up
ara

Makinist Filmi İncelemeleri

ElestirmenAdam

ElestirmenAdam

@elestirmenadam

Merhaba, ben Eleştirmen Adam. Bugün Makinist yani THE MACHINIST filmini inceleyeceğim. Uzun bir süredir bu filmi izlemek istiyordum fakat kendimde o ruh halini göremediğim için izleyemiyordum. Geçen akşam kendimde bu ruh halini gördükten sonra açıp filmi izledim ve filmi izledikten sonra kesintisiz bir uyku çektim.
Özgün İsmi: El Maquinista
Vizyon Tarihi: 4 Mart 2005
Süre: 1 Saat 42 Dakika
Yönetmen: Brad Anderson
Tür: Gerilim
Ülke: İspanya
Sinemalar İmdb Puanı: 8,2/10
Beyaz Perde İmdb Paunı:4,2/5
SinemaTürk İmdb Puanı:8/10
Konu
Trevor Reznik, uyuma yetisini kaybetmiş ve bir yıldır hiç uyumamış bir adamdır. Uyuyamamaktan zombi gibi olmuş olan, Reznik unutmamak için notlar yazıp buz dolabına yapıştırır. Kendisi bir fabrikada makine başında bir iş sahibidir ve işi dikkat gerektirmektedir, fakat o uykusuzluktan o kadar dikkat dağınıklığı yaşar başına gelmeyen kalmaz. Duygusal anmada his beslediği bir hayat kadını Stevie ve hava alanında garson olan Maria vardır. Son günlerde kafayı iyice yiyen Reznik’e iş arkadaşları da güvenmeyi bırakır.
Film hakkında Düşüncelerim
Bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Konusu sade ve hatta belki de aptalca gibi görünse de film çok güzel. Eğer Dövüş Kulübü filmi gibi sonda şaşırmak isteyeceğiniz filmleri seviyorsanız bu film tam olarak sizin için. Filmin sonunda “Vay be böyle miymiş aslında” diyeceğiniz türden bir film. Şunu da eklemek istiyorum, Filmde Reznik karakteri gibi bende hep notlar yazarım kendime, hatta bu film için inceleme yazısı yazmam için bile kendime not yazmıştım. Şimdiden keyifli seyirler dilerim.
Okuduğun için teşekkür ederim, iyi ki varsın.
Benim için değerlisin, kendine değer ver (Bu mesaj sadece iyi insanlar için yazılmıştır.) EleştirmenAdam.
Makinist
filme 9 verdi
0 yorum