up
ara

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

- How To Train Your Dragon 2 (2014)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Konusu ve Özeti

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2
Bir adada Vikingler ve ejderhalar bir araya geleli tam beş yıl olmuştur. Burada gizli bir buz mağarası keşfefilir ve bu mağarada Dragon Rider yaşamaktadır. Bu durum huzurlarının bozulmasına yol açacaktır.
Süre: 105 dk
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Cressida Cowell
  • Dean DeBlois
Hiccup ve Toothless’ın Berk adasındaki ejderhaları ve  vikingleri bir araya getirmesinin üstünden beş yıl geçmiştir. Maceralarından birinde,  gizli bir buz mağarası keşfederler. Burası, Dragon Rider’ın evidir. Bunun üzerine yeniden bozulma ihtimali olan huzuru korumak için bir savaşa girerler. Hiccup ve Toothless, insanların ve ejderhaların geleceğini korumak için ancak beraber hareket ederlerse başarılı olabileceklerini anlarlar. Artık, inandıkları şeyler için bir arada olup ayakta durma zamanıdır.
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 filmi IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi listesinde yer almaktadır.
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Eğitime Öğretime devam
Ejderhanı nasıl eğitirsin 2 filmimiz tabiri caiz ise ejderhalar üzerinden insanlığı eğitmeye devam ediyor. Bu sefer kahramanın karşısına ejderhalardan nefret eden bir ejderha imparatoruna karşı hoşgörü ve diyalog savaşı veriyor. Bu mücadelede çok büyük kazanım ve kayıp veriyor. Film yine ilk film gibi dünyanın en iyi animasyon filmler arasından sayılıyor. Senaryo akıcı ve sürükleyici olduğundan kendini izletiyor. Yönetmen duygu yönetimini çok iyi yönetiyor. Aniden kah ağlatıyor kah güldürüyor. Ejderhanı nasıl eğitirsin 2 büyük küçük demeden her kesme hitap eden bir film. Not: öğretmenlere tavsiye edilir.
konuda bütünlük:1
akıcılık: 1
senaryo: 1
görüntü kalitesi: 0
oyunculuk :0
toplam : 3***
0 beğen · 0 yorum
13
FİLM
IMDB'ye Göre 2014 Yılının En İyi 10 Filmi
IMDB puanları baz alınarak oluşturulmuş, 2014 yılının en sevilen ve en yüksek puan alan 10 filmi listesidir....
138
FİLM
Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri
Yukarı Bak, Buz Devri, Çılgın Hırsız, Kayıp Balık Nemo ve daha fazlası... Mutlaka izlemeniz ve çocuklarınıza izletmeniz gerek...
45
FİLM
İçindeki Çocuğu Yaşatanlar için En İyi Animasyon Filmler
Bazı filmlerin yaşı yoktur. Kaç yaşına gelirsek gelelim çocukmuşçasına büyük bir keyifle izleyeceğimiz en iyi animasyon filml...
8.5/10
122 oy
Sence kaç puan almalı?
0