up
ara

Ghost World

Hayalet Dünya - Ghost World (2001)

Ghost World Konusu ve Özeti

Ghost World
Başrollünde oyuncu Scarlett Johansson yer aldığı, yönetmenliğini Terry Zwigoff üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, Komedi türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Ghost World isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 111 dk
Yapım: 2001 ABD, Almanya, İngiltere
Yönetmen:
Senaryo:
  • Terry Zwigoff
Plüton Köylüsü

Plüton Köylüsü

@plutonkoylusu

Ergenliğin çalkantılı, bir gün bulutlu öteki gün yağmurlu olma hali. Daniel Clowes'un aynı adlı çizgi romanından uyarlanan bu film, durgunluğuyla izlettiren filmlerden. İçinde çok güzel müzikler barındıran * https://www.youtube.com/watch?v=hI5OMFCG1t4 (Devil Got By Woman by Skip James * , çekim açısından başarılı bulduğum bir film. 2000'li yılların başlarında 90 esintileriyle geçen bu filmden anladım ki çağımızın ergenliğinde insanlar çok farklı yaşayabiliyor. Bazı insanlar gürültülü,kendine zarar veren bir ergenlik geçirirken; bazılarımız içine kapanık, başkalarına zarar vererek geçiriyor. Zarar vermekten kastım, ruhsal yönden. Zira bu filmden anlıyoruz ki neo-cool kızımız Enid (Thora Birch) ikinci kategoride.
Her ne kadar ilk başta filmini izleyerek hata yaptığımı düşünsem de en kısa zamanda çizgi romanını da okuyup bu hatamı düzeltebileceğime inanıyorum. Okuduktan sonra çizgi roman incelemesinde görüşmek üzere! *** Bu arada sizce de Thora Birch , aynı bizim Ayşecik (Zeynep Değirmencioğlu) değil mi ya?***
Ghost World
filme 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
6.2/10
6 oy
Sence kaç puan almalı?
0