up
ara

Yeni Romantik Filmleri

Son yıllarda yayına girmiş en yeni Romantik filmleri listelenmiştir.
8.3
Geçimini dolmuş şoförlüğü yaparak sürdüren Rıza'nın hayatı Ayperi ile tanışmasıyla bir anda değişir. Dokunduğu her şeyi güzelleştiren iyi kalpli Ayperi, Rıza'nın da hayatına dokunacaktır.
7.6
Efsun, 30 yaşında bekar bir kızdır. Çevresindeki herkes erken yaşlarda evlenirken Efsun, ailesinin evlilik baskılarına rağmen uzun yıllar bu fikirden uzak durmuştur. Bir gün karşısına lise aşkı Sinan'ın çıkmasıyla işler bir anda değişir.
8.3
Kuralsız (2015)
Tris'in hiçbir grupla özdeşleşmeyen bir "uyumsuz" olduğunu anladığı birinci filmin devamı olan bu filmde halk ile yönetim arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir ve herkes tarafını seçmek zorundadır.
5.9
Genç ve yakışıklı işadamı Christian Grey ile tanıştıktan sonra hayatı tamamen değişen edebiyat öğrencisi Anastasia Steele'nin hikayesi konu alınıyor.
7.7
Delibal (2015)
Mimarlık öğrencisi olan Barış, hobi olarak müzik ile ilgilenmektedir ve hayattan keyif almasını seven bir kişidir. Daha ilk gördüğü anda hayatı boyunca hissetmemiş olduğu bir duyguya kapılır. Daima ıskalayan aşk bu kez karşısındadır fakat henüz adını bile bilmiyordur bu kızın. Bir şekilde ona ulaşan Barış, Fisun'u bu aşka nasıl ikna edecektir? Fisun'un planlarında, okulunu derece ile tamamladıktan sonra Amerika'da master yapmak vardır. Zeki, yakışıklı, içten ve samimi olan Barış, Fisun'u kendisine aşık etmeyi başarır. Bir rüya aleminde gibi yaşamakta olan aşıkların bu rüyası bir gün kabusa dönecektir.
7.4
7.5
Yıllar önce Zeliş adında bir bebeği kaçırdığı için vicdanı bir türlü rahat edemeyen Zarok, yıllar sonra Zeliş'i tekrar kaçırarak ailesine teslim etmeye karar verir. Beraber yola çıkan ikilinin arasında duygusal bir bağ oluşur.
7.1
Yıllardır küs olan Ozan ve Hakan babalarının cenazesinde bir araya gelir ve babalarının vasiyeti ile bu küslüğü sonlandırmak isterler.
8.0
Efsun ve Sinan bu filmde kavuşuyor fakat evlilik- düğün ilişkisinde ailelerin bu konudaki baskıları sonucunda hala mutluluk hayalleri kuran Efsun’un ve Sinan’ın bu sorunlarla baş etmesini anlatıyor.
7.5
8.0
8.2
Yandaş (2016)
Uyumsuzlar olarak bilinen bir ırk ve bu ırkın geçmişine aydınlatacak bilgilerin anlatıldığı Yandaş serisinin ilk bölümü.
9.1
Bir erkek olan Einar’ın kendini kadın gibi hissetmesi ve cinsiyet değiştirme ameliyatı olmak istemesini konu almıştır.
8.7
Pasifiğin kuzeybatısındaki ormanlarda 6 çocuğuyla beraber medeniyetten uzak bir yaşam sürdüren bir baba, kendini çocuklarına adamış ve onlara hem annelik hem babalık yaparak büyük bir titizlikle yetiştirmiştir. Bir gün şehirde yaşayan annelerinin ölüm haberini alan çocuklar cenazeye katılmak için şehre gitmek ve medeniyete dönmek isterler. Babaları Ben Cash'i bundan sonra zor bir hayat beklemektedir.
6.0
Çiçek, küçük bir kasabada sıradan bir hayat yaşayan, ailesinin baskılarından bunalmış, hayatı sorgulayan genç bir kızdır. Bir gün okula Doğan adında yeni bir edebiyat öğretmeninin gelmesiyle hayatı değişir. Çiçek ile Doğan birbirlerinden uzak durmaya çalışsalar da aralarındaki çekime engel olamazlar. İkili arasında büyük bir yasak aşk başlar. Bu durum sadece ikisinin değil, Çiçek'in ailesinin kaderinde de köklü değişikliklere sebep olacaktır.
6.8
İlker ile düğün hazırlığı içerisinde olan Pelin'in, İlker tarafından aldatılması ve intikam peşinde olmasını konu edinmiştir.
8.1
Burnt (2015)
7.1
8.3
Fokus (2015)
8.4
Şehir kurallarına göre yalnız insanlar bir otele götürülerek 45 gün içinde kendilerine bir eş bulmaları beklenir. Bu süre içinde eş bulamayanlar hayvana dönüştürülüp ormana bırakılmaktadır.
7.9
Kendisine yapılan büyü yüzünden ürkütücü bir yaratığa dönüşen bir prens yıllardır şatosunda tek başına yaşamaktadır. Bir gün bir tüccar, şatosuna gelir ve ondan izinsiz bir gül koparır. Bunun üzerine çok sinirlenen canavar, tüccarı tutsak eder. Tüccarın kızı Belle, babasının serbest kalmasına karşılık şatoda tutsak olmayı kabul eder. Zaman içinde korkunç canavar ile aralarında duygusal bir bağ kurulur.
7.9
Elio adında bir genç, 1983 yılının yazını İtalya'nın kırsal bir bölgesinde monoton bir şekilde geçirirken, arkeolog babasıyla birlikte bazı araştırmalar yapmak üzere buraya gelen Oliver ile tanışır. Bu arkadaşlık Elio'nun hayatını değiştirecek ve unutamayacağı bir yaz geçirmesini sağlayacaktır.
7.7
Suyun Sesi (2017)
Soğuk Savaş yıllarında geçen filmde, ABD hükümetinin gizli servisinde hizmetçi olarak çalışan Eliza'nın sıra dışı aşk hikayesini izliyoruz. Eliza, rutin işlerini yaptığı bir gün, laboratuvarda üretilmiş olan bir yaratık ile karşılaşır. Çok geçmeden Eliza ile bu yaratık arasında güçlü bir bağ oluşur.
8.3
Colonia (2015)
1973 yılında Pinochet rejiminin halka uyguladığı baskıyı ve bu baskıya dayanamayıp kaçmaya çalışan bir çiftin hikayesini konu edinmiştir.
7.1
E. L. James'in romanlarından uyarlanan serinin ikinci filmi olan Karanlığın Elli Tonu, 10 Şubat 2017'de izleyicilerle buluşuyor. Yaşadıklarından sonra Christian'dan uzak durma kararı alan Anastasia, bu kararını uzun süre devam ettiremez ve kendisini yeniden Christian'ın kollarında durur. Çift, ilişkilerini düzene sokmak için çaba harcasa da Christian'ın geçmişinden çıkıp gelen bazı kişiler, büyük engellere sebep olacak.
6.6
6.2
Aşk Olsun (2015)
7.3
Arkadaş olan Hakan ve Derya, bir plan yaparlar. Evlenecek, çocukları olacak ve çocuk doğduktan sonra ayrılacaklardı. Hikaye Derya’nın bu planı kabul etmesiyle başlar.
8.7
6.6
Bekar ve yalnız insanların, aradıkları aşkı bulma yolundaki deneyimlerini konu ediniyor.
6.8
7.9
Brooklyn (2015)
Filmde yaşamını sürdürdüğü ülkesini bırakıp New York’a taşınan Eilis’in bir süre sonra ülkesine geri dönmek zorunda olması ve vereceği karar anlatılmaktadır.
8.8
Hizmetçi (2016)
Sarah Waters’nın Fingersimth adlı kitabından uyarlanan film, 1930'lu yıllarda kendisine miras kalan zengin bir leydi, kendisini kont olarak tanıtan bir dolandırıcı ve leydinin ihtiyaçlarını karşılaması için tutulan bir hizmetçi arasında yaşananları konu ediniyor.
7.5
8.6
Hank Thompson adında bir adam ıssız bir adada uzun süre mahsur kaldıktan sonra umudunu kaybeder ve ölmeye karar verir. Ancak tam intihar edecekken sahilde bir ceset görür. Bir anda hayatı değişen Hank, ölmekten vazgeçer ve yeni ceset arkadaşının varlığından cesaret alarak eve dönebilmek için yeniden umut taşımaya başlar.
4.8
Genç yazar Büşra Küçük'ün romanından uyarlanan film, Kayla adında lise öğrencisi genç bir kızın hayatına odaklanıyor. Kayla, doğar doğmaz babası tarafından terk edilmiş ve lise yıllarına kadar annesi ile beraber zor şartlar altında yaşamış bir kızdır. Liseye başladıktan sonra bir gün babası çıkagelir ve eğitimi için onu İstanbul'a götürür. Kayra, yeni hayatının ilk günlerinde okulda Meriç adında gizemli bir gençle tanışır ve ondan çok etkilenir. Ancak, kurduğu hayaller kısa süre içinde tepetaklak olacaktır.
6.8
4N1K (2017)
Yerli romantik komedi filmi, 4N1K, çocukluğundan bu yana sürekli erkek arkadaş grubu ile takıldığı için kendisi de bir erkek gibi yetişen bir genç kızın aşkı keşfetmesi sonucu geçirdiği değişimi ele alıyor.
7.7
Carol (2016)
Carol ve Therese isimli kadınların tanışması ve hayatlarındaki kötü olaylarından ardından birbirlerine aşık olmasını anlatır.
7.2
Equals (2015)
Gelecekte duygularını tamamen yitiren insanlar bir robot gibi huzur içinde yaşamaya başlarlar. Bulaşıcı bir hastalık yüzünden ise Silas’ın yeniden duygularıyla hareket etmesini sağlar. Hisleri ortaya çıkan Silas ise Nia isimli iş arkadaşına aşık olur. Tedavi bulunduktan sonra ise ikili aşklarını ve duygularını kaybetmemek için her şeyi göze alırlar.
7.6
Man Up (2015)
7.5
Ahmet Katıksız imzalı filmde, kardeşiyle sıradan bir hayat sürdüren Zeynep ile genç yaşta büyük başarılara imza atan zengin bir cerrah olan Can'ın tesadüfi karşılaşmaları sonucu içine düştükleri büyük aşkı ve karşılarına çıkan zorluklara karşı mücadelelerini izleyeceğiz.
7.8
Yasemin, matematik öğretmenliği yapan ve geçmişte yaşadığı problemli evliliğinin izlerini hayatından silmeye çalışan bir kız çocuğu annesi bir kadındır. Cemal ise ünlü bir restoranın sahibi olan tek çocuk babası bir adamdır. Bir gün, adımlarını daha dikkatli atan hassas bir kadın olan Yasemin ile gününü gün eden gamsız bir adam olan Cemal'in yolları kesişir. Başlarda hiç anlaşamasalar da zamanla aralarında duygusal bir yakınlaşma başlar.
7.8
Her Şey (2017)
Bağışıklık sisteminden kaynaklanan ender bir hastalık yüzünden hayatını sürekli evin içinde geçiren 17 yaşındaki bir genç kız, genç komşusundan ilk görüşte hoşlanır. Mesajlaşmaya başlayan gençler bir gün evden kaçarak genç kızın bugüne kadar yapmak isteyip de yapamadığı her şeyi yapmak üzere yola koyulurlar.
8.6
Yönetmen koltuğunda Susan Johnson'un oturduğu ve başrolünde Lana Condor'un yer aldığı, henüz on altı yaşındaki genç bir kızın dramatik ve komik aşk öyküsü nü anlatan bir film.
8.0
Tamasha (2015)
6.7
Mehmet, reklam fotoğrafçılığı yapan genç bir adamdır. Selin ise şarkıcı olma hayalleri kuran ve bu hayaline kavuşmak için çabalayan genç bir kadındır. Birbirini seven ve ilişkileri uzun süredir devam eden gençlerin arası Selin'in hayalleri yüzünden bozulur ve ayrılırlar. Ancak Selin’e hala deliler gibi aşık olan Mehmet, bu ayrılığı bir türlü kabullenemez. Arkadaşı Defne'nin de yardımıyla Selin'i geri kazanmak için elinden geleni yapmaya karar verir. Ancak Selin’in yeni bir sevgilisinin olması, Mehmet’in işini zorlaştıracaktır.