up
ara

Romantik Komedi Filmleri

Yeni Romantik Komedi Filmleri

Son zamanlarda vizyona girmiş en yeni Romantik Komedi filmleri listelenmektedir.

En İyi Romantik Komedi Filmleri

Gişede rekorlara imza atmış, çokça izleyiciye ulaşmış en iyi Romantik Komedi filmleri listelenmektedir.
8.7
Amelie (2001)
Amelie, Paris'te yaşayan saf ve masum bir kızdır. Kendini başkalarına yardım etmeye adayan Amelie, bir gün aşkı keşfeder.
8.1
Henry Roth, uzun ilişkiler yaşamaktan kaçınan çapkın bir adamdır. En büyük hayali tekneyle Alaska'ya gidip oradaki su altı yaşamını incelemektir. Ancak Henry'nin hayalleri, Hukilau Cafe adlı bir mekanda gördüğü kıza aşık olmasıyla değişir. Kısa bir süre sonra, Lucy'nin her günün sonunda hafızasını kaybetmesine sebep olan ender bir hastalığı olduğunu öğrenir.
7.8
Sıkıcı bir evlilikleri olan bir çift, rakip kurumlar tarafından birbirlerini öldürmeleri için kiralık katil olarak tutulurlar.
7.5
Karısı tarafından terk edildikten sonra akıl hastanesinde tedavi gören Pat, hastaneden çıktıktan sonra yaşamını düzene sokmayı ve karısını yeniden kazanmayı planlamaktadır. Ancak karşısına beklenmedik bir şekilde başka bir kadın çıkar.
8.9
Haydut Flynn Rider, Rapunzel tarafından rehin alınınca macera başlar.
7.2
Bir gün, New York'taki bir şirketin başarılı insan kaynakları sorumlusu olan Jamie ile Los Angeles'ta yaşayan sanat yönermeni Dylan'ın yolları kesişir. Ciddi ilişkilerden bıkan ikilinin arasında cinsellik üzerine kurulu, arkadaşlıktan öte bir ilişki başlar.
6.4
İş yaşamında mutsuz bir hayat süren Esra, patronunun baskısı altında çalışmaktadır. Sevgilisi de çekilmez bir kişidir. Bir gün hem işini hem de sevgilisinden ayrılır. Yaşamına dönmeyi ve hayatına yeniden yön vermeye karar verir. Bir reklam ajansında metin yazarı olarak işe başlar. Arkadaşı Didem ile yeni tanışacakları insanlar ile aşk dolu eğlenceli ilişkileri başlar. Metropol yaşamının, aşklarda ki, dostluklar üzerinde ki etkileri hiç de eskisi gibi değildir.
8.0
Abby ve Mike aynı TV programında ekip arkadaşı olarak çalışmaya başlarlar. Abby yeni tanıştığı bir adamla doğru iletişim kurabilmek için Mike'ın erkekler hakkında ipuçları verdiği programdan faydalanmaya başlar.
7.7
R adında bir zombi beslenmeye çıktığı sırada Julie ile karşılaşır. Julie'ye zarar veremez çünkü ona aşık olmuştur. Bu aşk sayesinde kalbi yeniden atmaya başlayan ve giderek iyileşmeye başlayan R, diğer tüm zombileri etkileyerek büyük bir değişim sürecinin başlamasını sağlar.
8.5
Nişanlısının ailesiyle birlikte Paris'e tatile giden bir senarist, kendisini her gece yarısında gizemli bir şekilde 1920'lerde bulur.
7.8
Kumanda (2006)
İşkolik bir mimar olan Micheal Newman zamanı durdurup hayatının farklı dönemlerine yolculuk edebildiği bir uzaktan kumanda bulur. Ancak işler karışacaktır.
7.7
Tom Hansen, Summer adında bir kıza ilk görüşte aşık olur. Ancak Summer aşka ve ilişkilere inanmamaktadır. Hayatının geri kalanını Summer ile geçirmek isteyen Tom'un önündeki engelleri aşması gerekmektedir.
7.4
Andrea Sachs, gazetecilik bölümünden yeni mezun olan kendi halinde sessiz sakin bir kızdır. Tek hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Ancak Runaway Dergisi'nin kendini beğenmiş ve acımasız yöneticisi Miranda Priestly'nin asistanı olur.
7.7
İnsanlar, ilişkilerin sığlığından uzaklaşıp evliliğin derin sularına doğru yüzmek isterken, karşı cinsten gelen işaretlerin birbirinden farklı anlamlarını çözmeye çalışıyorlar.
7.5
Teklif (2009)
Margaret hayatını kitap editörlüğü yapaak sürdürmektedir. Bir gün sınır dışı edilerek kendi ülkesi olan Kanada'ya gönderileceği haberini alır. Sınır dışı edilmekten kurtulabilmek için asistanı Andrew'i kendisiyle evlenmeye zorlar.
6.7
Ciddi ilişkilerin getirdiği sorumluluklardan ve dertlerden bıkan Emma ve Adam, duygusallığa yer olmayan, sadece cinselliğe dayalı bir ilişkiye başlarlar. Ancak bu ilişkiden daha fazla şey beklediklerini anlamaları uzun sürmez.
7.4
32 yaşına gelen Bridget, hayatını değiştirmeye karar verir ve bir günlük tutmaya başlar. Bir süre sonra aşık olduğu iki adamın arasında kalır. Bunlardan biri dürüst ve güvenilir bir adamken diğeri güvenilmez ancak çekici bir adamdır.
8.1
Dr. Hitch, erkeklere erkeklere kadınlarla olan ilişkileri konusunda tavsiyeler veren bir aşk doktorudur. Sara ise bir gazetede dedikodu yazıları yazan bir köşe yazarıdır. Hitch ile Sara tanışmalarından kısa süre sonra birbirlerine aşık olurlar. Ancak Sara'nın bir yazısı için mercek altına aldığı kişi Hitch'in bir hastası çıkınca işler karışır.
7.8
Tatil (2006)
Yaşadıkları umutsuz aşklar yüzünden umutsuzluğa kapılan iki kadının yolları bir internet sitesi sayesinde kesişir. İkili, bu site aracılığıyla evlerini belirli bir süre takas etmeye karar verirler. Her ikisini de alışık olmadıkları farklı hayatlar ve yeni aşklar beklemektedir.
7.9
Phil Connors, bir hava durumu spikeridir. Bir gün geleneksel Groundhog Day Şenlikleri'ni görüntülemek üzere görevlendirilir. Ancak burada başına ilginç bir olay gelir. Phil Connors her sabah uyandığında aynı günü tekrar yaşamaya başlar.

Yabancı Romantik Komedi Filmleri

En iyi yabancı yapım Romantik Komedi filmleri listelenmektedir.

Yerli Romantik Komedi Filmleri

En iyi yerli yapım Romantik Komedi filmleri listelenmektedir.
Romantik Komedi Filmleri
Romantik komedi, duygusallıkla eğlenceyi harmanlayan bir film türüdür. Romantik komedi filmleri, mutlu sonla biten aşk hikayelerinden oluşur. Bu tür filmlerde çoğunlukla birbirini seven çiftlerin başından komik olaylar geçer, ancak bir şekilde önlerindeki engelleri aşarak aşklarını mutlu sona kavuşturmanın bir yolunu bulurlar.