korku, Gizem türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Testere 5 isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.2
1408 (2007)
Paranormal olaylar üzerine uzmanlaşmış bir yazar, Dolphin Hotel'in 1408 numaralı odasında tuhaf şeyler yaşandığını öğrenir ve odanın gizemini araştırmaya başlar.
7.7
Testere 3 (2006)
Bugüne kadar çekilmiş olan gerilim korku serilerinden en ünlüsü Testere'nin üçüncü filminde efsane katil Jigsaw ile yardımcısı Amanda, kurbanları için akıl almaz ölümcül tuzaklar kurmaya devam ediyor.

Yabancı Korku Filmleri

En iyi yabancı yapım Korku filmleri listelenmektedir.

Yerli Korku Filmleri

En iyi yerli yapım Korku filmleri listelenmektedir.
Korku Filmleri
Korku filmi, izleyicide korku, dehşet ve gerilim hissi uyandıran bir film türüdür. Korku filmi karakterleri bazen seri katiller ya da psikopat insanlardan oluşurken bazen ise şeytanlar, ruhlar, hayaletler, vampirler, zombiler, canavarlar gibi doğaüstü varlıklardan oluşur. Şiddet, kan, işkence, ölüm, cinayet gibi unsurlar korku filmlerinin temel unsurlarıdır. Korku filmi türünün ilk örnekleri genellikle korku edebiyatının kült eserlerinden etkilenmiştir. Çağdaş korku filmleri ise çoğunlukla paranormal olayları konu edinmektedir.