up
ara
ÜYELER
DİĞER

Yabancı Yerli Filmleri

Neokur puanlarına göre en iyi yabancı Yerli filmleri listelenmiştir.
9.4
Dağ 2 (2016)
Oğuz ve Bekir, teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaştır. Bu olaydan 6 yıl sonra, Kuzey Irak'ta esir düşen gazeteci Ceyda Balaban'ı kurtarmak üzere oluşturulan Arama Kurtarma Timi'ne katılırlar. Ortadoğu'nun karışık ve tehlikeli coğrafyasında onları bu defa birden fazla düşman örgüt beklemektedir.
7.4
Aziz Özay, 1970'li yıllarda Hakkari'de belediye reisi olan ve iki özelliğiyle bilinen bir adamdır. Bunlardan biri, elma ağaçlarıyla ünlü meyve bahçesi, diğeri ise evlenme çağına gelmiş güzeller güzeli 3 kızı. Kızlar kasaba merkezine pek gitmeseler de güzellikleri herkesin dilindedir. Şehrin delikanlıları, kızlarla görüşebilmek için her yolu dener. Ailenin 70'li yıllarda Hakkari'de başlayan hayat hikayesi 90'ların sonunda Antalya'ya kadar uzanır.
7.4
Salih ve Gürkan, başları beladan bir türlü kurtulmayan iki kuzendir. Bundan 6 yıl önce ünlü olmak için çabalarken yolları mafya ile kesişmiş ve o günden itibaren mafya camiasının düğünlerinde şarkıcılık yapmaya başlamışlardı. Çalgı Çengi'nin bu devam filminde, iki kuzen mafyadan kurtulup kendi yollarını çizmenin vaktinin geldiğini düşünerek bir plan yaparlar. Ancak planları bekledikleri gibi gitmez ve başlarına yine türlü komik olaylar gelir.
7.6
Zafer, bir sahil kasabasında annesi ile birlikte yaşayan ve geçimini tekne turları ile sağlayan bir adamdır. Annesi Döndü Hanım ise, oğlunun bir an önce evlenmesini isteyen ve kasabanın güzel kızı Mehtap ile birlikte olmaları için çabalayan bir kadındır. Ancak Zafer bir tekne turunda tanıştığı Aslı adında oyuncu bir kıza aşık olunca işler karışır.
6.1
BKM'nin yeni filmi Kolonya Cumhuriyeti, belediye başkanlığı seçimlerinden sonra kaderi değişen bir beldenin başına gelen absürt olayları ele alıyor.
5.9
Yılmaz Erdoğan'ın Haybeden Gerçeküstü Aşk adlı tiyatro oyunundan uyarlanan film, bir partide tanışan dört çiftin yaşamını ele alıyor. Bu dört çift üzerinden, bir ilişkinin başlangıcından sonuna kadar geçen süreçte yaşanan olaylar komik bir şekilde anlatılıyor.
4.7
Genç yazar Büşra Küçük'ün romanından uyarlanan film, Kayla adında lise öğrencisi genç bir kızın hayatına odaklanıyor. Kayla, doğar doğmaz babası tarafından terk edilmiş ve lise yıllarına kadar annesi ile beraber zor şartlar altında yaşamış bir kızdır. Liseye başladıktan sonra bir gün babası çıkagelir ve eğitimi için onu İstanbul'a götürür. Kayra, yeni hayatının ilk günlerinde okulda Meriç adında gizemli bir gençle tanışır ve ondan çok etkilenir. Ancak, kurduğu hayaller kısa süre içinde tepetaklak olacaktır.
7.7
Başrollünde oyuncu Arap Celal yer aldığı, yönetmenliğini Metin Erksan üstlendiği film Dram türünde izleyicisini bekliyor. Dram, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Keloğlan'la Can Kız isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.6
Deli Aşk (2017)
Maraş dondurmacısı Ekrem, yıllardır aşık olduğu Neşe'ye evlenme teklif etmek için dünyanın en büyük dondurmasını yapar. Ancak Neşe bu teklifini reddeder ve bununla da kalmayıp kendisine başka bir sevgili bulur. Her şeye rağmen Ekrem pes etmeyecek ve Neşe'yi kazanmak için elinden geleni yapacaktır.
7.0
Hiç beklemediği bir anda, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi tarafından terk edilen Ersan, büyük bir boşluğa düşer. Kafa dağıtmak için çocukluğunun geçtiği Erdek'e gider. Burada bir düğüne katılan Ersan, damadın babası tarafından yıllardır görmediği yeğeni Feridun sanılır. Aile tarafından oldukça ilgi gören Ersan, kısa bir süre bu oyunu devam ettirip sonra kaybolmaya karar verir. Ancak damadın kuzeni Hayal'den ilk görüşte etkilenince işler karışır.
8.9
Bölük (2017)
20 Ekim 2017'de vizyona giren yerli dram filmi Bölük, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden askerliğini yapmaya gelen bir bölük askerin hayat hikayelerini, dostluklarını ve başlarından geçen olayları ele alıyor.
3.7
Başrollünde oyuncu Mahsun Kırmızıgül yer aldığı, yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Komedi, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Vezir Parmağı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
5.2
Plajda (2008)
Başrollünde oyuncu Gürgen Öz yer aldığı, yönetmenliğini Murat üstlendiği film Komedi türünde izleyicisini bekliyor.Komedi, Yerli türlerinde sinema filmlerinden hoşlanan izleyicilere hitap eden Plajda isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Yerli romantik komedi filmi Damat Takımı, liseden beri aralarından su sızmayan 5 yakın arkadaşın başlarından geçen komik olaylar üzerinden ilerliyor. İçlerinden birinin evlenme kararı almasının ardından düğüne 5 gün kala girdikleri bir iddia sonucu hareketli ve eğlenceli olaylar zincirini başlatmış olurlar.
10.0
Çember: Oyunu Bozuyorum, Star TV’de yayınlanmaya başlayan 6 filmlik polisiye serisinin ilk filmidir. Serinin her filminde farklı ünlü isimler yer alacak ve her seferinde farklı bir olay çözülecek.
8.8
Babam (2017)
Karısının vefatının ardından zihinsel engelli oğlu Arif ile birbaşına kalan Yusuf Tunalı'nın hayatı pek yolunda gitmemeye başlamıştır. Bir gün fabrikasında Feride adında bir kız işe başlar. Feride'nin Arifle ilgilenmeye başlaması, hem Arif'in hem de babası Yusuf'un hayatına renk getirir.
9.2
2004 yapımı 50 İlk Öpücük filminden uyarlanan film, 2 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu hafıza sorunları yaşayan ve uyuduktan sonra o gün yaşadıklarını unutan genç bir kızın hayatına odaklanıyor. Genç kıza aşık olan yakışıklı bir genç adam, kızın hastalığını öğrenince her gün ona kendini yeniden sevdirebilmek için büyük çaba göstermeye başlar.
3.5
Cezaevinden tahliye edilmesine iki gün kalan Selamet ile müebbet hapis yiyen Sansar, aynı koğuştan arkadaştır. İkisi birlikte, birbirlerine zincirli olarak cezaevi aracına bindirilir. Bu araç, Selamet'i memleketine bırakacak, Sansar'ı ise başka bir cezaevine nakledecektir. Ancak yolda bir kaza geçirirler ve bir anda serbest kalırlar. Selamet kaçmaktan yana olmasa da Sansar'a bağlı olduğu için onun ısrarıyla kaçmak zorunda kalır. Kazadaki diğer araçtan kaçan bir goril de onlara katılır.
4.3
Hep Yek 2 (2017)
Hep Yek'in devamı niteliğinde olan filmde, Gürkan ile Altan'ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Bu defa Cevat Bakır'ın elinden kurtulmaları için karşılarına büyük bir fırsat çıkar. Şahin'in cesedini ortadan kaldırmaları durumunda Cevat Bakır ikisini de affedecektir. Ancak ikili yine işi ellerine yüzlerine bulaştıracak ve başları bir kere daha belaya girecek.
7.3
İbrahim, vücudundaki kötü huylu bir tümör yüzünden kısa bir ömrü kaldığını öğrenen bir inşaat işçisidir. Kendisi gibi işçi olan yeğeni Yusufla aynı şantiyede çalışmaktadır. İbrahim için hayattaki en önemli varlığı ailesidir. Yusuf ise yükselme hırsıyla dolu bir gençtir ve bu yüzden amcasını anlayamamaktadır. İbrahim içinde bulunduğu durumu ve ailesine nasıl bir gelecek bırakacağını sorgulamaya başlar.
8.3
Tereddüt (2016)
Genç bir psikiyatrist olan Şehnaz, şehre yakın bir kasabada göreve başlar. Hafta içi kasabanın hastanesinde çalışırken, haftasonları şehirdeki evine gider. Cem adında bir adamla mutlu bir evliliği olsa da ters giden bir şeyler olduğundan kuşkulanmaktadır. Bir gün hastaneye akli dengesini yitirmenin eşiğinde olan Elmas adında genç bir kadın hasta getirilir. Şehnaz ile Elmas'ın ilişkisi her iki kadının da hayatında yeni bir kapı açacaktır.
4.7
Biri hayata negatif bakan, kendini kaybolmuş hisseden mutsuz bir genç adam, diğeri ise yaşamayı seven, enerji dolu, iyimser bir genç kız... Bir gün yolları kesişir ve beraber yepyeni bir hayata adım atarlar.
2.5
Rüya (2016)
Sine, alışıldık kalıpları reddeden sıradışı bir mimardır. Bir gün bir cami projesinde yer alır. Ancak bu cami, bildiğimiz camilerden çok farklıdır. Sine, mağara biçiminde olan bu camiyi, Yedi Uyuyanlar Efsanesi'nden esinlenerek tasarlamıştır. Ancak bazı problemler yüzünden inşaat yarım kalır. Sine, stres yüzünden uyku problemleri yaşamaya başlar ve bir sağlık merkezinde tedavi olmaya karar verir. Ancak burada ne zaman uykuya dalsa, kendisini Yedi Uyurlar Efsanesi'nin içinde bulacaktır.
4.0
Fiko ve Kamil ailelerinin evlerini ipotek ettirerek bankadan ve tefeci Rıfat'tan aldıkları paralarla bir büfe açmış, zar zor geçinen iki yakın arkadaştır. Rıfat, hem evleri hem de dükkanı ellerinden almak için borç senedinin ödeme tarihini erkene çeker. Bunun üzerine iyice sıkışan iki arkadaş, borçlarını ödeyebilmek için çok sıkı çalışmaya başlarlar. Ancak başlarına beklenmedik başka olaylar da gelecektir.
10.0
Felak (2017)
İçine kapanık ve sorunlu bir karakter olan Seher, uzun zamandır Erhan diye birine aşıktır. Ancak duyguları karşılık görmemektedir. Erhan, Seher'in kuzeni Nilay ile evlendikten sonra Seher'in psikolojisi daha da bozulur. Onların mutluluğunu içten içe kıskanan Seher, büyü yaptırarak mutluluklarını bozmaya karar verir. Ancak başvurduğu bu yol, korkunç ve karanlık varlıkların musallat olmasına sebep olacaktır.
/ 3