up
ara

Yeni Tarih Filmleri

Son yıllarda yayına girmiş en yeni Tarih filmleri listelenmiştir.
9.1
Ayla (2017)
Kore Savaşı'nın sürdüğü yıllarda yaşanmış olan bir olaydan esinlenilerek çekilen filmde, savaş esnasında ailesini kaybeden küçük bir Koreli kıza kendi kızıymış gibi sahip çıkan ve aylarca cehpede ona gözü gibi bakan bir askerin ve Ayla adını verdiği küçük kızın hikayesini izliyoruz.
8.3
Spotlight (2015)
Kilisede gerçekleşen bir taciz ve bu tacizi araştıran gazetecileri konu alıyor.
8.0
Filmde 1890 yılında batan gemiden Osmanlı mürettebatını kurtaran Japonların hikayesi ve İran-Irak savaşında mahsur kalan 215 Japon’un yıllar sonra kurtarılması anlatılmaktadır.
5.5
Kahpe Bizans filminin devam filmidir. Filmde Güney Amerika'dan Anadolu'ya göç eden Türklerin hikayesi anlatılmaktadır.
9.0
Bir adam düşünün; orduya katılmak için can atan ama silah kullanmayı ve insan öldürmeyi reddeden bir adam... Adı Medic Desmond T. Doss. İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda Amerikan Ordusu'na katılarak Okinawa Savaşı'nda görev alır. Bir tek kurşun bile sıkmamaya kararlı olan bu kahraman adamın yalnızca bir hedefi vardır; kurtarabildiği kadar insan kurtarmak.
9.1
Hidden Figures, Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson adında 3 siyahi kökenli kadının hayatını anlatıyor. Oldukça zeki olan bu 3 kadın, uzay bilimleri konusundaki yüksek becerileri sayesinde NASA’nın gelmiş geçmiş en büyük operasyonlarından birinde önemli rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ve tüm dünyayı heyecanlandıran ilk astronotun başarısının ardında bu üç zeki bilim kadını vardır.
7.6
Joy (2015)
Üç çocuğu ile birlikte, hayatına yeniden yön vermek isteyen bir annenin hikayesi anlatılmaktadır.
7.7
Müttefik (2016)
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda orduda görev alan Amerikalı Max Vatan, 1942 yılında bir görev için Kuzey Afrika'ya gittiğinde Marianne Beausejour adında Fransız bir kadınla tanışır. Kısa süre içinde yakınlaşarak birbirlerine aşık olan istihbarat subayı Max Vatan ile direniş savaşçısı Marianne Beausejour'un birbirlerinden sakladıkları çok büyük sırları vardır ve aşkları büyük bir sınavdan geçecektir.
8.3
Colonia (2015)
1973 yılında Pinochet rejiminin halka uyguladığı baskıyı ve bu baskıya dayanamayıp kaçmaya çalışan bir çiftin hikayesini konu edinmiştir.
7.5
Dünyanın en ihtişamlı yapılarından biri olan Çin Seddi’nin hikayesini fantastik öğelerle kurgulayarak sinema severlerle buluşturmaya hazırlanan film, 2016 yılının en çok beklenen filmlerinden biri. Çin Seddi’nin kuruluş sebebine bambaşka bir bakış açısı getiren film, bugüne kadar tarih derslerimizde Türk ve Moğollara karşı savunma amacıyla inşa edildiğini öğrendiğimiz Çin Seddi’nin aslında yenilmesi zor, güçlü yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor.
7.8
Başrollünde oyuncu Sam Phillips yer aldığı, yönetmenliğini Thomas Vinterberg üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Çılgın Kalabalıktan Uzak isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Fırtına yüzünden ikiye ayrılan gemide çalışan Ray Sybert ve diğerlerini kurtarmak için yola çıkan cankurtaranların hikayesini konu edinmiştir.
8.8
Çiçero (2019)
Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünde yer aldığı yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı Çiçero filmi 2.Dünya Savaşı sırasında Çiçero kod adlı bir ajanın (Elyesa Bazna) hikayesini konu ediniyor.
7.8
Macbeth (2015)
Başrollünde oyuncu Paddy Considine yer aldığı, yönetmenliğini Justin Kurzel üstlendiği film Savaş türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Savaş, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Macbeth isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Son Mektup (2015)
Başrollünde oyuncu Tansel Öngel yer aldığı, yönetmenliğini Özhan Eren üstlendiği film Aksiyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Aksiyon, Çanakkale türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Son Mektup isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Ben Hur (2016)
İmparator Tiberius döneminde yaşayan Ben-Hur, soylu bir Yahudi ailesinden gelen zengin bir tüccardır. Yıllardır görmediği çocukluk arkadaşı Messala ise yüksek rütbeli bir Roma hakimi olmuştur. Romalılar'ın Kudüs'ü işgal etmesiyle birlikte Messala'nın ihanetine uğrayan Ben Hur'un hayatı altüst olur. Kürek mahkumu olarak sürgüne gönderildikten sonra intikam yemini eder.
8.4
Anthropoid (2016)
Gerçek bir hikayeye dayanan film, Reinhard Heydrich adında bir SS generaline düzenlenen suikasti ele alıyor. 1941'in sonlarında Çekoslavakya Almanya'nın kontrolündeyken, Reinhard Heydrich, Avrupa'da Yahudi bırakmamayı hedefleyen Nihai Çözüm projesini yönetmektedir. Bu sırada iki gizli ajan, Anthropoid Operasyonu ile Heydrich'i öldürmeleri için görevlendirilir.
8.3
Race (2016)
Gerçek bir yaşam öyküsünü konu alan filmde, olimpiyatlarda altın madalya sahibi olan başarılı sporcu Jesse Owens'ın hayatı anlatılmaktadır.
7.4
Film, II. Mehmet'in Eflak Voyvodası ile olan mücadelesinde önemli bir rolü olan Deliler Birliği'ni anlatıyor.
8.7
Sessizlik (2016)
Sessizlik/Silence, Japon yazar Shūsaku Endō’nun 1966’da yayımlanan kitabından uyarlanmıştır. Filmde, Japonya’da katolikliğin yasak olduğu bir dönemde büyük baskılara ve şiddete maruz kalan iki genç rahibin hikayesini izleyeceğiz.
7.8
Film, Abraham Lincoln döneminde yaşanan iç savaş yıllarını anlatmaktadır. Bu yıllarda Güneyde çiftçilik yapmakta olan Newton Knight, savaşın olumsuz etkilerinden bıkmıştır. Kendisi gibi düşünen diğer çiftçiler, köleler ve firarilerle birlikte Güney Konfederasyonu'ndan ayrılarak Mississippi'de bağımsız bir devlet kurmaya karar verir. Ancak hükümet, bu isyanı bastırmak için elinden geleni yapar.
8.4
Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan film, İkinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yıllarda bir hayvanat bahçesini işletmeye çalışan bir çiftin savaş dönemi yaşadıkları zorluklara odaklanıyor. Nazi işgalinin başlamasının ardından kapatılan hayvanat bahçesi, bu defa Nazilerden saklanmaya çalışan Yahudilere ev sahipliği yapacak.
9.4
Başrollünde oyuncu Deepika Padukone yer aldığı, yönetmenliğini Sanjay Leela Bhansali üstlendiği film Romantik türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Romantik, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Bajirao Mastani isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.7
Yönetmenliğini Yorgos Lanthimos'un yaptığı film 18. yüzyılda geçmektedir. İngiltere ve Fransa arasında kanlı bir savaş sürerken Kraliçe Anne'nin sarayı bu savaştan uzak bir hayat sürmektedir. Lady Sarah Kraliçenin yakın arkadaşıdır bir yandan onun sağlığıyla yakından ilgilenirken diğer yandan da perde arkasından devletin yönetiminde söz sahibidir. Ancak bu noktada işler istediği gibi gitmez saraya yeni gelen Abigail Kraliçe'nin yeni gözdesi olma yolunda ilerler ve Lady Sarah ile Abigail arasında bir mücadele başlar.
8.5
Film, Karl Marx ile Friedrich Engels'ın tanışma hikayelerini ve gençlik yıllarını ele alıyor. Paris'e sürgüne gönderilen Marx, burada Friedrich Engels ile tanışır ve beraber komünizmin ve işçi hareketinin temellerini atarlar.
9.1
The Post (2017)
Başrollünde oyuncu Tom Hanks yer aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Post isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.4
Tarihi kurgu türündeki Osmanlı Subayı, Osmanlı döneminde savaşın sürdüğü yıllarda yaşanan bir aşk hikayesini ele alıyor. Amerikalı hemşire Lillie subay sevgilisi Jude'un peşinden Van'a gelir, ancak yolda tanıştığı Osmanlı subayına aşık olması işleri karıştırır.
9.3
Başrollünde oyuncu Joel Basman yer aldığı, yönetmenliğini Martin Zandvliet üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Mayın Sahili isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.2
Başrollünde oyuncu Nasser yer aldığı, yönetmenliğini S. S. Rajamouli üstlendiği film Aksiyon türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Aksiyon, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Baahubali: The Beginning isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.7
Avustralya'da yaşayan iki Türk genç devecilik ve dondurma satarak geçimlerini sağlamaktadır. 1915 yılında savaş çıktığını öğrenen gençler, cepheye Çanakkale'ye gitmeye karar verirler. Ancak bu istekleri yetkililer tarafından engellenir adadan çıkmalarına izin verilmez. İngilizlerin Avustralya'da Türkler lehine broşür dağıtarak propaganda yaptığını öğrenen iki genç, ülkelerine dönüp veremedikleri mücadeleyi Avustralya'da göstermeye karar verirler.
8.4
Tarihi/biyografik türündeki filmde, İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasının ardından göreve gelen Winston Churchill'in, Nazi Almanyası karşısında tutunacağı tavrı ve bu süreçte yaşanan olayları izliyoruz.
8.5
Başrollünde oyuncu Evan Rachel Wood yer aldığı, yönetmenliğini Patricia Rozema üstlendiği film Yalnızlık türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Yalnızlık, Hastalık türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Ormana Doğru isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Başrollünde oyuncu Seo Ye-Ji yer aldığı, yönetmenliğini Dae-min Park üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Tarih, Komedi türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Nehir Satan Adam isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.8
Life (2015)
Başrollünde oyuncu Joel Edgerton yer aldığı, yönetmenliğini Anton Corbijn üstlendiği film Biyografi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Biyografi, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Life isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.5
Başrollünde oyuncu Lee Min Ho yer aldığı, yönetmenliğini Yoo Ha üstlendiği film İhanet türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede İhanet, Kardeşlik türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Gangnam Blues isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Başrollünde oyuncu Fikret Kuşkan yer aldığı, yönetmenliğini Selahattin Sancaklı üstlendiği film Savaş türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Savaş, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Direniş Karatay isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Başrollünde oyuncu Peter Schneider yer aldığı, yönetmenliğini Philipp Kadelbach üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Savaş türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Kurtlar Arasında isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Risen (2016)
Başrollünde oyuncu Cliff Curtis yer aldığı, yönetmenliğini Kevin Reynolds üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Tarih türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Risen isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Başrollünde oyuncu Frank Langella yer aldığı, yönetmenliğini Jay Roach üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Tarih, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Sonuna Kadar isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Film, 1300'lü yıllarda İskoç basğımsızlığı için mücadele eden Robert the Bruce’u anlatıyor.
7.0
Josie Rourke yönetmenliğini yaptığı John Guy'ın Queen of Scots adlı kitabından uyarlanan filmin başrollerinde Margot Robbie, Guy Pearce ve Saoirse Ronan yer alıyor.Henüz 16 yaşındayken Fransa kraliçesi olan Mary Stuart'ın eşinin ölümünün ardından ülkesine dönüşünü ve kuzeni Elizabeth'i devirme çabalarının anlatıldığı film tarih ve biyografi türündeki film severleri bekliyor.
8.0
12th Man (2017)
Başrollünde oyuncu Thomas Gullestad yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Tarih, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden 12th Man isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Başrollünde oyuncu Juno Temple yer aldığı, yönetmenliğini Tommy O'haver üstlendiği film Tarih türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Tarih, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden The Most Hated Woman in America isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.5
San Sebastián Uluslararası Film Festivali ve Bari Uluslararası Film Festivali'nden ödülle dönen The Captain filmi siyah beyaz olarak ekranlara geliyor.Asker kaçağı olan Will İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesine sayılı günler kala yaşam mücadelesi vermektedir. Bu sırada bir Nazi üniforması bulan Will hayatta kalma adına bir şans yakalamıştır. Kurtulmak için giydiği bu üniforma onda farklı değişikliklere yol açar ve giydiği üniforma onu karakterinde değişikliklere yol açar.
6.0
Başrollünde oyuncu Oh Dal Su yer aldığı, yönetmenliğini Kim Suk-Yoon üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Macera türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Dedektif K: Kayıp Adanın Esrarı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Şampiyon (2015)
Başrollünde oyuncu yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, Spor türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Şampiyon isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
1941... 16 yaşında hevesli bir sanatçı olan Lina (Bel Powley) ve ailesi, Stalin'in Baltık bölgesini acımasızca dağıtmasından sonra Sibirya'ya sürgün edilirler. Hayal ve kalp kırıklığını hem bir ailenin hem de bir sanatçının yaşadığı, bir kızın sanata olan tutkusunu ve hiç bitmeyen umudunu ve tüm bunlar yaşanırken tarihin sessizliğini bozacak olan dram türünde bir film.
10.0
Cengiz Özkarabekir'in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Yücel'in Çiçekleri filmi Köy Enstitüleri projesinin hayata geçirildiği 1940'lı yılları anlatmaktadır. Dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel ve İlköğretim Müdürü İsmail Hakkı Tonguç ve arkadaşlarının o dönem yaşadığı siyasal, toplumsal ve ekonomik olarak karşılaştıkları zorluklar ve verdikleri mücadele ekranlara yansıtılmıştır.
6.0
Alman işgali altındaki Yunanistan'daki bir toplama kampında kurşuna dizilen tutsakların hikayesini anlatıyor.
8.0
Başrollünde oyuncu Evgeniy Mironov yer aldığı, yönetmenliğini üstlendiği film Macera türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Macera, Dram türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Vremya pervykh isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!